nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

16. 11. 2020
závody tu brzo budou!
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté, doufám, že jste zdraví a trénujete, blíží se nám totiž další pohárový závod! Sokolský běh republiky v sobotu 28. listopadu se bude konat téměř za každé situace! Více se dočtete níže v rubrice Jihočeský běžecký pohár. Předpokládám, že stejně nebo obdobně by se mohl odběhnou další pohárový závod hned druhý den, kterým bude Běh kolem Baby v Černém Dubu. Naopak to vypadá, že Štěpánský běh v Prachaticích letos nebude, pokud se nám nějak zprudka nezlepší kovidová situace. Definitivně se to dozvíte včas.

 

 

Výsledky:

Běh napříč Šumavou. Běhalo se virtuálně celý říjen a výsledky si můžete prohlédnout zde: https://www.geofun.cz/napric-sumavou/

 

neděle 8.11. Krumlovská jedenáctka, Svatomartinský dobročinný běh, Český Krumlov, 11 km. Závod byl zrušen, je však stále možné jej absolvovat virtuálně. Podrobnosti a registrace na www.krumlovska11.cz

 

 

Jihočeský běžecký pohár

Závod Sokolský běh Republiky uskutečníme za každé situace! Budeme startovat po dvou nebo dle aktuálního rozhodnutí vlády, pokud to po středě rozvolní. Děti musí dorazit mezi 10 až 11 hodinou a budou běhat od 100 m do 1 km … a od 11:00 do 13:30 h ( 13:30 h je myšlen poslední cílový čas …. ). Dospělí budou startovat v intervalu po dvou běžcích cca po 30 sekundách, tak jak budete přicházet. Pokud bude povoleno běhat po více závodnících, tak poběžíme podle aktuálního limitu. Registrace je prosím nutná jen přes internet a platba také!!!! Na místě bude jen vydávání čipů a ne registrace a ani pokladna, ať minimalizujeme kontakty. Zázemí žádné nebude, parkování bude u Kauflandu, parkujte prosím až vzadu, ať  se nesrazíte s těmi, co mají v rukou košíky a zarputilé výrazy. Bude k dispozici WC v OD Kaufland a šatny nebudou. Po rozcvičení dostane číslo a čip a hned odstartuje. V cíli dostanete medaili oplatku a pití a pošleme vás domů ….  Vyhlášení na místě nebude….:>(!  Ceny pro nejlepší předáme na nějaké jiné akci. Výsledky budou na internetu do hodiny po doběhu posledního. Hlaste se prosím zde https://www.behrepubliky.cz/zavody/ceske-budejovice Kdo chce body do Poháru, tak je nutné běžet trať 6 km!!!

 

 

Pravidla Jihočeského běžeckého poháru už nechceme měnit, letos se bude počítat sedm nejlepších závodů!!! Mnozí z vás věnovali pohárových závodům spoustu času a úsilí a odběhali toho fakt hodně, takže nechceme nějak devalvovat jejich snahu a snížit počet započítávaných závodů na šest nebo ještě níže, takže to tak letos necháme a za rok se v pravidlech připravíme na nový ročník trochu jinak, to uvidíte po odtajnění.

 

 

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

 

Každý rok se schází koncem roku výroční členský schůze Jihočeského klubu maratónců. Jak to bude letos je otázka, zatím to povolené není. Tajně, třeba na v nějaké zavřené restauraci, jí udělat nemůžeme, protože jeden bod z programu schůze bude volba nového výboru klubu a zápis bude předán na rejstříkový soud k zápisu. Doufáme, že se poměry do konce roku nějak uvolní a setkání proběhne, třeba i venku přinejhorším. V každém případě je jisté, že letos končí mandát mě, Miroslavu Šimkovi, předsedovi klubu, Martinovi Gazdovi, členu výboru a manažeru Jihočeského běžeckého poháru, Zdeňkovi Jašarovovi, členu výboru, Jirkovi Trnkovi, členu výboru a Petru Mackovi, členu výboru. Schůze by měla zvolit nového předsedu a nové členy. Vyzývám opětovně k zasílání nápadů a námětů na obsazení těchto funkcí!

 

 

 

Různé

 

Vít Malík se vydal na mistrovství Evropy veteránů na Madeiru. A nejel tam marně, má medaili! Více v přílohách.

 

 

Tomáš Macek a jeho tým připravil virtuální závod nebo spíše takové poměřování s hezkým názvem Bláznivá Běžecká Brutalita. Není to klasický závod, ale zazávodit si a zapotit se u toho můžeš. Vyrazíš do Dubičného u Českých Budějovic. Mají tam sjezdovku a u ní lyžařský vlek. Stoupneš si na její začátek pustíš stopky, zabereš a vyběhneš nahoru až k poslednímu sloupu. Není to moc daleko - pouhých 350 metrů, jen to není úplná rovina, je to kousek nahoru... ale co je pro takového borce jako jsi ty, stoupání kolem 60 metrů? Až dorazíš nahoru tak stopky zastavíš. Vydýcháš se, sejdeš nebo seběhneš dolů, zase si stoupneš na start a zopakuješ to. A pak ještě jednou – naposledy. Celé to musíš stihnout během jedné hodiny. Pak vezmeš záznamy všech tří výběhů (časy dolů se nepočítají), nahraješ je sem na náš web a tvůj výkon se objeví mezi ostatními. Pokud ti to běželo dobře můžeš se stát držitelem některého z našich titulů. Vyhlašujeme nejen nejrychlejšího běžce, ale také účastníka s nejvyrovnanějšími výkony, nejaktivnějšího běžce a několik dalších. Pokud tě to zajímá navštiv naši stránku s pravidly a přehledem titulů. Také se můžeš podívat na aktuální žebříčky kde evidujeme všechny zaznamenané výkony a také jejich historický přehled. Podrobnosti najdeš na webu s příznačným názvem  https://www.3bbb.cz

 

V příloze zasílám další maratónskou tabulku Jihočechů, ale ne ty letošní, ale z roku 1973. Zpracoval jí Václav Klíma a není to dlouhé čtení, jsou tam zajímavá místa, kde se běhalo, dneska už se tam většinou maratóny nepořádají.

 

 

V úterý 17. listopadu zkusíme opět mimořádně trénink místo stadiónu. Pohyb na zdravém vzduchu je nejenom povolen, ale dokonce doporučen jako skvělá varianta zdravého životního stylu. A protože je státní svátek, tak se sejdeme se už v 16 hodin na mostě v ulici Lučního jezu. Bude možnost si na místě odložit věci a uschovat si je nebo se převléci. Povolený počet sportovců jsou pouze dva, ale uděláme si nějaké rozestupy a bude to v pořádku. V plánu je běh tak na cca 10 km po cyklostezce. A pokud si dáte desítku v tempu cca 5:00 – 5:15 na km, tak vám to zároveň poslouží jako bezplatné a zdravé testování na přítomnost Kovidu, protože pokud to dáte, tak tu potvoru nemáte…:>).

 

 

 

 

Sbírám, sbíráš, sbíráme

A zase nikdo nic nesebral…:>(.

 

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

Termínovka

listopad

úterý 17. 11. společný trénink v ČíBí od 16 hodin na cyklostezce. Sejdeme se na mostě u Lučního jezu. Bude možnost si na místě odložit věci a uschovat si je nebo se i převléci. Poběží se ve dvojicích. 

sobota 28. 11. Sokolský běh republiky, České Budějovice, Stromovka, 6 km běh, (3 km nebudou pohárový běh!) novinka v Jihočeském běžeckém poháru, informace a přihlašování běží zde: https://www.behrepubliky.cz/zavody/ceske-budejovice

sobota 28.11. Sokolský běh republiky, Písek. 5,5 km, podrobnosti zde: https://www.behrepubliky.cz/zavody/pisek

neděle 29.11. Černý dub – obec Homole kousek od ČíBí, Běh kolem Baby 5,7 km, novinka v Jihočeském běžeckém poháru, propozice dostanete za týden.

 

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu, případně mistrovstvím kraje nebo republiky.

 

Přílohy emailu

Madeira foto (velikost 131 kB, formát JPG)
Madeira foto medaile (velikost 97 kB, formát JPG)
Madeira výsledky (velikost 13 kB, formát xlsx)
Madeira vyhodnocení (velikost 14 kB, formát docx)
Běh republiky - plakát (velikost 464 kB, formát jpg)
Jihočeské maratónské tabulky rok 1973 (velikost 46 kB, formát doc)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2021 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR