nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

26. 10. 2020
Závody tu nebyly, ale informace tu jsou
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté, situace se mění každý den, bohužel spíše k horšímu. Ale doufám, že většina z vás neztrácí elán, pilně běhá nebo jezdí na kole v přírodě a drží se ve formě. Hned jak to půjde se nám to bude hodit….:>). Současné situaci se přizpůsobuje i termínovka, je jasné, že se tento týden nic nepoběží a ani příští týden. Ostatní zatím ponechávám otevřené a budeme sledovat situaci.

 

 

Výsledky:

Nic se neběželo, a ani to nešlo…:>(.

 

 

 

Jihočeský běžecký pohár

I když to tak nevypadá a vše je v pohybu a nejisté, tak my připravujeme nový ročník Jihočeského běžeckého poháru na rok 2021! Prosím o zasílání námětů, připomínek, návrhů a podobně. Zvláště se prosím vyjadřujte k termínovce, co do ní přidat, co vyřadit, rádi bychom zase udělali nějaké obměny, aby náš pohár nebyl statický a vy jste se podívali na nové tratě a do nových míst, zároveň ale nechceme dělat velkou revoluci, pokud jsou současné závody kvalitní a oblíbené, tak v poháru zůstanou. Také prosím piště připomínky k pravidlům. Vše prosím posílejte nejpozději do 28. října.

 

 

Různé

 

V příloze máte článek z Jihočeské alias deníků Bohemia. Píší tam dlouze a moc hezky o virtuální běhu Svatojánský kopeček a o Bazalce.

 

 

V příloze vám jako malou vzpomínku posílám výsledky triatlonu z Netolic z roku 1989! Najdete tam pár známých jmen a ani nemusíte být pamětníky, někteří ten sport dělají doteď! A jsou tací, kdo třeba i dnes (po 31 letech!) dokáží závody stále vyhrávat! Mám na mysli letošního vítěze Honzu Mikoláše z Běhu bez hodinek z Holubova…:>). Jsem rád, že mám pár lidí z tohoto seznamu v odběratelích těchto newsletterů, pokud ještě někoho znáte nebo jste s ním v kontaktu, tak jim výsledky přepošlete.

 

 

Zdeněk Nehonský nevěděl co s volným časem, takže si zaběhnul v rámci tréninku svůj první ultra trénink – závod se sebou samým, 60 km z Plané nad Lužnicí na Borek u ČíBí. Cesta hodně rovinatá, jen měl problémy s bažinatou krajinou za Veselím nad Lužnicí, ale i to překonal a doběhl. A protože chytré hodinky mají komplexní informace, tak si je můžete prohlédnou zde: https://connect.garmin.com/modern/activity/5703781880?share_unique_id=14

Pokud někdo něco podobného poběžíte, tak mi to klidně pošlete a Zdeňkovi gratuluji!!!

 

 

 

 

A ještě opětovně posílám jednu zpráva z triatlonu:

Letos oslavujeme 40 let triatlonu v Čechách.

K této příležitosti se chystá vydání publikace o historii triatlonu.

A také bude pořad v ČT, kde se budou promítat dobové záběry.

Jihočeši se podíleli na vzniku a rozvoji triatlonu, tak máme co prezentovat.

Proto vás žádám, projděte své archívy, pokud najdete nějaké fotografie či VHS kazety, případně jiné nahrávky z triatlonového hnutí, tak dejte vědět.

Spojil by se s vámi Pepa Rajtr a zajistil digitalizaci dokumentů do TT archívu.

Hledáme období 1980 až 2010.

Předem děkuji

Milan Hendrych

605 236 662

 

 

 

V úterý 27. října zkusíme opět mimořádně trénink místo stadiónu. Pohyb na zdravém vzduchu je nejenom povolen, ale odcházejícím ministrem zdravotnictví dokonce doporučen jako skvělá varianta zdravého životního stylu. A protože nám posunuli čas a bude brzo tma, tak se sejdeme se už v 16:45 u Lučního jezu, někde na parkovišti nebo přímo na mostě přes Vltavu, ať to nikdo nehledá. Bude možnost si na místě odložit věci a uschovat si je nebo se převléci. Povolený počet sportovců jsou pouze dva, ale uděláme si nějaké rozestupy a bude to v pořádku. V plánu je běh tak na cca 10 km po cyklostezce směr Planá.

 

 

 

Volná čísla a odvoz na závod

Nikdo nic nenabízí a nehledá.

 

 

Sbírám, sbíráš, sbíráme

A nemám žádnou fotku sběrače…:>(.

 

 

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

Termínovka

říjen

Běh napříč Šumavou. Běhá se to individuálně podle časových a fyzických možností. Termín prodloužen do konce října! Vše o této akci najdete zde: https://www.rockpoint.cz/rock-point-vyzva-napric-sumavou

úterý 27. 10. společný trénink v ČíBí od 16:45 na cyklostezce směr Planá. Sejdeme se v 16:45 u Lučního jezu, někde na parkovišti nebo přímo na mostě přes Vltavu, ať to nikdo nehledá. Bude možnost si na místě odložit věci a uschovat si je nebo se i převléci. Poběží se ve dvojicích.  

 

 

listopad

neděle 8.11. Grad Prix vytrvalců 6,5 km, Kamenný Újezd, lehký kros. Závod v tomto termínu je zrušen a možná proběhne později.

neděle 8.11. Krumlovská jedenáctka, Svatomartinský dobročinný běh, Český Krumlov, 11 km, možnost startu i ve dvoučlenné štafetě a 1 km dětský běh. Závod byl zrušen! Je však možné jej absolvovat virtuálně. Podrobnosti a registrace na www.krumlovska11.cz

úterý 17.11. Krosová 12⁰, Velešín, kros 12 km pro muže a 6 km pro ženy! Letos to bude jednotná vzdálenost pro všechny muže, tj. i pro veterány. Ženy poběží jednotně 6 km. Propozice v emailu z 12.10.

sobota 21.11. Třeboňský maratón nebo půlmaratón, Třeboň, podrobnosti a registrace zde https://naturemarathon.cz/ Závod přesunutý ze října na listopad.

sobota 28. 11. Sokolský běh republiky, České Budějovice, Stromovka, 6 km běh, (3 km nebudou pohárový běh!) novinka v Jihočeském běžeckém poháru, informace a přihlašování běží zde: https://www.behrepubliky.cz/zavody/ceske-budejovice

neděle 29.11. Černý dub – obec Homole kousek od ČíBí, Běh kolem Baby 5,7 km, novinka v Jihočeském běžeckém poháru, propozice dostanete včas.

 

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu, případně mistrovstvím kraje nebo republiky.

 

Přílohy emailu

Netolický triatlon - výsledky (velikost 1055 kB, formát pdf)
Článek Jihočeská - bazalka (velikost 599 kB, formát pdf)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2021 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR