nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

9. 11. 2020
Virus tu lítá a běžci tu neběhají...
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté, doufám, že se držíte, jste zdraví, nepropadáte chmurám, pilně trénujete, jste často v přírodě a přitom i pilně pracujete….:>).

 

Důležité věci sdělím na začátek. Pohárová Krosová 12, co se měla běžet 17. listopadu ve Velešíně je zrušena bez náhrady! Je to škoda, bývá to pěkný závod, ale situace je nepříznivá. Naopak sděluji, že se další pohárový závod, kterým bude Sokolský běh republiky v sobotu 28. listopadu, se budeme snažit uspořádat téměř za jakékoli situace. Pokud zůstanou i v té době omezení stejná, jako jsou dnes, tak budeme běhat po dvojicích v nějakém časovém rozestupu 1 minuta nebo 30 vteřin, bude se běhat bez čísel, jen s elektronickými čipy na nohou, po předem vytyčené trati v časovém úseku cca 1 hodina. Umožní nám to tak za hodinu odstartovat 120 nebo dokonce i 260 závodníků. Prezentace poběží zřejmě jen dopředu elektronicky a platby také dopředu elektronicky. Výsledky budou do hodiny na webu. Parkovat se bude na parkovišti u Kauflandu, závodníci se nebudou srocovat a budou si držet mezi sebou distanc v místě startu i cíle, na trati se předbíhat bude moci, to zakazovat nebudeme…:>). Předpokládám, že stejně nebo obdobně by se mohl odběhnou další pohárový závod hned druhý den, kterým bude Běh kolem Baby v Černém Dubu.

 

 

Výsledky:

 

Běh napříč Šumavou. Běhalo se virtuálně celý říjen a výsledky si můžete prohlédnout zde: https://www.geofun.cz/napric-sumavou/

 

neděle 8.11. Krumlovská jedenáctka, Svatomartinský dobročinný běh, Český Krumlov, 11 km. Závod byl zrušen, je však stále možné jej absolvovat virtuálně. Podrobnosti a registrace na www.krumlovska11.cz

 

 

 

Jihočeský běžecký pohár

 

Výkonný výbor Jihočeského klubu maratonců z.s. už jde do finále s novým ročníkem Jihočeského běžeckého poháru na rok 2021! Zatím je to tajné, ale vše se včas dozvíte…:>).

 

 

 

 

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

 

Nábor dětí a mládeže! Je tu jedna malá náborová zpráva pro rodiče, co mají děti ve věku od 6 let do 22 let a tyto děti s nimi sportují – běhají. Jihočeský klub maratónců má svou dětskou a mládežnickou sekci pro děti a mládež, kteří běhají zpravidla mimo dráhu, nejlépe v přírodě. Pokud někoho takového máte doma, tak ho prosím přihlaste do našeho klubu! To dítě by mělo cca jednou či dvakrát týdně běhat, nemusí to být nějaké velké vzdálenosti ani sprintovací rovinky, stačí normální běh vhodný pro jejich věk. Jaké to bude mít pro ně výhody? Vzhledem k tomu, že nevlastníme atletický stadión a jen si platíme pronájem, tak máme, podle mého, nejmenší členské příspěvky v kraji, celkem 100 Kč na rok (a pokud seženeme nějakého sponzora, tak to bude i bezplatné členství), za to nabízíme volný vstup na atletický stadión v ČíBí jednou či dvakrát týdně s přítomností trenéra. Dále pro děti – členy uspořádáme jednou nebo možná i dvakrát ročně atletické soustředění v prodlouženém víkendu na nějakém hezkém místě (letos to byl pobyt na Lipně) za minimální poplatek, s tréninkem, ubytováním, kompletním jídlem a pitným režimem a s dobrou partou. Dále nabízíme pro děti pravidelnou soutěž Jihočeský běžecký pohár dětí a mládeže. Dále nabízíme 20% slevu na běžeckou obuv a jiné běžecké vybavení v Triexpertu. Pokud vás nabídka zaujala, tak prosím o nahlášení jména dítěte (dětí), jejich adresu, rodné číslo, telefonní kontakt na ně nebo na rodiče, emailový kontakt na ně nebo na rodiče a to je tak všechno. Vzhledem k tomu, že teď uzavíráme jeden program, tak mám na nábor bohužel jen minimum času, takže prosím o zaslání případných jmen do úterý 10. listopadu do 12 hodin!

 

 

 

Různé

 

V příloze máte slevový poukaz do Triexpertu na běžecké věci i případně jiné vybavení. Prodejna je zavřená, ale nakupovat se dá přes web. Při fyzickém nákupu přímo v prodejně mají členové klubu slevu 20%, na elektronický nákup je to jen 10%, ale zase to platí na už jednou zlevněné zboží, tak uvidíte, jak je to výhodné. Třeba se uděláte nějakou radost na dálku.

 

 

V příloze máte vtip od Vyčítala, starší ročníky je znají moc dobře, mladším by se také mohl líbit, zvláště když je se sportovní tématikou…:>).

 

 

Ještě se pořád vracím k výsledkům triatlonu z Netolic z roku 1989. Jako mladší dorostenka tam závodila Kateřina Neumannová, pozdější reprezentantka v běžeckém lyžování a olympijská vítězka! 

 

 

V příloze máte maratónskou tabulku Jihočechů, ale ne ty letošní, ale z roku 1972! Zpracoval jí Václav Klíma a není to dlouhé čtení, někteří maratónci už nežijí, někteří se na nás chodí dívat na závody, někteří trénují jiné a někteří dokonce ještě běhají!!! Také mezitím uběhlo od té doby 48 let! A ty zaběhnuté časy!

 

 

V úterý 10. listopadu zkusíme opět mimořádně trénink místo stadiónu. Pohyb na zdravém vzduchu je nejenom povolen, ale dokonce doporučen jako skvělá varianta zdravého životního stylu. Sejdeme se už v 16:30 u Lučního jezu, někde na parkovišti nebo přímo na mostě přes Vltavu, ať to nikdo nehledá. Bude možnost si na místě odložit věci a uschovat si je nebo se převléci. Proběhneme se několik kilometrů po cyklostezce do města. Povolený počet sportovců jsou pouze dva, ale uděláme si nějaké rozestupy a bude to v pořádku. V plánu je běh tak na cca 10 km po cyklostezce. A pokud si dáte desítku v tempu cca 5:00 – 5:15 na km, tak vám to zároveň poslouží jako bezplatné a zdravé testování na přítomnost Kovidu, protože pokud to dáte, tak tu potvoru nemáte…:>).

 

 

Sbírám, sbíráš, sbíráme

Nikdo nic nesebral…:>(.

 

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

Termínovka

listopad

úterý 10. 11. společný trénink v ČíBí od 16:30 na cyklostezce. Sejdeme se v 16:30 u Lučního jezu, někde na parkovišti nebo přímo na mostě přes Vltavu, ať to nikdo nehledá. Bude možnost si na místě odložit věci a uschovat si je nebo se i převléci. Poběží se ve dvojicích. 

úterý 17.11. Krosová 12⁰, Velešín, kros 12 km pro muže a 6 km pro ženy! Závod je zrušen bez náhrady!  

sobota 21.11. Třeboňský maratón nebo půlmaratón, Třeboň, podrobnosti a registrace zde https://naturemarathon.cz/ Závod byl zrušen!!!

sobota 28. 11. Sokolský běh republiky, České Budějovice, Stromovka, 6 km běh, novinka v Jihočeském běžeckém poháru, informace a přihlašování běží zde: https://www.behrepubliky.cz/zavody/ceske-budejovice

neděle 29.11. Černý dub – obec Homole kousek od ČíBí, Běh kolem Baby 5,7 km, novinka v Jihočeském běžeckém poháru, propozice dostanete včas.

 

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu, případně mistrovstvím kraje nebo republiky.

 

Přílohy emailu

Vyčítal vtip (velikost 68 kB, formát jpg)
Slevový poukaz Triexpert (velikost 1142 kB, formát pdf)
Maratónské tabulky rok 1972 (velikost 37 kB, formát doc)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2021 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR