3 záv. Meisl Petra
3 záv. Bělka Jakub

Jiří Csirik vyhrál už druhý závod poháru

15.6.2016

Dobrá organizace. 169 spokojených běžců a krásná trať jen kousek od Českých Budějovic. Jihočeský běžecký pohár má za sebou další povedený závod. Běželo se údolím potoka Čertík. Už počtvrté vyrazili běžci na trať Rudolfovské 5ky.

A počet těch, kteří se postavili na start, výrazně překonal představy pořadatelů. „Každým rokem se počet závodníků zvyšuje. Doufáme, že by jich mohlo být kolem 150,“ přál si Jan Bílek z pořádajícího Resolution Teamu. Realita tak byla podstatně veselejší.

Běželo se sice pomaleji, než v minulém roce, ale závod měl stejného vítěze - Jiřího Csirika z Atletiky Písek, který pět kilometrů zdolal za 18:11 minuty. Oproti loňskému času tak zaostal o 15 vteřin. „S výkonem jsem moc spokojený nebyl. Spíš s tím, že jsem neměl na trati žádný problém, protože tenhle rok je pro mě samé zranění,” vyprávěl Csirik, který v podstatě celou dobu běžel sólo závod. „Seběhli jsme z kopce a od té doby už jsem běžel sám,” vyprávěl závodník, který si trať pochvaloval, stejně jako samotné pořadatele.

Jiří Csirik zvítězil už ve druhém závodě poháru a na bedně byl už ve čtvrtém. V podstatě v každém ve kterém startoval. A kolik jich ještě přidá? „V téhle sezoně mě trápí zranění, takže se chci dát hlavně zdravotně do pořádku, proto nemám nějaký bližší plán. Zkusím ještě něco urvat a pak se hlavně připravovat na další sezonu,” vysvětil Csirik.

Za ním doběhl pravidelný účastník závodu Jan Bláha, který zakončil pětikilometrovou trať za 18:24 minuty. A první dvě místa tak byla úplně stejná jako loni. Třetí se pak lišilo. Letos ho ukořistil Jan Hron z Prachatic. Zaběhl čas 18:41.

Mezi ženami zvítězila Tereza Chlupová z Kamenice nad Lipou. Druhá byla Linda Rechtoriková z Borotína a třetí Eva Tupá.

„Závodu se zúčastnilo celkem 77 závodníků, kteří jsou přihlášení v Jihočeském běžeckém poháru. Hlavně velká účast žen, mě velmi mile překvapila,” pochvaloval si manažer poháru Martin Gazda. Vedení v seriálu si i po závodě na Rudolfově ponechal David Ardamica starší. Mezi ženami pak Šárka Hýsková. Další závod kalendáře poháru je na program v příštím týdnu. Ve středu 22. června se bude konat Běh olympijského dne v Holubově. A pozor. Bude to závod bez hodinek, kdy si běžci dopředu určí čas a tomu se musí co nejvíce přiblížit.