nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

20. 10. 2020
Virtuální i jiné závody a roušky tu budou...:>(
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté, situace se mění každý den, zatím spíše k horšímu, tak snad se to zlepší. Posílám pár informací a co se týče závodů, tak sděluji jen jasné věci, což je případ tohoto týdne, listopadovou termínovku zatím neměním nebo aktualizuji a budeme doufat, že se vše nějak rozeběhne…:>). Pokud jde o nejbližší plánovanou pohárovou akci, kterou měl být Sokolský běh republiky, tak ta se posouvá o měsíc na 28. listopadu! Takže bychom se třeba pohárově mohli proběhnou na státní svátek 17. listopadu, uvidíme…:>?

 

 

Výsledky:

 

pátek až neděle 16.10. až 18.10. Virtuální Svatojánský kopeček 5 nebo 10 km, výsledky zde: https://www.myteporazime.cz/zavody/virtualni-beneficni-beh-svatojansky-kopecek/?view=results a bylo to veliké! Celkem běželo 242 žen a 100 mužů! Je vidět, že běhat pro Bazalku bere za srdce více ženy než muže, skvělý celkový výsledek 342 běžců!

 

 

Jihočeský běžecký pohár

 

I když to tak nevypadá a vše je v pohybu a nejisté, tak my připravujeme nový ročník Jihočeského běžeckého poháru na rok 2011! Prosím o zasílání námětů, připomínek, návrhů a podobně. Zvláště se prosím vyjadřujte k termínovce, co do ní přidat, co vyřadit, rádi bychom zase udělali nějaké obměny, aby náš pohár nebyl statický a vy jste se podívali na nové tratě a do nových míst, zároveň ale nechceme dělat velkou revoluci, pokud jsou současné závody kvalitní a oblíbené, tak v poháru zůstanou. Také prosím piště připomínky k pravidlům. Vše prosím posílejte nejpozději do 28. října.

 

 

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

 

Dneska zmíním zápisy z jednoho dlouhého triatlonu, před jehož absolventy bez ohledu na čas je nutno smeknout a to opakovaně a u toho vydržet minimálně do konce roku…:>!  V neděli 11. října se uskutečnil Winterman, dlouhý triatlon v Českém Švýcarsku a Lužických horách. Plavalo se v Děčíně v Labi a to po proudu, takže aby to nebylo tak lehké, tak se standartní vzdálenost 3,8 km prodloužila na 8,6 km!!! Teplota vody byla cca 10 stupňů a start v noci v 5:30 za tmy!!! Poté se jelo silniční kolo 180 km, převýšení cca 3000 metrů a pořád nahoru a dolů. Běh byl nakonec klasický, maratón, takže 42 km, z toho ale posledních 11 km jen stoupání, cíl byl totiž na Ještědu!!! Info o závodě můžete najít zde: https://www.czxtri.com/  Závodit se mohlo jako jednotlivec nebo jako štafeta.

Jednotlivci:

28. celkově        Rostislav Procházka       13:14:43 z toho maratón 4:57:46 Na Rosťu nemám kontakt, je z Boršova nad Vltavou, prosím o pomoc s hledáním.

 

Štafety:

2. celkově           Matěj Jakubec, Jiří Fencl a Jaroslav Zámiš           10:56:36 z toho byl maratónec Jarda Zámiš v cíli za 3:43:42.

 

Celkem se závodu zúčastnilo v jednotlivcích 87 mužů a 7 žen, z toho jen 4 muži závod nedokončili. Štafet bylo pět. Všem gratuluji, jste úžasní!!!     

 

 

 

Různé

 

Fotky z pohárové závodu Kolem Hejtmanu v Chlumu najdete na našem rajčeti zde: https://jihoceskybezeckypohar.rajce.idnes.cz

V příloze posílám jako malou ochutnávku jednu fotku, co je myslím povedená. Holkám to na ní jako tradičně sluší i po závodě, Pavel má něco se zuby, Pepíka jsem zapomněl upozornit, že je focen a tak kráčí dál a v pozadí je zachycena tajná a nepovolená divačka, paní Šoustarová, co všechno se vejde do jedné fotky…:>).

 

 

A je tu zpráva pro triatlonisty. Z důvodu aktuálních Covid19 opatření rozhodl VV JTT o zrušení tradičního vyhlášení Jihočeského poháru triatlonu a JUNIOR CUPu, které se mělo konat 7. 11. 2020 v Tálíně.

Náhradní termín oznámíme dopředu, a doufáme že to bude v březnu 2021 resp. před novou sezonou. Ročenka bude k dispozici v průběhu listopadu.

Milan Hendrych

předseda JTT

 

 

A ještě jedna zpráva z triatlonu:

Letos oslavujeme 40 let triatlonu v Čechách.

K této příležitosti se chystá vydání publikace o historii triatlonu.

A také bude pořad v ČT, kde se budou promítat dobové záběry.

Jihočeši se podíleli na vzniku a rozvoji triatlonu, tak máme co prezentovat.

Proto vás žádám, projděte své archívy, pokud najdete nějaké fotografie či VHS kazety, případně jiné nahrávky z triatlonového hnutí, tak dejte vědět.

Spojil by se s vámi Pepa Rajtr a zajistil digitalizaci dokumentů do TT archívu.

Hledáme období 1980 až 2010.

Předem děkuji

Milan Hendrych

605 236 662

 

 

 

Dneska zkusíme opět mimořádně trénink místo stadiónu. Sejdeme se v 17:15 u Lučního jezu, někde na parkovišti nebo přímo na mostě přes Vltavu, ať to nikdo nehledá. Bude možnost si na místě odložit věci a uschovat si je nebo se převléci. Proběhneme se několik kilometrů po cyklostezce do Plané. Je to poslední možnost pohybovat se po městě bez roušky, zítra to začne…:>(. Pokud nás bude více než povolený počet šest sportovců, tak se rozdělíme na více skupinek.

 

V sobotu 17. října se uskutečnilo MS v půlmaratónu, neztratili se tam ani naši běžci, respektive běžkyně, protože z mužů tam nikdo nebyl. Naše holky byly dobré, kvalifikovaly se dokonce na závod čtyři ze stočlenného startovního pole. Článek o závodě  a výsledky najdete zde: https://www.atletika.cz/aktuality/v-gdyni-kralovali-kiplimo-a-jepchirchirova/

 

 

Je teď více času, takže si ještě přečtěte článek o evropském rekordu na 10 000 metrů Sifan Hassanová zde: https://www.atletika.cz/aktuality/hassanova-zabehla-er-na-desitce/

 

 

 

Volná čísla a odvoz na závod

Nikdo nic nenabízí a nehledá.

 

 

Sbírám, sbíráš, sbíráme

Pavel Stejskal a jeho kamarádi proběhli a prošmejdili les Bor na okraji ČíBí a něco tam našli, důkaz v příloze…:>). Příroda tímto děkuje a já také!

 

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

Termínovka

 

říjen

Běh napříč Šumavou. Běhá se to individuálně podle časových a fyzických možností. Termín prodloužen do konce října! Vše o této akci najdete zde: https://www.rockpoint.cz/rock-point-vyzva-napric-sumavou

úterý 20. 10. společný trénink v ČíBí od 17:15 na cyklostezce směr Planá. Sejdeme se v 17:15 u Lučního jezu, někde na parkovišti nebo přímo na mostě přes Vltavu, ať to nikdo nehledá. Bude možnost si na místě odložit věci a uschovat si je nebo se i převléci. Proběhneme se několik kilometrů po cyklostezce do Plané.

sobota 24.10. Písek, Běh kolem Ameriky, již 95. ročník! Závod zrušen!!!

 

 

listopad

neděle 8.11. Grad Prix vytrvalců 6,5 km, Kamenný Újezd, lehký kros, propozice v emailu z 12.10.

neděle 8.11. Krumlovská jedenáctka, Svatomartinský dobročinný běh, Český Krumlov, 11 km, možnost startu i ve dvoučlenné štafetě a 1 km dětský běh. Podrobnosti a registrace na www.krumlovska11.cz a plakátek v emailu ze 14.9.

úterý 17.11. Krosová 12⁰, Velešín, kros 12 km pro muže a 6 km pro ženy! Letos to bude jednotná vzdálenost pro všechny muže, tj. i pro veterány. Ženy poběží jednotně 6 km. Propozice v emailu z 12.10.

sobota 21.11. Třeboňský maratón nebo půlmaratón, Třeboň, podrobnosti a registrace zde https://naturemarathon.cz/ Závod přesunutý ze října na listopad.

sobota 28. 11. Sokolský běh republiky, České Budějovice, Stromovka, 6 km běh, (3 km nebudou pohárový běh!) novinka v Jihočeském běžeckém poháru, informace a přihlašování běží zde: https://www.behrepubliky.cz/zavody/ceske-budejovice

neděle 29.11. Černý dub – obec Homole kousek od ČíBí, Běh kolem Baby 5,7 km, novinka v Jihočeském běžeckém poháru, propozice dostanete včas.

 

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu, případně mistrovstvím kraje nebo republiky.

Přílohy emailu

Povedené foto Hejtman (velikost 875 kB, formát jpg)
Les Bor a co se v něm našlo (velikost 204 kB, formát jpg)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2021 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR