nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Nejbližší narozeniny

11.7. Benešová Václava
12.7. Bartušková Jana
14.7. Smrčinová Markéta
15.7. Poloková Jana
15.7. Cábová Markéta
15.7. Osenský Robert
16.7. Hronová Božena
17.7. Zdvihal Lukáš
17.7. Suchý Pavel
18.7. Michálek Zbyněk
18.7. Matoušová Jitka
18.7. Petr Martin
19.7. Mikšl Miroslav
19.7. Klečka Zdeněk
22.7. Kašpar Filip
24.7. Buchvaldek Marek
26.7. Jirák Lukáš


Nejbližší akce

17. 07. 2020 (závod JBP)
Neplachovský hrneček

01. 08. 2020 (závod JBP)
1/2 maraton Kardašova Ředčice

29. 08. 2020 (není v JBP)
Běh kolem středu Evropy

05. 09. 2020 (není v JBP)
Běh kolem světa


Nejlepší muži

610 b. Bauer Václav
587 b. Rokos Ivan
587 b. Mügl Jan

Nejlepší ženy

778 b. Smažíková Alena
602 b. Tučková Jana
580 b. Uhlířová Miroslava T

Nejlepší týmy

2514 b. Ardy Team
2268 b. Generation Team
1938 b. Lipánci

Nejpilnější závodník

4 záv. Rokos Ivan
4 záv. Smažíková Alena
4 záv. Ardamica David Ml.

Další .... a poslední zveřejnění ... diskuse k závodu běh na Kleť

27.6.2014

Dovoluji si zveřejnit ještě jeden názor běžce Martina Turka ...   další vyjádření pište na FB stránky nebo do fora :-)

 

Ervine,

Ja naprosto chapu tve rozhorceni a rozhorceni ostatnich zavodniku jenz pri behu letosnim na Klet sbehli z cesty vinou neciho skutecne nevtipneho zertu (mimochodem vzhledem ke vznikle skode, kterou Ervin naprosto spravne vyjadril a kdesutecne nejde jen o projety benzin nybrzo celou pripravu na zavod, myslim ze by nebylo od veci podat tr. oznameni na neznameho pachatele)

Avsak dovolim si upozornit na nekolik dost dulezitych neprsnosti

Tak za prve skupinka tech co dobehli na prednich mistech nebezela s J. Turekm nybrz pekny kus pred nim, ja se vracel dobrych 100m, pozdejsi vitez - P.Vanek mozna 150m a P. Frolich s vitezem MA (neznam jmeno) temer 200m - vynasob si to dvema tam + zpet + pripocti navic par vterin na zmatene cumeni "co se to k*a deje" !! Coz sice neni tak moc jako celni skupina, ale presto jsme vsichni ctyri museli znovu poctive dobihat pomerne dost bezcu, kteri se takto dostali i pred nas !! A minimalne za sebe mohu rici ze me tato sutecnost absolutne rozhodila z ritmu, a pri sbihani jiz jednou predbehnutych bezcu jsem se ve snaze byt co nejdriv "tam kde jsem byl" moc nekontroloval, sel trosku pres hranu, a ac jsem tento naskok stahl velmi rychle nasledne jsem na to trochu doplatil (rozhodne jsem nechtel bezet za 1:07... a dostat minutu od prislusnice nezneho pohlavi)

Za druhe, pro uprsneni - to znaceni trati bylo dvoje, jedna sipka na zemi a druha na strome.. Ano, kazda ukazovala jinam - Ale i kdyz priznavam ze jsem take moc (vubec) nepremyslel a bezel za ostatnimi rovne, tak z logiky veci je nanejvys jasne za ta namalovana na zemi otocit nejde (pri behu v plne rychlosti to samozrejme cloveka nenapadne, to moc dobre vim, doslo mi to take az cestou dolu...)

Za treti, vzhledem k profilu trati jejiz prvni cast rozhodne nebyla pro vrchare -byla rychla a behava, a az na 8km zacinalo nejake stoupani urcite neni mozne soudit jak by zavod dopadl, kuprikladu P.Vanek je velmi dobry vrchar, kazdy zavod zacina volneji a v kopcich j silny (zde podotykam ze v te celni skupince rovinaru rychliku byl jediny prvoverny vrchar - Honza Blaha)

Za ctvrte se musim razantne zastat sveho jmenovce J. Turka (nejsme nijak pribuzensky propojeni a priznam se ze jsem az do tohoto zavodu nevedel ze exsistuje) ktery nejen ze na vsechny kteri ho slyeli (bohuzel jen my 4) opakovane volal (resp. krocel dost nahlas a opakovane) ALE za cenu vlastniho vykonu se okamzite z bezce stal opet riditelem zavodu, a okamzite zacal znaceni opravovat - cimz nesobecky zchranil "regulernost" zavodu pro dalsich cca 100 bezcu, a zachoval se tak naprosto v duchu fair play !!

Tedy naopak - ac je to paradoxni a nekomu to prijde nespravedlive - tak si J Turek za sve bleskurychle a nesobecke jednani zaslouzi uznani a cest !!! (ja nevim kolik casu tam stravil ale kdyz jsem cestou zpet na trat pobihal kolem, tak tam jeste stal a "cedulkoval")

A za pate, vsichni bezci v MA i v MB si uvedomovali co se stalo, garantuji ti ze nikdo z nas rozhodne neprozival zadnou "mrzkou radost" a stoupli jsme si simbolicky jen pod (pred) stupne vitezu...

Oficialni protest a rozhorceni naprosto chapu, nicmene chci timto upozornit ze zminena vec se dotkla sirsi skupiny bezcu nez tech 7 nejhure postizenych a promin, ale zneplatnenim zavodu by se ta tebou uvdena skoda jen mnohonasobne zvetsila, nebot stejne by pak mohli protestovat temer vsichni kdo do krumlova prijeli at uz Vrchari, nebo Jihocesti bezci

s pozdravem Turek M.


O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2020 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR