nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

8. 12. 2020
Virus tu stále je a pohárový závod tu bude
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté, doufám, že jste stále zdraví a běháte a jste připravení na poslední pohárový závod za plné body, už tuto sobotu v ČíBí ve Stromovce!

 

 

Pokud jde o Jihočeský běžecký pohár, tak stále platí tento plán do konce roku:

sobota 12. 12. Sokolský běh republiky, České Budějovice, Stromovka, 6 km běh, (3 km nebudou pohárový běh!).

sobota 26.12. Štěpánský běh Prachatice -  závod je zrušen a neuskuteční se!!!

středa 30. 12. KleKluLi Český Krumlov – Litvínovice - závod je zrušen a neuskuteční se!!!

čtvrtek 31.12. Jistebnice běh na 14 km, pořadatelé udělají vše pro to, aby se běh uskutečnil. Závod o bonusové body.

 

Pravidla Jihočeského běžeckého poháru už nechceme měnit, letos se bude počítat sedm nejlepších závodů!!! Mnozí z vás věnovali pohárových závodům spoustu času a úsilí a odběhali toho fakt hodně, takže nechceme nějak devalvovat jejich snahu a snížit počet započítávaných závodů na šest nebo ještě níže, takže to tak letos necháme a za rok se v pravidlech připravíme na nový ročník trochu jinak, to uvidíte po odtajnění.

 

 

Výsledky:

 

neděle 29.11. Běh kolem Baby, a protože byl podán protest a ten byl uznán, tak v příloze posílám upravené výsledky! Je to na dvou záložkách, jedna je po kategoriích a druhá jsou výsledky celkové. Žlutě jsou označeni ti, co běželi pod most. Těm jsme ubrali čas o 3,34%, což byla ta vzdálenost, o kterou si to prodloužili. Ještě tam byli jednotlivci, co se vraceli, ale těm jsme už také nechali těch 3,34% a už to nekomplikovali dalším koeficientem. Pak tam bohužel byla ještě čtvrtá kategorii běžců (Michal Pinl a asi ještě někdo) kteří když zjistili, že běží více než druzí, tak je to psychicky poznamenalo tak, že ztratili motivaci, těm jsme také žádný další koeficient bohužel nepřidali a nezohlednili to….:>(. Takže teď to jsou konečné výsledky. Také se nebude opakovat žádný ceremoniál, ani dodatečně měnit ceny, tahle změna pořadí bude mít vliv jen na přidělené body v poháru!

 

sobota 5. 12. Maratón a půlmaratón na atletické dráze ve Veselí nad Lužnicí – výsledky v příloze. Díky malé kapacitě atletické dráhy se jednalo o takový „utajený závod“, takže jsem byl požádán, abych to nedával do newsletteru a toto přání jsme respektoval, ale o výsledky se s vámi rád podělím.

 

 

Jihočeský běžecký pohár

 

 

Termínovku pro dospělé budeme rozdávat 12. prosince při běhu Republiky!

 

 

Závod Sokolský běh Republiky uskutečníme už za každé situace! Finální propozice a časový program máte v příloze.

 

 

 

Body po čtrnácté pohárové akci neboli Běhu kolem Baby už jsou na webu a vše najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/detail/index.php?xkat=muz muži a ženy zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/detail/index.php a týmy zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/vysledky-teamu

 

Jak vypadá průběžné pořadí? Ještě se to bude po podaném protestu a změně pořadí mírně měnit, ale jen o pár bodů. Takže sděluji stav, který je aktuální před protestem:

 

Mezi muži je nový vedoucí závodník! Vede Martin Pekař! Skočil z desátého místa a má aktuálně 1431 bodů. Odsunul tak o jednu příčku většinu kluků, takže druhý je Václav Bauer a má 1405 bodů, třetí je Jan Mügl, 1387 bodů, čtvrtý je Josef Bartyzal s 1355 body, pátý je Zdeněk Nehonský, má 1348 bodů. Šestý je Petr Šafránek, který z 13. pozice skočil opět do první desítky, má 1345 bodů. Sedmý je Petr Mráz, má 1344 bodů, osmý je Jaroslav Zámiš 1327 bodů, devátý je Vladimír Profant s 1295 body, desátý je František Sýkora 1283 bodů. Kdo vypadl z desítky? Je to Ondřej Profant s 1272 body, je jedenáctý. Celkem máme v mužích 113 běžců. 

 

 

V ženách žádné velké změny nejsou, stále vede Veronika Šindelářová s 1454 body!  Druhá je stále Jana Tučková 1399 bodů, třetí je Alena Smažíková, má 1374 bodů, čtvrtá je Miroslava Uhlířová s 1363 body, pátá je Božena Hronová, 1340 bodů, šestá je Václava Zodererová, 1291 body, sedmá Dana Vorlová s 1280 body, osmá Radka Ardamicová s 1263 body, devátá je Tereza Chlupová s 1016 body a desítku uzavírá Lucie Pleštilová 981 body. Kdo vypadl z první desítky? Je to Ludmila Dokulilová a Jana Nehonská. Celkem soutěží 47 běžkyň.

 

 

A jak to vypadá v kategoriích?

Junioři: nikdo

Muži A1: 1. Pekař Martin 2. Mráz petr 3. Zámiš Jaroslav 4. Profant Ondřej 5. Ardamica David ml., celkem je v kategorii 10 mužů.

Muži A2: 1. Mügl Jan 2. Bartyzal Josef 3. David Tomáš 4. Chalupa Tomáš 5. Gyürüsi Martin, celkem je v kategorii 27 mužů.

Muži B: 1. Bauer Václav 2. Šafránek Petr 3. Nehonský Zdeněk 4. Šteflíček Martin 5. Vaněk Jan, nejvíce obsazená kategorie, 42 závodníků!

Muži C: 1. Sýkora František 2. Profant Vladimír 3. Skalka Pavel 4. Hanžl Richard 5. Šimek Miroslav, celkem 20 závodníků v kategorii.

Muži D: 1. Olšjak Ladislav 2. Rokos Ivan 3. Binder Václav 4. Doležálek Zdeněk 5. Zákostelecký František, celkem 10 závodníků v kategorii.

Muži E: 1. Svoboda Václav 2. Boháč Karel 3. Šoustar Lubomír 4. Kopecký Zdeněk, celkem 4 běžci v této kategorii, Zdeněk Kopecký je ročník 1937!!!

 

 

Juniorky: 1. Žáková Žaneta, jen 1 běžkyně v kategorii.

Ženy A1: 1. Chlupová Tereza 2. Vášová Veronika 3. Dudová Klára 4. Hrubá Karolína 5. Zelenková Karolína, celkem 6 běžkyň v kategorii.

Ženy A2: 1. Šindelářová Veronika  2.Tučková Jana 3. Ardamicová Radka 4. Pleštilová Lucie 5. Tomášková Lucie, celkem 12 běžkyň v kategorii.

Žena B: 1. Smažíková Alena 2. Nehonská Jana 3. Alešová Šárka 4. Adámková Dana 5. Kristková Helena, celkem 20. běžkyň v kategorii, nejpočetnější kategorie! 

Ženy C: 1. Uhlířová Miroslava 2. Hronová Božena 3. Vorlová Dana 4. Zodererová Václava 5. Dokulilová Ludmila, celkem 8 běžkyň v kategorii.

 

 

Jaké je pořadí v týmech? Celkové pořadí najdete zde: https://www.jihoceskybezeckypohar.cz/vysledky-teamu a zde nedošlo ke změnám v pořadí, jen přibyly body. Aktuální situace vypadá takto:

1. Generation Team ve složení Veronika Šindelářová, Petr Šafránek a František Sýkora s 6830 body.

2. PALMI Tábor ve složení Alena Smažíková, Mirka Uhlířová a Pavel Novotný s 6375 body.

3. Ardy Team ve složení Radka Ardamicová, David Ardamica ml. a David Ardamica st. s 6013 body.

4. „Rychlíci“ z dráhy ve složení Karolína Hrubá, Vladimír Profant a Ondřej Profant s 5049 body.

5. Exit Next Door ve složení Petr Klimeš, Martin Pekař a Jakub Malík s 4953 body.

 

 

A jak vypadá soutěž v pilnosti: všech jedenáct pohárových závodů má odběháno už jen jeden běžec a to (bonusové závody se do soutěže pilnosti nepočítají):

David Ardamica ml.

 

Ale šlape mu na paty pár lidí s deseti závody:

Bartyzal Josef

Svoboda Václav

Profant Vladimír

Smažíková Alena

 

 

 

Různé

 

V příloze máte jeden starší sportovní vtip, ale stále myslím dobře zacílený i na naši současnost…:>).

 

V příloze máte zprávu z Krumlovské 11.

 

Do termínovky přibyl Běh v Bujanově, Air force cross, plakát v příloze. Běží se to už tuto středu!

 

A do termínovky přibyl Silvestrovský běh v Trhových Svinech.

 

A do termínovky na leden přibyl Tříkrálový běh ve Zlivi.

 

 

Probíhá pravidelné úterní podvečerní testování na Covid! Kdo chce zjistit, že je zdraví, tak přijďte. Minule jsme zaběhli 11 km ve Stromovce skoro po tmě v tempu po 5 minut na kilometr a většina to stlačila ještě níže, takže je jasné, že jsou zdraví jako řípa…:>).

 

 

V příloze zasílám jihočeské maratónské tabulky za rok 1976. Zpracoval je Václav Klíma, kterému tímto děkuji!

 

 

Vyšlo nové číslo atletických listů, najdete je zde: https://www.atletika.cz/atleticke-listy-archiv/

 

 

 

Sbírám, sbíráš, sbíráme

Nikdo nic nesebral a to je velká škoda…:>(.

 

 

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

Termínovka

 

prosinec

úterý 8. 12. společný trénink v ČíBí od 16:30 hodin na cyklostezce. Sejdeme se na mostě u Lučního jezu. Bude možnost si na místě odložit věci a uschovat si je nebo se i převléci. Poběží se po padesáti…:>). 

středa 9.12. Air Force Cross, Bujanov, kros  5 km, plakát v příloze.

sobota 12. 12. Sokolský běh republiky, České Budějovice, Stromovka, 6 km běh, (3 km nebudou pohárový běh!), informace zde: https://www.behrepubliky.cz/zavody/ceske-budejovice Plakát v příloze.

úterý 15. 12. společný trénink v ČíBí od 16:30 hodin na cyklostezce. Sejdeme se na mostě u Lučního jezu. Bude možnost si na místě odložit věci a uschovat si je nebo se i převléci.

úterý 22. 12. společný trénink v ČíBí od 16:30 hodin na cyklostezce. Sejdeme se na mostě u Lučního jezu. Bude možnost si na místě odložit věci a uschovat si je nebo se i převléci.

čtvrtek 31.12. Jistebnice běh na 14 km, pořadatelé udělají vše pro to, aby se běh uskutečnil. Závod o bonusové body.

čtvrtek 31.12. Silvestrovský běh Trhové Sviny, spousta dětských běhů a dospělí buď 3 km nebo 6 km, propozice v příloze.

 

leden

9.1.2021 7. ročníku Tříkrálového běhu ve Zlivi. Info o závodu bude tradičně na FB. Závod se uskuteční pouze za podmínek - PES - 2. stupeň!

 

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu, případně mistrovstvím kraje nebo republiky.

 

Přílohy emailu

Sportovní vtip (velikost 62 kB, formát jpg)
Krumlovská 11 - zpráva (velikost 1012 kB, formát pdf)
Sokolský běh Republiky - časový pořad (velikost 155 kB, formát docx)
Sokolský běh Republiky - propozice (velikost 1150 kB, formát docx)
Bujanov - Air force cross - plakát (velikost 399 kB, formát jpg)
Silvestrovský běh Trhová Sviny - propozice (velikost 348 kB, formát pdf)
Maratón a půlmaratón na dráze - výsledky (velikost 431 kB, formát pdf)
Běh na Babu výsledky opravené po protestu (velikost 51 kB, formát xlsx)
Jihočeské maratónské tabulky rok 1976 (velikost 51 kB, formát doc)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2021 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR