3 záv. Meisl Petra
3 záv. Bělka Jakub

Neplachovský hrníček

20.7.2019

V pátek se uskutečnil osmý závod Jihočeského běžeckého poháru. Tentokrát jsme prvně zamířili do Neplachova, kde se konal běh o Neplachovský hrníček. Závod byl poprvé zařazen do poháru a zúčastnilo se ho 99 běžců – 23 žen a 76 mužů,  z toho je již 63 běžců pohárových.

Za krásného počasí se nejprve na hřišti proběhly děti a poté v 18:15 h odstartoval pan starosta dobrovolných hasičů Neplachova běh na 10,2 km, který se skládal z 2 zvlněných okruhů kolem Neplachova. V kategorii mužů zvítězil Lukáš Studnař těsně před Honzou Bláhou a Petrem Mackem. Ženám kralovala Linda Rechtoriková (která brzo změní příjmení) před Olgou Lebedovou a třetí doběhla vedoucí žena JBP Alena Smažíková.

JBP má za sebou 8 závodů a nejpilnější Alena je první, kdo má splněný maximální počet započítávaných závodů.

Body jsou přiřazeny a pořadí se začíná pomalu krystalizovat podle počtu odběhnutých závodů, a tak je pro mě hezký pohled na kategorii muži C …..

V týmové soutěži vede stále Liga Tábor 2000 před TC Dvořák.

V kategorii ženy celkem vede Alena Smažíková a v mužích Martin Šteflíček.

Další závod JBP se uskuteční 3. srpna ve Stožci, kde se běží tradiční Zlatá stezka, kam Vás srdečně zvu.