3 záv. Meisl Petra
3 záv. Bělka Jakub

MJK - Běh okolo Hejtmanu

12.10.2019

Běh kolem Hejtmanu - Mistrovství Jihočeského kraje na 10 km v silničním běhu Již tradičně se Jihočeský běžecký pohár podíval do Chlumu u Třeboně, kde na stadionu odstartoval v 11 hodin hlavní závod na certifikované desetikilometrové trati. Celkem se závodu zúčastnilo 179 běžců, z toho je již 80 běžců zaregistrováno v JBP (136 mužů a 43 žen). Počasí vyšlo naprosto parádně a podzimní sluníčko běžce doprovázelo po celé trati. Již od startu si první místo pevně držel v rukou Jiri Csirik z Atletika Písek, který se stal absolutním vítězem - a pro letošní rok krajský mistr pro běhy mimo dráhu.. Na druhém místě se umístil Jan Bláha a třetí byl Lukáš Studnař. V ženách zvítězila a mistryní kraje se stala Veronika Šindelářová, druhá byla Petra Augstenová a třetí Tereza Chlupová. Závod který byl zároveň Mistrovstvím Jihočeského kraje na 10 km silničního běhu se pořadalelům povedl za spolupráce Jihočeského klubu maratonců řádně uspořádat. Do tohoto mistrovství musí mít závodníci platnou registraci. V Mistrovství Jihočeského kraje se krajskými přeborníky stali Jiří Csirik a Veronika Šindelářová, druhá místa obsadili Alois Kuna a Petra Augstenová a na třetí stupínek se postavili Lukáš Rokos a Tereza Chlupová. Další závod nás čeká již za týden, v Písku se poběží lesní Běh kolem Ameriky, který je třetím nejstarším běžeckým závodem v České republice (94.ročník) a vůbec nejstarším terénním během na našem území. A máte na výběr s různých tratí, které se přepočítavají dle známého kooficientu. Body jsou již přiřazeny a pomalu se rýsují aktéři na celkové vítězství v JBP pro rok 2019.