10 záv. Vondrášek Štěpán
9 záv. Klimeš Petr

Večerní běh Strakonicemi

24.8.2013

Tradičně ve výroční den, 21. srpna, proběhl další závod z JBP ve Strakonicích. Zvítězil vedoucí muž JBP Mulugeta Serbessa  před Tomášem Bystřickým a teprve juniorem Lukášem Pomezným. V kategorii žen si vedla nejlépe Dana Šatrová před pohárovou Valérii Soukupovou. Třetí doběhla Lenka Šibravová. Večerního běhu městem Strakonice se zúčastnilo rekordních 123 běžců, z toho 27 běžců z našeho poháru. (92 mužů a 31 žen, z toho 11 juniorů- co vidělo cíl).

Závod se vydařil – gulášek s pivíčkem po závodě byla dobrá volba. Bohatá tombola a country kapela jen podtrhly dobrou úroveň závodu, za což patří poděkování pořadatelům. Jen zpracování výsledků by se mělo urychlit, ale při celkové účasti cca 250 závodníků to asi nejde.

Výsledky jsou spočteny, ve vedení v JBP se v kategorii mužů drží Mulugeta Serbessa a v kategorii žen stále vede Lenka Menšíková. Ale podzimní běhy s pořadím hodně promíchají, protože se začne naplňovat kvorum osmi závodů a někomu už nebude přibývat tolik bodů … První, kdo mazal je M. Gazda, účastník již 9 závodů JBP. Do konce poháru zbývá ještě 7 závodů, a tak se vše může ještě změnit. Třeba hned po Kaplickém běhu, který se uskuteční ve čtvrtek 26. září 2013.