2 záv. Meisl Petra
2 záv. Bělka Jakub

Půlmaraton Velešín

28.10.2014

Jako každoročně 28 října se na státní svátek běhá ve Velešíně půlmaratón. Dnes na startu se dostavilo za ideálního počasí 113 běžců. 97 mužů (45 z JBP) a 16 žen (7 z JBP) a 22 dětí. Zvítězil Mulugeta Serbessa před Jiřím Csirikem z Atletiky Písek a třetí doběhl Karel Nerad z týmu Tři běžci. V kategorii žen zvítězila Gabriela Loskotová před Lindou Rechtorikovou a Gabrielou Tomášovou.

Průběžné pořadí JBP se ve vedení udržela i přes neúčast dvojice - Josef Soukup se 785 body před J. Habarou – 766 a nově na 3 místě je Karel Nerad se 751 body a Jirku Diviše – 750 b zatím těsně poráží. Jiří Csirik se posunul už na 12 místo ….

V kategorii žen se opět měnilo pořadí na vedoucí pozici. Vede Linda Rechtoriková s 796 body, před Gabrielou Tomášovou se 775 b. A Danou Vorlovou 730. Jelikož ženy teprve naplňují 8 bodovaných závodů, tak se pořadí stále může měnit.

Do konce JBP jsou ještě 3 závody + bonusová Klekule …. Ke které je na stránkách anketní otázka.

Drama se dá očekávat i v soutěži týmů …. O celkové pořadí si to rozdají 3 běžci a Zliváci a možná Milada Optimum. Plných 24 závodů a horní bodovou hranici nastavili 3 běžci na 2267 bodů.

Další pohárový závod se uskuteční v Táboře – Běh Pintovkou dne 8 listopadu. Fotografie z Velešína jsou v sekci fotogalerie již zveřejněné.