14 záv. Zelenka Libor

Na Kleti kraloval Bláha.

20.5.2018

V sobotu proběhl šestý závod JBP, tentokrát se běželo do kopce na Kleť.

Mezi 81 závodníky – 64 mužů a 17 žen, se po 524 nastoupaných metrech radoval Jan Bláha z AK Kroměříž. Druhý doběhl triatlonista Jan Hron a třetí domácí závodník Václav Bauer. Nejrychlejší ženou byla Linda Rechtoriková z SPSVD Jistebnice která byla v celkovém pořadí třicátá. Druhá doběhla Gabriela Tomášová a třetí Helena Foltová.

Závod se běžel za krásného počasí a na závodníky v cíli čekalo bohaté občerstvení. Součástí byly i dětské běhy.

V celkovém pořadí si vedení v poháru udržel Štěpán Vondrášek a v ženách se novou vedoucí závodnicí stala nestárnoucí Boženka Hronová z ŠuTri Prachatice. V týmové soutěži zatím kralují běžci z Jiskry Třeboň.

Další závod JBP- Narozeninové běhy -proběhnou 9. 6. 2018 v kempu Bezdrev. Bude to bonusový závod a všichni účastníci závodu si připíší 6 bodů.