nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Nejbližší narozeniny

20.1. Kejšar Jan
21.1. Jančář Stanislav
22.1. Wagner Rostislav
22.1. Malík Vít
24.1. Pekař Martin
25.1. Toul Filip
25.1. Rouče Radim
26.1. Menšík Josef
26.1. Hošna Petr
27.1. Jandus Tomáš
27.1. Mautschková Marta
28.1. Binder Václav
28.1. Kotek Filip
31.1. Král Pavel
1.2. Tučková Jana
1.2. Kleinová Petra
1.2. Matouš Pavel
1.2. Tůma Jaroslav
2.2. Pechová Jaroslava
3.2. Chlupová Tereza
4.2. Latislavová Pavlína

Nejbližší akce

09. 02. 2019 (závod JBP)
Běžecký ples - Včelná

16. 03. 2019 (závod JBP)
GP Kamenný Újezd


Nejlepší muži

0 b. Aleš Emanuel
0 b. Rokos Lukáš
0 b. Rokos Ivan

Nejlepší ženy

0 b. Outlá Šárka
0 b. Pouzarová Lenka
0 b. Lebedová Olina

Nejlepší týmy

0 b. TJ Jiskra Třeboň Elite
0 b. Relax Běhny
0 b. Tři běžci


Mercury Maraton vyhrál Radek Brunner

21.1.2017

Souboj dvou ultramaratonců. I tak by se dal nazvat 10. ročník Budějovického Mercury Maratonu, který se běžel ve druhém patře podzemních garáží českobudějovického obchodního centra Mercury. A v Česku ojedinělý závod dokázal vyhrát Radek Brunner. Známý vytrvalec bral už své třetí vítězství v tomto závodě. Tentokrát za čas 2:44:11 hodiny. Druhý skončil Daniel Orálek, jinak šestinásobný vítěz v budějovickém podzemí.

 

Šlo to hezky, když jsem to udržel. Konec byl trošku drsný. Dan nechtěl pustit a tak jsem nemohl polevit ani já,“ usmíval se v cíli letos třiačtyřicetiletý Radek Brunner, který si den před závodem dopřál neobvyklou přípravu. „Kluk měl maturitní ples, tak jsme v Praze trochu křepčili. Domů jsme dorazili asi v půl jedné a v pět jsme vstávali a šup do Budějovic,“ popisoval.

 

V úvodu samotného závodu nastoupil Michael Vaněček, který si také vypracoval slušný náskok. Ten ale postupně dokázalo startovní pole smazat a poté se oddělila dvojice Radek Brunner a Daniel Orálek. Oba si běželi svoje tempo a na čele se postupně osamostatnil právě běžec z Prahy.

 

V rámci tréninku jsem měl přesně dané tempo i tepovou frekvenci. Oboje jsem se snažil dodržovat. Začínal jsem pomaleji a postupně jsem zrychloval,“ vysvětloval Daniel Orálek. A i on prozradil svou předzávodní přípravu. Večer před závodem si otevřel lahev vína. „Červené, abych měl víc červených krvinek,“ pousmál se.

 

Na celkovém třetím místě se umístil Pavel Pirkl z Liberce, který si bronz vybojoval hlavně fantastickým závěrem závodu. Když dobíhal s rukama nad hlavou do cíle, poslali ho pořadatelé kvůli nesrovnalostem na časomíře ještě na jedno kolo, které absolvoval s medailí na krku. V tu chvíli už byl ale jeho čas uzavřený. I tak by však své postavení udržel.

 

Mercury maraton byl pro řadu závodníků ze 110 v cíli první zkušeností s podzemními garážemi. Jedním z nich byla i celková vítězka ženské kategorie Lenka Horáková, která si dokázala poradit s konkurencí, doběhla v čase 3:20:00. „Závod mi doporučil kamarád, který mi doporučil už spoustu skvělých závodů, tak jsem to zkusila. Je to taková bláznivina, ale bylo to dobré,“ pochvalovala si svou premiérovou účast vítězka ženské kategorie, která se podle svých slov dokázala vypořádat i s tím, že musela běžet 64 kol. Z toho měla předem strach. „Ale povedlo se to. Jen čas mohl být o něco lepší, ale aspoň mám příští rok co překonávat,“ vysvětlovala. Závodnice ročníku narození 1982 vyhrála s opravdu velkým náskokem. Na druhém místě totiž doběhla Rakušanka Susane Schöberl s téměř 31 minutovou ztrátou. Třetí pak Jana Šindlerová, která na ženskou vítězku ztratila 35 minut.

 

Vůbec poprvé se v rámci hlavního závodu běžel i závod štafet. V souboji, který jednotlivé týmy braly dost prestižně se nakonec radovala z vítězství štafeta pořádajícího Jihočeského klubu maratonců. V ní se představili mimo jiné i vítězové v mužské i ženské kategorii Jihočeského běžeckého poháru Jiří Csirik a Tereza Chlupová. Na druhém místě byla štafeta BěžímPro.cz Centrum Bazalka. V ní startovali například známí motocykloví závodníci Matěj a Jakub Smržovi nebo ironmanka Jana Candrová. Třetí místo pak těsně za nimi obsadila štafeta českých reprezentantů v bojových sportech z budějovického klubu Gladiators Gym.

 

Doplňkový závod vyhrál Filip Kašpar

V rámci Mercury maratonu se běhá i doplňkový závod na 4 kilometry, který každoročně přitáhne několik desítek běžců. Letos se z vítězství radoval osmnáctiletý Filip Kašpar z Jindřichova Hradce, který v závěru závodu udolal Josefa Soukupa ze Zlivi. Třetí doběhl Jan Kobes. „Je to moje druhá účast v tomto závodě. Loni to nevyšlo, letos ano a jsem moc rád,“ pochvaloval si vítězství mladý běžec, který se ke startu odhodlal v pátek. Den před závodem. Mezi ženami v doplňkovém běhu zvítězila Valerie Soukupová před Simonou Zlochovou a Zuzanou Švecovou.

 

 

Pořadí v cíli maratonu

 

Muži celkově:

1. Radek Brunner (SK Babice) 2:44:11 hodiny

2. Daniel Orálek ‚AC Mor. Slávia/Adidas Boost) 2:45:45

3. Pavel Pirkl (Liberec) 2:50:07

4. Zbyněk Vondrák (Vinařství Vondrák Mělník) 2:51:36

5. Michal Kovář (TJ Sokol Unhošť) 2:53:00

6. Jan Hostička (bez klubové příslušnosti) 2:53:43

7. Martin Kopecký (bez klubové příslušnosti) 2:55:22

8. Martin Heřmánek (bez klubové příslušnosti) 2:58:34

9. Martin Hokeš (bez klubové příslušnosti) 2:59:40

10. Michael Vaněček (SB Cyklo Olympia) 3:00:08

 

Ženy celkově:

1. Lenka Horáková (bez klubové přílušnosti) 3:20:00

2. Susanner Schöberl (bez klubové příslušnosti) 3:50:54

3. Jana Šindlerová (iThinkBeer) 3:55:05

 

Štafety:

1. Jihočeský klub maratonců 2:54:13

2. BěřímPro.cz Centrum Bazalka 3:05:55

3. Gladiators Gym 3:08:01


O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2019 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR