3 záv. Bělka Jakub

Běh na Kleť ovládli

22.6.2014

Dnes proběhl 8 závod JBP – běh na Kleť.

Závodu se účastnilo 122 běžců – 103 mužů a 19 žen. Závod vyhrál Petr Vaněk z AC Praha před Pavlem Frelichem ze Sokola ČB a Ladislavem Stejskalem. V kategorii žen zvítězila Pavla Fričková z PSK Olymp Praha před Janou Matyášovou a Gabrielou Laskotovou.

Celkové vedení v JBP si udržel Martin Kolář a v kategorii žen i přes neúčast Dana Vorlová.

Závod se organizačně povedl, nová trať měřila 13 km a zajištění bylo perfektní. Tímto za celý JBP děkuji organizačnímu týmu vedeným Jirkou Turkem.

Závod měl také své úskalí … někdo změnil značení na trati a vedoucí sedmičlenná skupina zabloudila … pravidla atletiky jsou neúprosná (konzultoval jsem toto s rozhodčím atletického svazu s panem Pavlem Novákem) a tak v celku správně po poradě – hlavního pořadatele, rozhodčího  a delegáta závodu, byly výsledky závodu prohlášeny za OFICIÁLNÍ.

Je mi jasné, že někteří závodníci se cítí poškození, ale nastala situace, za kterou nemohou pořadatelé ani závodníci …. Tento problém nastal před dvěma roky v Dačicích a může nastat vlastně kdekoli (jen né při Budějovickém Mercury maratonu). Celá trať byla velmi dobře značená a já věřím, že toto nemohl organizátor ovlivnit.

Výbor JBP bude mít v sobotu zvláštní poradu, ohledně bodování tohoto závodu do poháru.