nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

5. 10. 2020
Běhy tu byly a budou a nouzový stav tu je
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté, nejdůležitější informace píše hned. Tuto středu se měl běžet Večerní běh Křemží, ale organizátoři s těžkých srdcem běh zrušili, tak tam prosím nejezděte.

 

Sobotní pohárový Běh kolem Hejtmanu se uskuteční, organizátoři pro to dělají maximum!!! Byly ovšem zrušeny dětské a mládežnické závody a poběží se jen pohárová desítka. Situace se mění každý den, tak prosím raději sledujte aktuální informace na webu závodu https://www.behkolemhejtmanu.cz/ Pokud to bude dobré, tak nám třeba otevřou i restauraci, sedneme si v ní do koutku u stolu v šesti lidech a budeme spokojení, nebo si něco dáme u výdejního okénka a sedneme si na trávu a bude nám dobře, přeci to nebude pít ve stoje, když je to zakázané…:>! Byla opět otevřena elektronická registrace na závod zde: https://www.behkolemhejtmanu.cz/c-7-registrace.html, tak se prosím hlaste, ať víme, zdali nás tam bude do 130 nebo více, ať víme, jak to řešit…:>).

 

 

Ze říjnové termínovky vypadl půlmaratón v ČíBí, bývá to velká akce a bylo jasné, že je závod v ohrožení. Zároveň ze říjnové termínovky vypadl pohárový Běh kolem Ameriky v Písku, což je veliká škoda, měl to být 95. ročník. Já osobně bych ho uspořádal, ale nejsem organizátor, ale třeba to ještě přehodnotí. Maratón a půlmaratón v říjnu v Třeboni se v říjnu nepoběží a také bude zřejmě přeložen na listopad, tím pádem se posouvá samozřejmě i MČR v maratónu, co se mělo běžet v Třeboni. Do termínovky na listopad přibyl tradiční kros v Kamenném Újezdě a já doufám, že tam závod vydrží…:>). A do říjnové termínovky přibyl běh ve Vimperku.

 

Výsledky:

sobota 3.10. Běh kolem Hluboké, Hluboká nad Vltavou a okolí, 25 km silniční závod, 80. ročník! Odložený závod z jara. Výsledky dospělých a také výsledky z Malé Hluboké, alias dětských a mládežnických běhů v příloze.

 

sobota 3.10. Night run České Budějovice. 10 a 5 km, start večer. Výsledky zde: https://www.sport-base.cz/vysledky/2020/z-nr-cb-20?flt[trat]=D a je to na dvou záložkách, byť na obou je stejný vítěz…:>).

 

sobota 3.10. Jindřichohradecký duatlon, 7,7 km běhu, 26,8 km horské kolo na jednoduché nezáludné trati a 2,1 km běh, možnost startu jednotlivců i štafet, výsledky zde: https://irontime.cz/vysledky1739/ a v příloze.

 

neděle 4.10. Horský maratón Novohradské hory, krosové běhy na třech tratích, ultramaratón na 64 km, 1900 m převýšení, nebo 29,4 km a nebo zážitková trasa 11,6 km, výsledky zatím nejsou vydržte týden…:>).

 

neděle 4.10. Běh okolo Kuřidla, Strakonice, 3-7 km, kros, 40. ročník, výsledky v příloze a bylo to veliké, včetně dětí tam bylo 131 závodníků…:>).

 

neděle 4.10. Běh okolo Lužnice, Veselí nad Lužnicí, 5,6 nebo 8 km, nebo také 3,2 km, výsledky zatím nemám, vydržte.

 

Neděle 4.10. Běh okolo Soukeníku v Sezimově Ústí. Výsledky zatím nemám, vydržte.

 

 

 

Jihočeský běžecký pohár

V příloze máte tabulku s běžci, kterým jsme připisovali bonusové body v Boleticích. Pokud tam někdo chybí, tak se nám prosím připomeňte.

 

 

Body po dvanácté pohárové akci neboli Hlubocké 25 už jsou na webu a také jsou tam konečně bonusové body za Boletice, vše najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/detail/index.php?xkat=muz muži a ženy zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/detail/index.php a týmy zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/vysledky-teamu

 

Jak vypadá průběžné pořadí? Napíšu, jak je to na webu teď, ale protože je počítač nastavený na osm započítávaných závodů a my jich letos budeme mít pouze sedm, tak to ještě po programové úpravě, která doufám proběhne tento týden, dozná nějaké změny, vše je v pohybu!

 

Mezi muži je nový vedoucí závodník! Vede Petr Mráz, má 1526 bodů, druhý je také nově Josef Bartyzal s 1515 body, třetí je také nově Vladimír Profant s 1436 body. Čtvrtý Václav Bauer, 1396 bodů, pátý Jan Mügl, 1381 bodů, šestý Jaroslav Zámiš 1327 bodů, sedmý František Sýkora 1272 bodů, osmý Richard Hanžl 1271 bodů, devátý David Ardamica ml. s 1263 body a desátý Martin Pekař 1230 bodů. A kdo vypadl z desítky? Je to Petr Šafránek, Tomáš Chalupa a Ladislav Olšjak.

Celkem máme v mužích 113 běžců. 

 

 

V ženách máme velké změny. Vede stále Alena Smažíková, má 1560 bodů, druhá je Miroslava Uhlířová s 1363 body, třetí je Božena Hronová, 1332 bodů! Malinko dolů spadla na čtvrté místo Veronika Šindelářová s 1244 body. Pátá je Jana Tučková 1200 bodů, šestá Veronika Vášová, 951 bodů, sedmá Václava Zodererová, 944 bodů, osmá je Dana Vorlová s 917 body, devátá Radka Ardamicová s 908 body a desátá je Tereza Chlupová, má 815 bodů. Kdo opustil první desítku? Je to Lucie Pleštilová. Celkem soutěží 47 běžkyň.

 

 

A jak to vypadá v kategoriích?

Junioři: nikdo

Muži A1: 1. Mráz Petr 2. Ardamica David ml. 3. Zámiš Jaroslav 4. Pekař Martin 5. Profant Ondřej, celkem je v kategorii 10 mužů.

Muži A2: 1. Bartyzal Josef 2. Mügl Jan 3. Chalupa Tomáš 4. Gyürüsi Martin 5. David Tomáš, celkem je v kategorii 27 mužů.

Muži B: 1. Bauer Václav 2. Šteflíček Martin 3. Vaněk Jan 4. Šafránek Petr 5. Nehonský Zdeněk, nejvíce obsazená kategorie, 42 závodníků!

Muži C: 1. Profant Vladimír 2. Hanžl Richard 3. Sýkora František 4. Šimek Miroslav 5. Pinl Michal, celkem 20 závodníků v kategorii.

Muži D: 1. Rokos Ivan 2. Doležálek Zdeněk 3. Olšjak Ladislav 4. Binder Václav 5. Zákostelecký František, celkem 10 závodníků v kategorii.

Muži E: 1. Svoboda Václav 2. Boháč Karel 3. Šoustar Lubomír 4. Kopecký Zdeněk, celkem 4 běžci v této kategorii, Zdeněk Kopecký je ročník 1937!!!

 

 

Juniorky: 1. Žáková Žaneta, jen 1 běžkyně v kategorii.

Ženy A1: 1. Vášová Veronika  2. Chlupová Tereza 3. Dudová Klára 4. Zelenková Karolína 5. Nováčková Radka, celkem 6 běžkyň v kategorii.

Ženy A2: 1. Šindelářová Veronika  2.Tučková Jana 3. Ardamicová Radka 4. Pleštilová Lucie 5. Tomášková Lucie, celkem 12 běžkyň v kategorii.

Žena B: 1. Smažíková Alena 2. Nehonská Jana 3. Alešová Šárka 4. Kristková Helena 5. Žáková Michaela, celkem 20. běžkyň v kategorii, nejpočetnější kategorie! 

Ženy C: 1. Uhlířová Miroslava 2. Hronová Božena 3. Zodererová Václava 4. Vorlová Dana 5. Dokulilová Ludmila, celkem 8 běžkyň v kategorii.

 

 

Jaké je pořadí v týmech? Celkové pořadí najdete zde: https://www.jihoceskybezeckypohar.cz/vysledky-teamu a také zde došlo k zásadním změnám. Máme nový první tým! Aktuální situace vypadá takto:

1. PALMI Tábor ve složení Alena Smažíková, Mirka Uhlířová a pavel Novotný s 6390 body.

1. Generation Team ve složení Veronika Šindelářová, Petr Šafránek a František Sýkora s 5830 body.

3. Ardy Team ve složení Radka Ardamicová, David Ardamica ml. a David Ardamica st. s 4766 body.

4. Pepé a Žačky ve složení Žaneta Žáková, Michaela Žáková a Josef Bartyzal s 4086 body.

5. „Rychlíci“ z dráhy ve složení Karolína Hrubá, Vladimír Profant a Ondřej Profant s 4321 body.

 

Kdo vypadl z první pětky? Jsou to Exit Next Door ve složení Petr Klimeš, Martin Pekař a Jakub Malík.

 

A jak vypadá soutěž v pilnosti: všech devět pohárových závodů má odběháno už jen jeden běžec a to (bonusové závody se do soutěže pilnosti nepočítají):

David Ardamica ml.

 

Ale šlape mu na paty spousta lidí s osmi závody a stačí malé Davidovo zaváhání a jste u něj:

Sedm závodů má odběháno:

Hanžl Richard

Rokos Ivan

Bartyzal Josef

Mráz Petr

Svoboda Václav

Profant Vladimír

Smažíková Alena

Doležálek Zdeněk

 

 

Stále je možné se hlásit do letošního ročníku poháru, vše najdete zde: https://www.jihoceskybezeckypohar.cz/registrace

Už je přihlášeno 113 mužů a 47 žen, skvělé číslo…:>).

 

 

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

Ultramaratónce z Novohradska pochválím příště, vydržte.

 

 

Společenská rubrika

Ještě se vracím k úmrtí Jindřicha Čistoty a v příloze posílám jeho běžeckou fotku z maratónu, který se běhal v Kamenném Újezdě a děkuji Václavovi Klímovi za zaslání a vyhledání v jeho bohatém fotografickém a faktografickém archivu.

 

 

 

Různé

 

Vyšly nové Atletické listy, najdete je zde: https://www.atletika.cz/atleticke-listy-archiv/

 

 

Článek o sobotním večerním závodě v ČíBí najdete zde: https://www.night-run.cz/clanky/-255-pavel-stepanik-vyhral-hned-dvakrat.html

 

 

Tréninky na stadiónu na Sokolském ostrově v ČíBí běží dál beze změn!!! Když nás bude do dvaceti, což je běžný stav, tak se nic neděje, když nás bude nad dvacet, tak se rozdělíme na dvě partičky a každá půjde do jiného rohu stadiónu a do jiné dráhy. Takže stále platí každé úterý od 17:30 do 18:30 s trenérem a každý čtvrtek od 17:30 do 18:30 zpravidla bez trenéra individuálně nebo v partičce.

 

 

 

Volná čísla a odvoz na závod

 

Běžkyně hledá někoho na odvoz v sobotu z Tábora na pohárový Hejtman do Chlumu. Pokud máte někdo místo v autě tak prosím volejte na tel. 739 33 982 Nea Kuchařová.

 

 

Sbírám, sbíráš, sbíráme

Nikdo nic nesebral…:>?

 

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

Termínovka

říjen

Běh napříč Šumavou. Běhá se to individuálně podle časových a fyzických možností. Termín do 15.10. Vše o této akci najdete zde: https://www.rockpoint.cz/rock-point-vyzva-napric-sumavou

úterý 6.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 17:30 do 18:30 hodin.

středa 7.10. Večerní běh Křemží, zrušeno!!!!

čtvrtek 8. 10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 17:30 do 18:30 hodin.

sobota 10.10. Běh kolem Hejtmanu, 10 km silnice, certifikovaná trať, Chlum u Třeboně, 53. ročník závodu! Vše o závodě na webu www.behkolemhejtmanu.cz a přihlášky zde: https://www.behkolemhejtmanu.cz/c-7-registrace.html nebo na místě.

sobota 10.10. Běh pro Kleofáše, Třeboň, charitativní běh po hospic na 12 km, podrobnosti zde: https://behyprohospice.cz/detail-behu/5742224197287936

sobota 10.10. Landštejn, 3 km, 14 km nebo 20 km krosové trati, další ze závodu seriálu Český kros, podrobnosti zde: https://ceskykros.cz/landstejn/

úterý 13.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 17:30 do 18:30 hodin.

čtvrtek 15. 10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 17:30 do 18:30 hodin.

neděle 18.10. Běh do vrchu Vodník, Vimperk, 1300 m a dětské běhy ještě kratší trať, propozice najdete zde: http://www.skisumava.cz/ a v příloze.

úterý 20.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 17:30 do 18:30 hodin.

čtvrtek 22. 10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 17:30 do 18:30 hodin.

sobota 24.10. Písek, Běh kolem Ameriky, již 95. ročník! Závod zrušen!!!

sobota 24.10. Třeboňský maratón nebo půlmaratón, Třeboň, podrobnosti a registrace zde https://naturemarathon.cz/ Závod přesunut na listopad, přesný termín bude včas oznámen!!!

úterý 27.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 17:30 do 18:30 hodin.

středa 28. 10. Sokolský běh republiky, České Budějovice, Stromovka, 6 km běh, (3 km nebudou pohárový běh!) novinka v Jihočeském běžeckém poháru, informace a přihlašování běží zde: https://www.behrepubliky.cz/zavody/ceske-budejovice

 

listopad

neděle 8.11. Grad Prix vytrvalců 6,5 km, Kamenný Újezd, lehký kros, propozice v příloze.

neděle 8.11. Krumlovská jedenáctka, Svatomartinský dobročinný běh, Český Krumlov, 11 km, možnost startu i ve dvoučlenné štafetě a 1 km dětský běh. Podrobnosti a registrace na www.krumlovska11.cz a plakátek v emailu ze 14.9.

úterý 17.11. Krosová 12⁰, Velešín, kros 12 km pro muže a 6 km pro ženy! Letos to bude jednotná vzdálenost pro všechny muže, tj. i pro veterány. Ženy poběží jednotně 6 km. Propozice v příloze.

neděle 29.11. Černý dub – obec Homole kousek od ČíBí, Běh kolem Baby 5,7 km, novinka v Jihočeském běžeckém poháru, propozice dostanete včas.

 

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu, případně mistrovstvím kraje nebo republiky.

 

Přílohy emailu

Jindřich Čistota foto (velikost 1923 kB, formát jpg)
Kamenný Újezd - propozice 6,5 km (velikost 32 kB, formát DOC)
Krosová 12 Velešín - propozice (velikost 42 kB, formát doc)
Malá Hluboká - výsledky (velikost 51 kB, formát doc)
Hluboká 25 km výsledky (velikost 126 kB, formát pdf)
Běh okolo Kuřidla - výsledky (velikost 738 kB, formát pdf)
Jindřichův Hradec - duatlon výsledky (velikost 1351 kB, formát pdf)
Boletice seznam běžců s body (velikost 12 kB, formát xlsx)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2021 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR