nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

12. 10. 2020
Pohárový závod tu byl a spousta informací tu je
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté,

opět jsme minimálně na 14 dní bez závodů. Ale já jsem opatrný optimista, takže máte v příloze propozice na další pohárový závod a to Běh Republiky, co by se mohl konat 28. října ve Stromovce v Českých Budějovicích. Pokud nám to někdo nezakáže, tak se budeme snažit běh uspořádat, jak to jen půjde, dodržíme všechna opatření, klidně se vydezinfikujeme se od hlavy až po boty a poběžíme….:>). Hlaste se do závodu, při neuskutečnění peníze případně vrátíme. I když to vypadá zdálky na totální útlum, tak je tento newsletter velmi dlouhý a těch věcí se stala spousta.

 

Výsledky:

pátek 2.10. Sinop běh Vrbenské rybníky – tento běh byl opět před většinou adresátů utajen, ale mám z něj výsledky, tak se o ně podělím…:>)

 

neděle 4.10. Horský maratón Novohradské hory, krosové běhy na třech tratích, ultramaratón na 64 km, 1900 m převýšení, nebo 29,4 km a nebo zážitková trasa 11,6 km, výsledky v příloze.

 

neděle 4.10. Běh okolo Lužnice, Veselí nad Lužnicí, 5,6 nebo 8 km, nebo také 3,2 km, výsledky v příloze.

 

neděle 4.10. Běh okolo Soukeníku v Sezimově Ústí. Výsledky najdete zde: https://www.jcted.cz/taborsko/rozlucku-s-bezeckou-sezonou-vyhrali-na-soukeniku-erik-svoboda-a-eliska-rihova/#diskuse a je tam i článek o závodě a také je tam mi spousta krásných fotek, najde se tak myslím každý…:>).

 

sobota 10.10. Landštejn, běh ze seriálu Český kros. Závod by na poslední chvíli zrušen a překládá se na jaro!

 

sobota 10.10. Běh okolo Hejtmanu, 10 km silnice, certifikovaná trať, Chlum u Třeboně, výsledky v příloze.

 

sobota 10. 10. Běh pro Kleofáše, Třeboň, běh by zrušen a nekonal se.

 

 

 

Jihočeský běžecký pohár

V sobotu se konal další pohárový závod a nebyl to závod jen tak běžný, závodili jsme v Chlumu u Třeboně na certifikované desítce a byl to poslední povolený závod před koronavirovou přestávkou. Jsme moc rádi, že se závod mohl konat, bylo v tom i dost osobní odvahy od ředitele závodu Josefa Švece a jeho organizačního týmu, našel podporu i na městysu v Chlumu, paní starostka nám pilně hlásila celý závod, pomohli i místní hasiči a dokonce se ukázala i Policie ČR a podílela se na řízení dopravy v kritických místech. My jsme také rádi, že i když závod původně letos neměl být po dlouhých letech pohárový, že jsme se na zařazení do poháru dohodli. Na závod přijelo 126 běžců, to je krásné číslo a těsně pod stanoveným limitem 130, takže v tomto směru to také hezky vyšlo. V příloze máte výsledky. Dokonce se otevřelo i to výdejní okénko a kdo chtěl, tak si mohl něco dát. Počasí nám také krásně vyšlo, pršet začalo až odpoledne a to už byl každý doma nebo na cestě. A ještě malá kulturní vložka k tomuto závodu, před pár týdny běžel v televizi krásný černobílý film Srpnová neděle, moc často se nereprízuje a to je škoda. Je natočený podle předlohy Františka Hrubína. Ten film je takový pomalý a baladický a byl natočen v okolí rybníka Hejtmanu. Jaký to byl kontrast proti našemu zběsilému běhu při závodu! V tom filmu je ten rybníka tak velký, že to vypadá na celodenní výlet okolo něj a 21 běžců to přitom stihlo oběhnout pod 40 minut! Netočilo se to tam náhodně, František Hrubín bydlel nějaký čas v Chlumu, před pár dny měl výročí 110 let od narození a za rok si připomeneme 50 let od jeho úmrtí. 

 

 

I když to tak nevypadá a vše je v pohybu a nejisté, tak my připravujeme nový ročník Jihočeského běžeckého poháru na rok 2011! Prosím o zasílání námětů, připomínek, návrhů a podobně. Zvláště se prosím vyjadřujte k termínovce, co do ní přidat, co vyřadit, rádi bychom zase udělali nějaké obměny, aby náš pohár nebyl statický a vy jste se podívali na nové tratě a do nových míst, zároveň ale nechceme dělat velkou revoluci, pokud jsou současné závody kvalitní a oblíbené, tak v poháru zůstanou. Také prosím piště připomínky k pravidlům. Vše prosím posílejte nejpozději do 28. října.

 

 

 

Body po třinácté pohárové akci neboli Běhu kolem Hejtmanu už jsou na webu a vše najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/detail/index.php?xkat=muz muži a ženy zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/detail/index.php a týmy zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/vysledky-teamu

Jak vypadá průběžné pořadí? Už je na webu upravené počítání na sedm nejlepších závodů podle aktualizovaných pravidel, ze to děkuji klukům Macků! Tím pádem proti minulému týdnu ubyly některým běžcům body, ale to je v pořádku.

 

Mezi muži je nový vedoucí závodník! Vede Václav Bauer a má 1405 bodů. Druhý je také nově Jan Mügl, 1381 bodů, třetí je Josef Bartyzal s 1348 body. Čtvrtý je nováček v první desítce Zdeněk Nehonský, má 1348 bodů, pátý je Petr Mráz, má 1344 bodů, šestý zůstal šestý Jaroslav Zámiš 1327 bodů, sedmý také zůstal František Sýkora 1283 bodů, osmý je Vladimír Profant s 1278 body, devátý jeho syn Ondřej Profant s 1272 body a desítku uzavírá a na svém zůstal Martin Pekař 1230 bodů. Kdo vypadl z desítky? Je to Richard Hanžl a David Ardamica ml. Z první desítky už mají všichni sedm závodů, je Martin Pekař jich má šest, takže může jít hodně nahoru…:>). A na 12. místě je Jan Gregor a ten má také jen šest závodů a také může skočit hodně vysoko, stejně jako Petr Šafránek ze 13. pozice. Celkem máme v mužích 113 běžců. 

 

V ženách máme také velké změny. Máme novou vedoucí ženu poháru, dalo se to čekat, na závodech je úspěšná, pilně začala sbírat bonusové body už na plese a je to Veronika Šindelářová s 1448 body!  Druhá je také nově Jana Tučková 1397 bodů, třetí je Alena Smažíková, má 1371 bodů, čtvrtá je Miroslava Uhlířová s 1363 body, pátá je Božena Hronová, 1340 bodů, šestá je Václava Zodererová, 1108 bodů, sedmá Dana Vorlová s 1094 body, osmá Radka Ardamicová s 1081 body, devátá Ludmila Dokulilová s 978 body a desátá je Jana Nehonská s 953 body. Kdo vypadl z první desítky? Je to Veronika Vášová a Tereza Chlupová. Celkem soutěží 47 běžkyň.

 

A jak to vypadá v kategoriích?

Junioři: nikdo

Muži A1: 1. Mráz Petr 2. Zámiš Jaroslav 3. Profant Ondřej 4. Ardamica David ml. 5. Pekař Martin, celkem je v kategorii 10 mužů.

Muži A2: 1. Mügl Jan 2. Bartyzal Josef 3. Chalupa Tomáš 4. Gyürüsi Martin 5. David Tomáš, celkem je v kategorii 27 mužů.

Muži B: 1. Bauer Václav 2. Nehonský Zdeněk 3. Šteflíček Martin 4. Vaněk Jan 5. Gregor Jan, nejvíce obsazená kategorie, 42 závodníků!

Muži C: 1. Sýkora František 2. Profant Vladimír 3. Hanžl Richard 4. Šimek Miroslav 5. Pinl Michal, celkem 20 závodníků v kategorii.

Muži D: 1. Olšjak Ladislav 2. Rokos Ivan 3. Doležálek Zdeněk 4. Binder Václav 5. Zákostelecký František, celkem 10 závodníků v kategorii.

Muži E: 1. Svoboda Václav 2. Boháč Karel 3. Šoustar Lubomír 4. Kopecký Zdeněk, celkem 4 běžci v této kategorii, Zdeněk Kopecký je ročník 1937!!!

 

Juniorky: 1. Žáková Žaneta, jen 1 běžkyně v kategorii.

Ženy A1: 1. Vášová Veronika  2. Chlupová Tereza 3. Dudová Klára 4. Zelenková Karolína 5. Nováčková Radka, celkem 6 běžkyň v kategorii.

Ženy A2: 1. Šindelářová Veronika  2.Tučková Jana 3. Ardamicová Radka 4. Pleštilová Lucie 5. Tomášková Lucie, celkem 12 běžkyň v kategorii.

Žena B: 1. Smažíková Alena 2. Nehonská Jana 3. Alešová Šárka 4. Kristková Helena 5. Žáková Michaela, celkem 20. běžkyň v kategorii, nejpočetnější kategorie! 

Ženy C: 1. Uhlířová Miroslava 2. Hronová Božena 3. Vorlová Dana 4. Zodererová Václava 5. Dokulilová Ludmila, celkem 8 běžkyň v kategorii.

 

Jaké je pořadí v týmech? Celkové pořadí najdete zde: https://www.jihoceskybezeckypohar.cz/vysledky-teamu a také zde došlo k zásadním změnám. Máme nový první tým! Aktuální situace vypadá takto:

1. Generation Team ve složení Veronika Šindelářová, Petr Šafránek a František Sýkora s 6497 body.

2. PALMI Tábor ve složení Alena Smažíková, Mirka Uhlířová a pavel Novotný s 6372 body.

3. Ardy Team ve složení Radka Ardamicová, David Ardamica ml. a David Ardamica st. s 5399 body.

4. „Rychlíci“ z dráhy ve složení Karolína Hrubá, Vladimír Profant a Ondřej Profant s 4679 body.

5. Exit Next Door ve složení Petr Klimeš, Martin Pekař a Jakub Malík s 4618 body.

 

Kdo vypadl z první pětky? Jsou to Pepé a Žačky ve složení Žaneta Žáková, Michaela Žáková a Josef Bartyzal.

 

A jak vypadá soutěž v pilnosti: všech deset pohárových závodů má odběháno už jen jeden běžec a to (bonusové závody se do soutěže pilnosti nepočítají):

David Ardamica ml.

 

Ale šlape mu na paty pár lidí s devíti závody a stačí malé Davidovo zaváhání a jsou u něj:

Hanžl Richard

Rokos Ivan

Bartyzal Josef

Svoboda Václav

Profant Vladimír

Smažíková Alena

 

 

 

Stále je možné se hlásit do letošního ročníku poháru, vše najdete zde: https://www.jihoceskybezeckypohar.cz/registrace

Už je přihlášeno 113 mužů a 47 žen, skvělé číslo…:>).

 

 

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

Po delší době zase máme nějaké „přírůstky“ do našeho klubu. V neděli 4. října se běžel Horský maratón v Novohradských horách a na trati 64 km s převýšením cca 1900 m vidím tyto borce z Jihu:

Muži:

1. celkově           Jan Juráš                             6:42:24

3. celkově           Jan Loquenz                      7:13:44 Nemám na něj kontakt, prosím o pomoc s hledáním, je ročník 1986 a jako klub má uveden BBK.

4. celkově           Martin Hrubý                    7:25:39

5. celkově           Tomáš Kysela                   7:33:42

6. celkově           Jan Šíma                              7:55:09

7. celkově           Petr Míchal                        7:55:10 rozdíl vteřina a byl to sprint v cíli po 64 km!

9. celkově           Jan Frantes                        8:24:22

11. celkově        František Círal                  8:39:05

12. celkově        Kamil Štěpánek               8:48:12

13. celkově        Miloš Maršík                     8:50:40

14. celkově        Jaroslav Průka                  9:40:04 Nemám na něj kontakt, už jsem po něm jednou pátral, ale bezvýsledně, prosím o pomoc s hledáním, je z Trhových Svinů, ročník 1974.

 

Ženy:

2. celkově           Helena Dvořáková          9:59:55  Nemám na ní kontakt, prosím o pomoc s hledáním, je z Písku, ročník 1985.    

3. celkově           Petra Rubášová                10:55:00 Nemám na ní kontakt, už jsem po ní jednou pátral, ale bezvýsledně, prosím o pomoc s hledáním, je z Borovan, ročník 1970.

 

Všem ultramaratoncům gratuluji!!!

 

 

Společenská rubrika

 

Do této rubriky v poslední době přišla oznámení a úmrtích běžců a to jsou smutné věci, i když k životu patří. Takže dnes zaplním rubriku sdělením, že se jde v úterý 13. října po tréninku posedět do hospody na pivo, či limonádu! Může se přidat každý, ani nemusí být na tréninku. Sejdeme se v cca 18:45 hodin v Mastných Krámech v ČíBí, sedneme si po čtyřech a probereme sportovní i jiný život, zpívat nebudeme a v osm jdeme domů…:>!

 

 

 

Různé

Minule jsem malinko opomněl zmínit jednu věc, která si jistě zaslouží publicitu a pochvalu. Při běhu na Hluboké se bojovalo o krajské tituly a to v silničním běhu na 25 km. Ve výsledcích, co jste dostali minulý týden, to byl ten sloupeček se zkratkou KP, ale já si dovolím takto připomenout alespoň tři nejlepší krajské přeborníky. Vyhrál to a přeborníkem kraje se stal Jiří Csirik, vícepřeborníkem je Martin Frelich a třetí je Lukáš Rokos, ten má letos už podruhé třetí místo v krajském přeboru, to první má z půlmaratónu…:>). Bohužel v ženách nebyly tituly uděleny, protože bylo žen málo, s atletickou licencí běžela jen Božena Hronová…:>( a možná ještě někdo, kdo se k ní nepřihlásil nebo na ní zapomněl. 

 

 

Minulý týden padly také dva světové rekordy a jeden evropský! Na dráze to bylo u žen na 5000 m a u mužů na 10 000 metrů ve Valencii, na takovém malinkém stadiónu bez diváků, vysílal se i přímý přenos v naší televizi, článek najdete zde: https://www.atletika.cz/aktuality/dva-svetove-rekordy-ve-valencii/ Ten evropský rekord padl na 10 000 metrů, Sifan Hassanová se jako první Evropanka dostala poprvé pod 30 minut a zaběhla tuto trať za 29:36,67. Kdo jste pamětník, tak vězte, že vylepšila docela letitý rekord Pauly Radcliffové (30:01,09), jinak také vynikající maratónkyně.

 

 

Triatlonová sezóna je na konci! V příloze vám zasílám tabulky s konečnými výsledky letošní triatlonové sezóny, která se kupodivu nějak uskutečnila bez větších potíží. Vypadl vlastě jen triatlon v Putimi….:>). Za to patří velký dík všem organizátorům, nebylo to jednoduché a mnohdy šli ředitelé závodů do rizika. Mě osobně těší, že závod v Holubově byl nejpočetněji navštíven, 107 závodníků je krásné číslo.  Prosím ty, kteří na nějakém závodě byli, aby si zkontrolovali své umístění. Připomínky pište Karlovi Plánků, email na něj je k.planek@gmail.com a to nejlépe ještě tento týden!

 

 

 

Fotky z Horského maratónu najdete zde: https://jansalcer.rajce.idnes.cz/Horsky_Maraton_2020

 

 

Tréninky na stadiónu na Sokolském ostrově v ČíBí teď 14 dní nebudou!!! Sice nás bylo jen do 20 a jednalo se o povolenou venkovní aktivitu, ale protože na stadiónu byl zároveň trénink frisbee a to jsou prý členové Sokola, tak jim dali přednost před námi a naše tréninky jsou na 14 dní zrušeny. První se může uskutečnit nejdříve 27. října.

 

Zkusíme mimořádně trénink ve Stromovce místo stadiónu. Sejdeme se v úterý 13. října v 17:15 na hlídaném parkovišti u Sokola. Doufám, že tam bude někdo s autem, schováme si k němu do kufru věci, necháme si tam kola a vyběhneme do Stromovky a dáme si tam rozcvičku, abecedu, rozklusání, nějaké úseky a nějaké kilometry. Doba tréninku cca 1:30. Pak půjdeme na pivo, viz „Společenská rubrika“.

 

 

 

Volná čísla a odvoz na závod

Nikdo nic nenabízí a nehledá.

 

 

Sbírám, sbíráš, sbíráme

Nikdo nic nesebral…:>?

 

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

Termínovka

 

říjen

Běh napříč Šumavou. Běhá se to individuálně podle časových a fyzických možností. Termín do 15.10. Vše o této akci najdete zde: https://www.rockpoint.cz/rock-point-vyzva-napric-sumavou

úterý 13.10. společný trénink ve Stromovce v ČíBí, sraz v 17:15 na parkovišti u Sokola na Sokolském ostrově.

pátek až neděle 16.10. až 18.10. Virtuální Svatojánský kopeček 5 nebo 10 km, podrobnosti zde: https://www.myteporazime.cz/zavody/virtualni-beneficni-beh-svatojansky-kopecek/

sobota 24.10. Písek, Běh kolem Ameriky, již 95. ročník! Závod zrušen!!!

sobota 24.10. Třeboňský maratón nebo půlmaratón, Třeboň, podrobnosti a registrace zde https://naturemarathon.cz/ Závod přesunut na listopad, přesný termín bude včas oznámen!!!

úterý 27.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 17:30 do 18:30 hodin.

středa 28. 10. Sokolský běh republiky, České Budějovice, Stromovka, 6 km běh, (3 km nebudou pohárový běh!) novinka v Jihočeském běžeckém poháru, informace a přihlašování běží zde: https://www.behrepubliky.cz/zavody/ceske-budejovice propozice v příloze.

 

 

 

listopad

neděle 8.11. Grad Prix vytrvalců 6,5 km, Kamenný Újezd, lehký kros, propozice v příloze.

neděle 8.11. Krumlovská jedenáctka, Svatomartinský dobročinný běh, Český Krumlov, 11 km, možnost startu i ve dvoučlenné štafetě a 1 km dětský běh. Podrobnosti a registrace na www.krumlovska11.cz a plakátek v emailu ze 14.9.

úterý 17.11. Krosová 12⁰, Velešín, kros 12 km pro muže a 6 km pro ženy! Letos to bude jednotná vzdálenost pro všechny muže, tj. i pro veterány. Ženy poběží jednotně 6 km. Propozice v emailu z 5.10. 

neděle 29.11. Černý dub – obec Homole kousek od ČíBí, Běh kolem Baby 5,7 km, novinka v Jihočeském běžeckém poháru, propozice dostanete včas.

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu, případně mistrovstvím kraje nebo republiky.

Přílohy emailu

Běh kolem Lužnice - výsledky (velikost 187 kB, formát pdf)
Horský maratón - výsledky (velikost 64 kB, formát xls)
Sinop Vrbenské rybníky - výsledky (velikost 12 kB, formát xlsx)
Triatlon výsledky celkové (velikost 468 kB, formát xls)
Triatlon děti a mládež - výsledky celkové (velikost 233 kB, formát xls)
Hejtman výsledky (velikost 331 kB, formát pdf)
Běh republiky - propozice (velikost 1349 kB, formát docx)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2021 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR