2 záv. Rokos Ivan
2 záv. Šimek Miroslav

Vyhlášení Jihočeského běžeckého poháru 2019

19.1.2020

Slavnostní tečkou za Jihočeským běžeckým pohárem 2019 bylo vyhlášení v sobotu 18. ledna. Stejně jako v loňském roce se běžci a běžkyně sešli v studentském klubu Kampa v kampusu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Večer provázelo duo komentárů Martin Gazda a Miroslav Šimek ????.
Celkové vítězství v kategorii mužů obhájil Jan Bláha (1630 b.), druhý byl Lukáš Rokos (1629 b.) a třetí Petr Macek (1620 b.). V kategorii žen se celkovou vítězkou stala Veronika Šindelářová (1659 b.), druhé místo obsadila Petra Augstenová (1651 b.) a třetí byla Tereza Chlupová (1643 b.). Celkový vítěz i vítězka obdrželi putovní pohár!
V soutěži týmů zvítězil tým P-ELITE (Petr Macek, Linda Palivcová, Tereza Chlupová) před Jiskrou Třeboň – Masters (Michal Černý, Libor Zelenka, Petra Augstenová) a Jiskrou Třeboň – Elite (Olga Lebedová, Martin Vondrášek, Lukáš Rokos). A soutěž o nejpilnějšího závodníka vyhrála Alena Smažíková, která se zúčastnila všech 18 závodů. Na pódiu byla však nejčastěji Linda Palivcová, která zastupovala a přebírala ocenění za téměř každého, kdo nebyl přítomen. ????
Pohár 2019 je tedy minulostí, ale hned příští týden v sobotu 25. ledna startuje tradičním T1 maratonem na Výstavišti v Českých Budějovicích ročník 2020! Přejeme všem běžcům úspěšný vstup do nového ročníku a těšíme se na společné zážitky!