nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Cíl Jihočeského běžeckého poháru

Uspořádat pravidelnou běžeckou soutěž v Jihočeském kraji, jejíž výsledkem bude vyhlášení nejlepších běžců pro jednotlivý rok

Základní zásady

Závody budou probíhat celý rok, ideální stav v každém měsíci minimálně jeden závod.
Závody budou rovnoměrně rozloženy po celém Jihočeském kraji, v každém okrese minimálně jeden závod.
Závody budou mít různé vzdálenosti, ideální stav: minimálně jeden maratón, půlmaratón, 15 km, 10 km, kratší než 10 km, běh do vrchu a hodinovka na dráze.
Zachovat a podpořit tradiční a dlouhá léta pořádané závody.

Historie Jihočeského běžeckého poháru

Rok 2007: Dne 12. 12. 2007 se v restauraci Citro schází ustavující setkání Klubu maratónců Českých Budějovic a okolí. Na zasedání jsme přijali stanovy klubu s dodnes platným pravidlem, že členem je ten kdo v příslušném roce uběhne maratón a také, že členství končí s Novým rokem. Celkem jsem měl v seznamu 21 běžců, z toho jich 15 přišlo.

Rok 2008: V lednu 2008 je pořádán první ročník Mercury maratónu, trať vymyslel a závod zorganizoval za pomoci členů Klubu Jarda Novák. Dne 3.12. 2008 se koná další valná hromada Klubu, tentokrát v Litvínovicích, na seznamu mám 42 maratónců, z toho dva jubilanty, Zdeněk Kopecký uběhnul v tom roce svůj 250. maratón ve svých 71 letech a Josef Kubále ve 36 letech svůj 100. maratón, mám dojem, že nám ostatním ani nekoupili pivo a bylo by co slavit…

Rok 2009: koná se první ročník maratónu a ultramaratónu Silva Nortica v Novohradských horách, který zorganizovala Pavlína Hanušová se svým týmem. 10.12. se schází Klub opět v restauraci Citro a na seznamu je 50 maratónců.

Rok 2010: koná se první ročník Běžeckého nebo také Atletického plesu na Včelné 27. února pod vedení Zdeňka Mikšovského. Dne 8.12. se schází v restauraci v Litvínovicích výroční zasedání Klubu, který má celkem 67 členů. Mění se název Klubu na Jihočeský klub maratonců (nápad Jirky Trnky) a také stanovy: kdo uběhne 250 maratónů, má doživotní členství a běhat už nemusí, to získal zatím jediný člen, Zdeněk Kopecký. Klub získává své IČ a zakládá účet v bance.

Rok 2011: startuje nová soutěž organizovaná Klubem a to Jihočeský běžecký pohár, 1. ročník. Klub je přijat za člena ČSTV. Dne 7.12. se v hotelu CB Royal schází Klub na výročním zasedání, na seznamu je 81 maratonců a maratonkyň. Prvními vítězi JBP se stali: M.Serbessa a V. Eningerová.

Rok 2012: koná se již 5. ročník Mercury podzemního maratonu, startuje 2. ročník Jihočeského běžeckého poháru, tancujeme na Atletickém plese na Včelné, chystá se Silva Nortica run, stáváme se členy Českého atletického svazu. Do JBP se přihlásilo rekordních 80 běžců a 12 týmů. Ve druhém ročníku se podařilo celkové vítězství obhájit V.Soukupové a v kategorii Muži zvítězil L.Stejskal.

Rok 2013: 3 ročník JBP zahájil Budějovickým Mercury maratonem s řadou změn - do JBP se lze přihlásit i když je závodník z jiného regionu nebo státu.


O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2024 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR