nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

15. 10. 2019
Běhy tu byly a velké rekordy také!
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté, týden (a jeden den k tomu) jste nedostali newsletter a stalo se tolik věcí! Poprvé se povedlo někomu zaběhnout maratón pod dvě hodiny! Dole najdete odkaz na článek. Dále se povedl překonat rekord v ženském maratónu, poprvé pod 2:15! A také se konal se Ironman na Havaji. A my máme nové mistry kraje v silničním běhu na 10 km, bylo toho opravdu hodně…:>) Hezké čtení!

 

Výsledky:

Ještě se zpožděním máte v příloze hezky zpracované výsledky z Kocelovic, včetně komentáře k závodu a také už oznámení termínu, kdy se poběží za rok.

 

čtvrtek 3.10. Večerní běh Táborem, výsledky v příloze.

 

sobota 5.10. Týn nad Vltavou, Rodinný běh pro dobrou věc, 3 nebo 5 km, Čihovice u Týna nad Vltavou, výsledky v příloze a jsou trochu divné, pořadí je v posledním sloupci a asi je to po kategoriích. Ale byl to běh pro dobrou věc, tak prosím o shovívavost. Malý článek o běhu najdete zde:  https://jcted.cz/velci-i-mali-bezci-podporili-domov-sv-anezky-nezastavila-je-ani-zima/?fbclid=IwAR3FRQvCJTtlI0GuuAr0UpEvNoM7nAPbAO8h7rCOV0TYnnJFfue2ui5_mEM a fotky zde: https://www.facebook.com/pg/Domov-sv-Ane%C5%BEky-225503771733/photos/

 

neděle 6.10. Běh kolem Lužnice, Veselí nad Lužnicí, 3,2 km, 5,6 km nebo 8 km, výsledky v příloze a pozor, pořadí v běhu je v posledním sloupečku! Kategorii příchozích vyhrál Jakub Budil z Písku. Já k tomu jen dodám, že to je pak těžké vyhrávat závody pro příchozí, když se v téhle kategorii ukáže někdo od Budilů….:>)

 

sobota 12.10. Běh kolem Hejtmanu, 10 km silnice, certifikovaná trať, Chlum u Třeboně, 52. ročník závodu! Mistrovství Jihočeského kraje v silničním běhu na 10 km. Výsledky v příloze.

 

sobota 12.10. Běh pro Kleofáše, Třeboň, běh pro hospic na vzdálenosti 12km, 4 km a 1 km. Výsledky zatím nemám, ale pracuji na tom, vydržte.

 

sobota 12.10. Temelínský běh, Jaderná elektrárna Temelín, běh na 3 a 5 km, děti kratší běhy, výsledky v příloze.

 

neděle 13. 10. Velká cena Vimperka, Lyžařský kros 51. ročník, běh na 5 km ženy a 10 km muži a 2 km příchozí, výsledky v příloze.

 

 

Jihočeský běžecký pohár

V sobotu se konal další pohárový závod a nebyl to závod jen tak běžný, závodili jsme v Chlumu u Třeboně na certifikované desítce a byl to zároveň přebor Jihočeského kraje v silničním běhu na 10 km. V příloze máte výsledky a jsou několikery. Jednak se tam konaly i dětské závody, takže máte výsledky i z tohoto závodu. Pak máte v exelové tabulce výsledky po kategoriích a pak v pdf souboru výsledky celkové. Dále máte v dalším pdf souboru výsledky mistrovství kraje. Na výsledky mistrovství kraje se ještě musím podívat a porovnat z databází ČAS, ale rozhodně jsou dobře první tři v kategorii mužů i žen, tak jak byli vyhlášeni a odměněni v sobotu v Chlumu u Třeboně. Na závod odrazilo 179 běžců a běžkyň v hlavní kategorii! Kdyby se ukázal ještě někdo od Círalů, co bydlí kousek, tak nás mohlo být 180….:>) Já děkuji, že jste se mnou oslavili můj 333. běžecký závod. Rozdalo se 333 třetinkových lahvových piv se speciální nálepkou, co nálepka, to jeden závod. Dále se vytočilo na mou počest 33 velkých piv a třetinka malého na závěr pro mě a na závodě přítomný párkař rozdal 33 párků celých a třetinku z toho dalšího na konec pro mě…:>). Původ jsem to chtěl oslavit i nějakým úspěšným během, bylo už pár let dopředu jasné, že to nemůžu běžet za 33:30 (to se skoro povedlo Jirkovi Csirikovi!), takže jsem si myslel třeba na 33. místo v závodě, to ale také nešlo, takže jsem to během závodu přehodnotil na 66. místo, to se také vzdalovalo, takže to nakonec také skoro stylově bylo 96. místo, to je hezké číslo. Tímto děkuji dalšímu členovi výboru JKM Jirkovi Trnků, že mě to v tom nenechal a v cílové rovince mě předběhl a tím pádem mi zajistil tohle umístění…:>)

 

 

Body po posledním pohárovém závodu v Chlumu u Třeboně už jsou na webu! Body najdete je zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/detail/index.php?xkat=muz muži a ženy zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/detail/index.php a týmy zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/vysledky-teamu

 

Jak vypadá průběžné pořadí? Na prvních osmi místech je to beze změny. Stále vede Lukáš Rokos, má 1615 bodů a druhý je stále Petr Klimeš a má 1585 bodů. Na třetím místě je také beze změny Jaromír Habara, má 1554 bodů. Na čtvrté místě zůstal Pavel Matouš, má 1524 bodů.  Stále pátý je Martin Gyürüsi s 1518 body. Beze změny je i David Ardamica st. má 1505 bodů. Na sedmém místě je Jiří Diviš, 1472 bodů. Osmý je František Sýkora, muž céčkař a 1467 bodů. Na deváté místo a poprvé do první desítky pronikl Jan Bláha, 1426 bodů, desátý je Jindřich Růžička, 1401 bodů. Kdo nám vypadl z desítky? Je to Martin Šteflíček a David Ardamica ml., ten je teď 13.

 

 

V ženách jsou změny mnohem větší. Nově se nikdo v desítce nejlepších neobjevil, ale došlo ke změnám pořadí. Stále vede Olina Lebedová 1615 bodů, druhá je nově Jana Tučková, má 1598 bodů a výrazně tak poskočila ze šestého místa. Na třetí místo ze sedmého se dostala Lucie Pleštilová 1569 bodů. Čtvrtá je nejpilnější běžkyně Alena Smažíková 1567 bodů, Z osmého na páté místo se posunula Lenka Černá, má 1564 bodů, šestá je Lenka Brothánková 1558 bodů. Nahoru z devátého místa na sedmé stoupá Božena Hronová 1535 bodů. Osmá je Dana Vorlová, 1478 bodů. Devátá je Radka Ardamicová 1474 bodů a desátá je Petra Augstenová, 1437 bodů.

 

 

A jak to vypadá v kategoriích?

Junioři: 1. Ardamica David ml. Zatím jen jeden junior v kategorii.

Muži A1: 1. Pekař Martin 2. Mráz Petr 3. Vácha Vojtěch, celkem je v kategorii 8 mužů.

Muži A2: 1. Rokos Lukáš  2. Klimeš Petr 3. Matouš Pavel 4. Gyürüsi Martin 5. Hrdina Jiří, celkem je v kategorii 37 mužů.

Muži B: 1. Habara Jaromír 2. Ardamica David st. 3. Diviš Jiří 4. Růžička Jindřich 5. Stejskal Pavel 6. Šteflíček Martin 7. Bláha Jan 8. Brothánek Antonín 9. Círal František 10. Habara Jan, nejvíce obsazená kategorie, už 55 závodníků!

Muži C: 1. Sýkora František 2. Šimek Miroslav 3. Gazda Martin 4. Chlup Petr 5. Pinl Michal, celkem 20 závodníků v kategorii.

Muži D: 1. Rokos Ivan 2. Doležálek Zdeněk 3. Zákostelecký František 4. Pillar Ladislav 5. Semrád Stanislav, celkem 12 závodníků v kategorii.

Muži E: 1. Svoboda Václav 2. Boháč Karel 3. Šoustar Lubomír 4. Kopecký Zdeněk  5. Matouš Petr, celkem 5 běžců v této kategorii, Zdeněk Kopecký je ročník 1937!!!

 

Juniorky – žádnou nemáme…:>(

Ženy A1: 1. Cenková Veronika 2. Chlupová Tereza 3. Vášová Veronika, celkem 6 běžkyň v kategorii.

Ženy A2: 1. Lebedová Olina 2. Tučková Jana 3. Pleštilová Lucie 4. Černá Lenka 5. Ardamicová Radka, celkem 15 běžkyň v kategorii.

Žena B: 1. Smažíková Alena 2. Brothánková Lenka 3. Alešová Šárka 4. Kristková Helena, celkem 11. běžkyň v kategorii.

Ženy C: 1. Hronová Božena 2. Vorlová Dana 3. Trnková Petra 4. Tomášová Gabriela 5. Zodererová Václava, celkem 9 běžkyň v kategorii.

 

 

Jak vypadají týmy? Celkové pořadí najdete zde: https://www.jihoceskybezeckypohar.cz/vysledky-teamu

První pozici si stále drží běžci z klubu Liga Tábor 2000, složení týmu je Alena Smažíková, Karel Boháč a Zdeněk Doležálek, mají 7026 bodů. Na druhé místo se dostal Plnej pupek CB1B ve složení Lucie Pleštilová, Šárka Alešová a Václav Svoboda, 7020 bodů. Třetí jsou borci z TC Dvořák 1 ve složení Lenka Brothánková, Antonín Brothánek a Miroslav Šimek, máme 7014 bodů. Rozdíl mezi těmito týmy je 12 bodů! Čtvrtí jsou stále Relax Běhny ve složení Dana Vorlová, Gábina Tomášová a Martin Gazda, mají 6621 bodů. Pátí jsou nově Tři běžci ve složení Ludmila Dokulilová, Jaromír Habara a Jiří Diviš, mají 6374 bodů. A kdo vypadl z elitní pětky? Je to TJ Jiskra Třeboň – Elite, ve složení Olina Lebedová, Martin Vondrášek a Lukáš Rokos. Celkem máme registrováno 15 týmů a to je pro letošek konečné číslo i konečné složení týmů. 

 

 

A přidám už také pořadí ze soutěže pilnosti. Všech 13 pohárových závodů má odběháno jen a pouze Alena Smažíková. A jsou tři lidé, kteří mají 12 závodů – Martin Šteflíček, Antonín Brothánek a Karel Boháč! 11 nemá nikdo a 10 závodů má Martin Gazda, Zdeněk Doležálek, Radka Ardamicová,  Václav Svoboda, Jiří Diviš, Ivan Rokos, Lukáš Rokos a František Zákostelecký.

 

 

A i když se nám sezóna přehoupla do druhé poloviny, tak se nám pořád hlásí lidé do naší krajské běžecké ligy. V poháru už máme přihlášeno letos rekordních 138 mužů a 42 žen! Přihlášení můžete stále provést zde: https://www.jihoceskybezeckypohar.cz/registrace a započítají se vám závody tři měsíce zpětně.

 

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

Poprvé se povedlo někomu zaběhnout maratón pod dvě hodiny! Sice to nebude oficiální světový rekord, ale je to úžasné, běžet v tempu 2:50 celý maratón vypadá neskutečně. Tady o tom máte malý článek: https://www.behej.com/clanek/14450-porazil-cas-maratonec-eliud-kipchoge-zvladl-42-2-km-za-1-59-40

 

A rekord nepadl jen jeden. Poprvé pod 2:15 se podařilo zaběhnout ženě maratón! Brigid Kosgeiová zaběhla při maratónu v Chicagu maratón za 2:14:04 a vylepšila tak o více jak minutu čas Britky Radcliffeové z roku 2003, kdy běžela za 2:15:25. Tentokrát je to rekord oficiální, běželo se při závodě. Článek o závodu najdete zde:   https://www.atletika.cz/aktuality/kosgeiova-prvni-maratonkyni-pod-215/

 

 

Jan Kejšar absolvoval ultramaratón Zapomenuté hory a trať 76 km dokončil v čase 15:09:31. Honzovi gratuluji a v příloze máte jeho diplom a když si ho prohlédnete, tam uvidíte, že se tam asi moc rychle běžet nedalo…:>) A ty zapomenuté hory jsou Rychlebské hory, ještě tak vědět, kde to je, co….:>), pokud tam ještě někdo byl, tak se mi prosím ozvěte.

 

V sobotu 12.10. se běžel maratón v Praze, ve Stromovce. Bylo to zároveň MČR veteránů v maratónu. A já ve výsledcích vidím tyto Jihočechy:

9. celkově           Jakub Malík                     3:01:51 vylepšení osobáku o 8 minut!!! A je druhý v kategorii mužů 30-34 let!

10. celkově        Michael Vaněček            3:03:14 a je 5. v kategorii mužů 40-44 let.

11. celkově        Vít Malík                           3:03:36 a je druhý v kategorii mužů 50-54 let!

124. celkově      Martina Němečková     5:27:24 a je šestá v kategorii žen 50-54 let.

Celkem v závodě doběhlo 127 běžců a 16 jich to nedokončilo. Snad jsem na nikoho nezapomněl.

 

Minule jsem slíbil, že pochválím jihočeské maratónce z Písku ale to se mi už dnes nepovede, omlouvám se, vydržte.

 

Je spuštěna registrace na Budějovický T1 maratón v pavilonu T1 na Výstavišti v Českých Budějovicích. Poběžíme v sobotu 25. ledna 2020. Komu přijde maratón dlouhý, tak má možnost běžet nepohárový Šumavský pramen - závod na 5 km, nebo charitativní běh pro Bazalku, nebo Groz-Beckert ½ maraton. V rámci maratónu bude i možnost startu štafet. Každý běh se poběží odděleně a kapacita každého závodu bude 111 závodníků na trati. Vše najdete zde: http://cbmaraton.jihoceskybezeckypohar.cz/cz/uvod a plakát byl v emailu z 7.10.

 

 

Různé

Na našem webu https://www.jihoceskybezeckypohar.cz/ je anketa, kde udělat slavnostní vyhlášení Jihočeského běžeckého poháru 2019. Tímto odtajňuji další položku z Termínovky na rok 2020 a sděluji, že vyhlášení proběhne v sobotu 18. ledna 2020. Hlasujte v anketě a uvidíme vaše preference. Loni to bylo premiérově na půdě Jihočeské univerzity, ve studentském klubu Kampa a myslím, že se to povedlo.

 

Táboře je facebooková skupina běžců, co jednou týdně společně vybíhají na trénink a nemá zrovna málo „sledovačů“, takže kdo jste z Tábora a ještě o ní nevíte, tak jí najdete zde: https://www.facebook.com/RunningFox2Tabor/

 

V příloze máte návod, jak běžet maratón za 4 hodiny a není to návod ledajaký. Děkuji tímto Pavlovi Stejskalů za zaslání….:>)

 

Konal se legendární Ironmann na Havaji, malá článek o něm najdete třeba zde: https://triatlon.cz/ironman-jak-si-vedli-cesi/

 

 

Volná čísla a odvoz na závod

Martin Holan nabízí startovní číslo/registraci na Vinařský 1/2M dne 26.10.2019 ve Velkých Bílovicích u Brna. Platil nízké startovné a ještě dá slevu. Závod je to pěkný, každý účastník dostane po doběhu láhev vína. Ubytování je možné ve spacáku v místní ZŠ za dobrou cenu. Měl by někdo z jihu zájem tam jet? Kontakt na Martina je holan63@seznam.cz nebo telefon 606796450.

 

 

 

Sbírám, sbíráš, sbíráme

V pátek se uklízel Branišovický les, který navazuje na sídliště v Českých Budějovicích a dobrovolníci toho sebrali opravdu dost, skvělá práce! Teda dobrá práce pro ty dobrovolníky, o původcích odpadu se raději vyjadřovat nebudu…:>(

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

Termínovka

říjen

úterý 15.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 17 do 18 hodin.

úterý 15.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích pod vedením Davida Vaše od 18:15 do 19:15 hodin.

čtvrtek 17.10. společný nebo i individuální trénink pro začátečníky na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích pod vedením Davida Vaše od 18:15 do 19:15 hodin.

sobota 19.10. Písek, Běh kolem Ameriky, již 94. ročník!, běží se různé vzdálenosti, další ze seriálu závodů JBP, přijďte na nejstarší běh v jižních Čechách! Propozice v příloze.

sobota 19.10. Třeboňský maratón nebo půlmaratón, Třeboň, podrobnosti a registrace zde https://naturemarathon.cz/

úterý 22.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 17 do 18 hodin.

úterý 22.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích pod vedením Davida Vaše od 18:15 do 19:15 hodin.

čtvrtek 24.10. společný nebo i individuální trénink pro začátečníky na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích pod vedením Davida Vaše od 18:15 do 19:15 hodin.

pondělí 28. 10., Tálín, Tálínská desítka, silnice 10 km, již 12. ročník závodu. Propozice v příloze.

úterý 29.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 17 do 18 hodin.

úterý 29.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích pod vedením Davida Vaše od 18:15 do 19:15 hodin.

 

 

listopad

sobota 2.11. Grad Prix vytrvalců 6,5 km, Kamenný Újezd, propozice v emailu z 24.9.

sobota 2.11. Běh kolem Sokolského ostrova, České Budějovice, muži 8 nebo 5 km, ženy 3 km, propozice v emailu z 24.9.

sobota 2.11. Lyžařský lesní běh, Dobrá Voda u Českých Budějovic, kros, muži 5 km, ženy 2 km, pěkný krosový běh v lese, kousíček od hranic krajského města. Propozice v příloze.

sobota 2.11. Běh kolem Práchně, Horažďovice, 6,5 km, terén, start v 10 hodin u zámku, startovné 50,-Kč.

neděle 3.11. Běžecký kros okolo Soukeníku, Sezimovo Ústí, 6 km lesního krosu rovinatým terénem, propozice v emailu z 16.9.

úterý 5.11. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích, čas bude upřesněn.

sobota 9.11. Kardašova Řečice, půlmaratón a závod na 10,5 km, pohárová novinka. Kdo chce body do poháru, musí běžet půlmaratón. Propozice v emailu z 30.9.

sobota 9.11. Slavnostní vyhlášení Jihočeského poháru v triatlonu, Tálín - společenský sál. Pozvánku dostanete včas.

sobota 9.11. Lesní běh Pintovkou, již 66. ročník. Propozice dostanete včas.

úterý 12.11. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích, čas bude upřesněn.

neděle 17.11. Krosová 12⁰, Velešín, kros 12 km pro muže a 6 km pro ženy! Letos to bude jednotná vzdálenost pro všechny muže, tj. i pro veterány. Ženy poběží jednotně 6 km. Novinka v Jihočeském běžeckém poháru! Propozice v emailu z 7.10. 

úterý 19.11. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích, čas bude upřesněn.

neděle 24.11. Černý dub – obec Homole kousek od ČíBí, Běh kolem Baby 5,7 km, propozice v emailu z 30.9.

úterý 26.11. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích, čas bude upřesněn.

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu, případně mistrovstvím kraje nebo republiky.

 

 

 

Přílohy emailu

Tálínská desítka - propozice (velikost 112 kB, formát doc)
Běh Anežka - výsledky 5 km (velikost 105 kB, formát png)
Běh Anežka - výsledky 3 km (velikost 122 kB, formát jpg)
Běh Dobrá Voda - propozice (velikost 184 kB, formát pdf)
Lužnice - výsledky (velikost 414 kB, formát pdf)
Kocelovice - výsledky (velikost 182 kB, formát pdf)
Večerní běh Táborem - výsledky (velikost 67 kB, formát xls)
Temelínský běh - výsledky (velikost 47 kB, formát xls)
Návod Keňanů na maratón za 4 hodiny (velikost 255 kB, formát jpg)
Pavel S. a spol. něco sebral (velikost 249 kB, formát jpg)
diplom JK - Zapomenuté hory (velikost 291 kB, formát jpg)
Vimperk výsledky (velikost 136 kB, formát pdf)
Hejtman - výsledky děti a mládež (velikost 49 kB, formát xls)
Hejtman - výsledky kategorie (velikost 45 kB, formát xlsx)
Hejtman - výsledky celkové (velikost 653 kB, formát pdf)
Hejtman - výsledky mistrovství kraje (velikost 516 kB, formát pdf)
Amerika - propozice (velikost 837 kB, formát pdf)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2020 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR