nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

15. 12. 2020
Pohárový závod tu byl a další tu doufám budou
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté, doufám, že jste stále zdraví a běháte. Vypadá to, že je všechno zavřeno a nic se nemůže konat, ale já mám těch informací pro vás spoustu. Jednak se chci omluvit, že posílám newsletter až dnes, ale včera jsem byl mimo počítač a ČíBí. Pak se omlouvá Martin, nedodělal kompletně ještě bodování. Muži jsou po sobotní závodě již všichni a na ženách se pracuje, ještě tam chybí body pár holkám, tak prosím vydržte do zítra. Dále máte v příloze propozice na Silvestrovský běh v Jistebnici, je tam bohužel i varianta virtuální v případě PES 4, což je stupeň, který začíná platit od pátku 18. prosince. Pokud by to bylo pohárově za 10 bonusových bodů, tak se výbor ještě poradí, co s tím dál, virtuálně bychom to možná do poháru nepočítali, ale zatím nemáme žádný konečný závěr a tak vydržte ještě pár dní. A v sobotu jsme velmi optimisticky zveřejnili termínovku na rok 2021, máte ji také v příloze, spolu s nimi pravidla na rok 2021 a také jsem napsal úvodní slovo k poháru, to máte také v příloze.

 

Pokud jde o Jihočeský běžecký pohár, tak stále platí tento plán do konce roku:

sobota 26.12. Štěpánský běh Prachatice -  závod je zrušen a neuskuteční se!!!

středa 30. 12. KleKluLi Český Krumlov – Litvínovice - závod je zrušen a neuskuteční se jako pohárový závod!!!

čtvrtek 31.12. Jistebnice běh na 14 km, pořadatelé udělají vše pro to, aby se běh uskutečnil. Závod o bonusové body.

 

 

Výsledky:

středa 9.12. Air Force Cross, Bujanov, kros  5 km, výsledky ještě nejsou napsané, dostanete je za týden, ale už teď prozradím, že vyhrál Jan Petrou a Dana Vorlová.

 

sobota 12. 12. Sokolský běh republiky, České Budějovice, Stromovka, výsledky v příloze. 

 

 

Jihočeský běžecký pohár

Body po patnácté pohárové akci neboli Běhu Republiky už jsou na webu. Pozor, ale ještě ne všechny ženy mají přiděleny body ze sobotního závodu, Martin včera večer padl vysílením a dodělá to snad dnes nebo zítra nejpozději!!!! a vše najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/detail/index.php?xkat=muz muži a ženy zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/detail/index.php a týmy zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/vysledky-teamu

 

Jak vypadá průběžné pořadí? 

 

Mezi muži stále vede Martin Pekař, aktuálně má 1439 bodů. Druhý je Václav Bauer a má 1405 bodů, třetí je Jan Mügl, 1387 bodů, čtvrtý je nováček v první desítce (na poslední chvíli!) Jan Gregor s 1365 body. Pátý je Josef Bartyzal s 1361 body, šestý pátý je Petr Mráz, má 1358 bodů, sedmý Petr Šafránek s 1355 body, osmý je Zdeněk Nehonský, má 1348 bodů, devátý je Jaroslav Zámiš 1346 bodů a desátý je Vladimír Profant (muž céčkař!) s 1309 body. Kdo vypadl z desítky? Je to František Sýkora a je dvanáctý. Celkem máme v mužích 113 běžců. 

 

V ženách žádné velké změny nejsou, stále vede Veronika Šindelářová s 1460 body. Druhá je stále Jana Tučková 1398 bodů, třetí je Alena Smažíková, má 1377 bodů, čtvrtá je Miroslava Uhlířová s 1363 body, pátá je Božena Hronová, 1340 bodů, šestá je Václava Zodererová, 1295 body, sedmá Dana Vorlová s 1294 body, osmá Radka Ardamicová s 1263 body, devátá je Tereza Chlupová s 1221 body a desítku uzavírá Ludmila Dokulilová s 1177 body. Kdo vypadl z první desítky? Je to Lucie Pleštilová. Celkem soutěží 47 běžkyň.

 

 

A jak to vypadá v kategoriích?

Junioři: nikdo

Muži A1: 1. Pekař Martin 2. Mráz petr 3. Zámiš Jaroslav 4. Profant Ondřej 5. Ardamica David ml., celkem je v kategorii 10 mužů.

Muži A2: 1. Mügl Jan 2. Bartyzal Josef 3. David Tomáš 4. Jarolím Michal 5. Matouš Pavel, celkem je v kategorii 27 mužů.

Muži B: 1. Bauer Václav 2. Šafránek Petr 3. Gregor Jan 4. Nehonský Zdeněk 5. Diviš Jiří, nejvíce obsazená kategorie, 42 závodníků!

Muži C: 1. Profant Vladimír 2. Sýkora František 3. Skalka Pavel 4. Hanžl Richard 5. Šimek Miroslav, celkem 20 závodníků v kategorii.

Muži D: 1. Olšjak Ladislav 2. Rokos Ivan 3. Zákostelecký František 4. Binder Václav 5. Doležálek Zdeněk, celkem 10 závodníků v kategorii.

Muži E: 1. Svoboda Václav 2. Boháč Karel 3. Šoustar Lubomír 4. Kopecký Zdeněk, celkem 4 běžci v této kategorii, Zdeněk Kopecký je ročník 1937!!!

 

 

Juniorky: 1. Žáková Žaneta, jen 1 běžkyně v kategorii.

Ženy A1: 1. Chlupová Tereza 2. Vášová Veronika 3. Dudová Klára 4. Hrubá Karolína 5. Zelenková Karolína, celkem 6 běžkyň v kategorii.

Ženy A2: 1. Šindelářová Veronika  2.Tučková Jana 3. Ardamicová Radka 4. Pleštilová Lucie 5. Tomášková Lucie, celkem 12 běžkyň v kategorii.

Žena B: 1. Smažíková Alena 2. Adámková Dana 3. Nehonská Jana 4. Alešová Šárka 5. Žáková Michaela, celkem 20. běžkyň v kategorii, nejpočetnější kategorie! 

Ženy C: 1. Uhlířová Miroslava 2. Hronová Božena 3. Vorlová Dana 4. Zodererová Václava 5. Dokulilová Ludmila, celkem 8 běžkyň v kategorii.

 

 

Jaké je pořadí v týmech? Celkové pořadí najdete zde: https://www.jihoceskybezeckypohar.cz/vysledky-teamu a zde nedošlo ke změnám v pořadí, jen přibyly body. Aktuální situace vypadá takto:

1. Generation Team ve složení Veronika Šindelářová, Petr Šafránek a František Sýkora s 6830 body.

2. PALMI Tábor ve složení Alena Smažíková, Mirka Uhlířová a Pavel Novotný s 6375 body.

3. Ardy Team ve složení Radka Ardamicová, David Ardamica ml. a David Ardamica st. s 6013 body.

4. RELAX Běhny ve složení Dana Vorlová, Tereza Chlupová a Martin Gazda s 5553 body.

5. „Rychlíci“ z dráhy ve složení Karolína Hrubá, Vladimír Profant a Ondřej Profant s 5049 body.

Kdo vypadl z první pětky? Je to Exit Next Door ve složení Petr Klimeš, Martin Pekař a Jakub Malík.

 

 

A jak vypadá soutěž v pilnosti: všech dvanáct pohárových závodů má odběháno už jen jeden běžec a to (bonusové závody se do soutěže pilnosti nepočítají):

David Ardamica ml. a už jej nikdo nepřekoná.

 

Velmi pilní byli také tito běžci s jedenácti závody:

Bartyzal Josef

Svoboda Václav

Profant Vladimír

Smažíková Alena

 

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

 

V sobotu 5. prosince se běžel maratón ve Veselí nad Lužnicí a tak je třeba pochválit jihočeské maratónce z tohoto závodu:

Lukáš Studnař                   3:22:08

Václav Bouček                  3:30:25 První maratón v životě, gratuluji!

Pavel Wehrberger           3:31:12 nový osobák, vylepšení o 3 minuty!

Martin Gyürüsi                 3:31:12

 

Klukům k maratónu gratuluji!!!

 

 

A ještě jsem zapomněl na maratón ve Španělsku, ve Valencii. V neděli 6. prosince se běžel závod, kde byla samá elita, mimo jiné i David Vaš, dělal vodiče Marcele Joglové, která se pokoušela o limit na olympiádu. David zaběhl maratón za 2:35:08 a článek o závodě si můžete přečíst zde:  Marcela Joglová ve Valencii marně bojovala o letenku na olympiádu - behej.com: BĚH, MARATON, BĚHÁNÍ Davidovi moc gratuluji!!!

 

 

Různé

 

Probíhá pravidelné úterní podvečerní testování na Covid! Kdo chce zjistit, že je zdraví, tak přijďte. Minule zaběhli 11 km ve Stromovce skoro po tmě v tempu po 5 minut na kilometr a většina to stlačila ještě níže, takže je jasné, že jsou zdraví jako řípa…:>). Testování je zdarma. 

 

A je tu jedno oznámení ze Soběslavi: Ahoj, kamarádi, vzhledem ke stále nejasné a nepříliš optimistické situaci sděluji, že 34. ročník Silvestrovského běhu ulicemi města Soběslavi ve středu 30.12.2020 je ZRUŠEN a neuskuteční se. Organizátoři přejí všem příznivcům běhu pevné zdraví, hezké Vánoce a těší se na příští ročník.

 

V příloze máte rozhovor z Jihočeské, alias deníků Bohemia s Josefem Šochmanem. Když si ho přečtete, zjistíte mimo dalších zajímavých věcí, že ukončil běžeckou kariéru…:>(.

 

 

A je tu jedna vzpomínka na staré maratóny od Zdeňky: V rubrice jihočeské maratonské tabulky se u historických výsledků pravidelně objevuje místo závodu Úpice. Jako bývalá Úpičačka si dovoluji připomenout tento závod v přiloženém souboru. Text je na stránkách TJ Maratonstav Úpice a psal ho Karel Šklíba. Já jsem to trouchu zkrátila. Mohlo by to být pro někoho zajímavé čtení. Já tedy původní Ratibořický maraton nepamatuju, ale když se později běhalo v Havlovicích na 2 km okruhu,  chodila jsem tam jako počítačka kol. Zdenka Benedová 

 

 

V příloze máte pozvánku na Silvestrovský běh do Volyně.

 

 

A už hodně dopředu máte v příloze pozvánku na únor na Žďárský úprk.

 

 

V příloze máte jednu hezkou fotku z léta. Z nejmenovaného běžce se stal dodavatel elektrické energie a plynu a přes krátkou dobu podnikání je rovnou spolehlivý dodavatel….:>).

 

 

Sbírám, sbíráš, sbíráme

Nikdo nic nesebral a to je velká škoda…:>(.

 

 

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

Termínovka

prosinec

úterý 15. 12. společný trénink v ČíBí od 16:30 hodin na cyklostezce. Sejdeme se na mostě u Lučního jezu. Bude možnost si na místě odložit věci a uschovat si je nebo se i převléci.

úterý 22. 12. společný trénink v ČíBí od 16:30 hodin na cyklostezce. Sejdeme se na mostě u Lučního jezu. Bude možnost si na místě odložit věci a uschovat si je nebo se i převléci.

středa 30.12. neoficiální a nezávodní KleKluLe, závod na trati KleKluLi od vlakového nádraží Český Krumlov do Litvínovic. Doprava do Č. Krumlova vlakem a pak už po svých…:>). Podrobnosti ještě nevím.

čtvrtek 31.12. Jistebnice běh na 14 km, pořadatelé udělají vše pro to, aby se běh uskutečnil. Závod o bonusové body. Plakát v příloze.

čtvrtek 31.12. Silvestrovský běh Trhové Sviny, spousta dětských běhů a dospělí buď 3 km nebo 6 km, propozice v příloze.

čtvrtek 31.12. Silvestrovský běh Volyně, 7 km, propozice v příloze.

 

leden

9.1.2021 7. ročníku Tříkrálového běhu ve Zlivi. Info o závodu bude tradičně na FB. Závod se uskuteční pouze za podmínek - PES - 2. stupeň!

 

 

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu, případně mistrovstvím kraje nebo republiky.

 

Přílohy emailu

Spolehlivý dodavatel (velikost 4503 kB, formát JPG)
Jihočeská článek J.Š. (velikost 629 kB, formát pdf)
Maratón Úpice článek (velikost 14 kB, formát docx)
Silvestrovský běh Volyně - propozice (velikost 12 kB, formát doc)
Žďárský úprk - pozvánka (velikost 1133 kB, formát pdf)
Jistebnice Silvestr plakát (velikost 500 kB, formát png)
Sokolský běh Republiky - výsledky (velikost 53 kB, formát pdf)
Termínovka JBP 2021 (velikost 361 kB, formát pdf)
Pravidla JBP 2021 (velikost 119 kB, formát pdf)
Úvodní slovo k sezóně 2021 (velikost 205 kB, formát pdf)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2021 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR