nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

7. 10. 2019
Spousta běhů tu byla...:>)
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté, zdravím v nové pracovním týdnu. Minulý týden toho bylo opravdu hodně, celkem 11 závodů na jihu Čech nebo těsně za hranicemi našeho krásného kraje, když se do toho ještě připočtou různé trati na těchto závodech, tak už se to skoro nedá ani spočítat, bylo toho mnoho. Aby nebyl newsletter jen o výsledcích a propozicích, tak má i společenskou část, fotka Lindy a Davida je prostě úžasná.

 

V příloze máte také malé oznámení o mém 333. běžeckém závodě v životě. Zaběhnu to doufám v sobotu kolem Hejtmanu a oznamuji, že prvních 333. závodníků u prezentace obdrží malinký dárek, takže přijeďte….:>)

 

Do termínovky přibyl termín slavnostní vyhlášení Jihočeského poháru v triatlonu, letos to bude v Tálíně. A v Tálíně se také poběží svátečně, 28. října, pozvánky na obojí obdržíte včas. A také jsem do termínovky přidal tréninky Davida Vaše, co je má také na stadionu Sokola v Českých Budějovicích a to v úterý pro mírně pokročilejší a ve čtvrtek pro začátečníky.

 

 

Výsledky:

sobota 28.9. Zadov – Churáňov, ŠUTR Šumava, trailový závod na 21, 42 nebo 63 km, a letos se to běželo v komorní variantě jako přátelák, takže žádné výsledky nebudou a maratón či ultramaratón z tohoto závodu nikdo nemá.

 

úterý 1.10. Velká cena Vimperka, atletická dráha, výsledky najdete zde: https://www.sportsoft.cz/cs/zavod/overview/5078

 

čtvrtek 3.10. Večerní běh Táborem, běh na krátkou vzdálenost v centru, pozvánka zde: https://www.visittabor.eu/akce/vecerni-beh-taborem-2017?backlink=jqzup

 

pátek 4.10. České Budějovice, Sinop běh Vrbenské rybníky, 7 km, výsledky v příloze.

 

sobota 5.10.  Písek, maratón, půlmaratón, čtvrtmaratón a pětka v Písku. Výsledky v příloze a to kompletně všech závodů v jednom souboru.

 

sobota 5.10. Vyhlídkový běh kolem Černé, Černá v Pošumaví, 17,8 km, nebo 9,3 nebo 2,5 km, dětské závody k tomu, výsledky v příloze.

 

sobota 5.10. Night run České Budějovice. 10 a 5 km, a dětské závody k tomu. Výsledky najdete zde a je to na více záložkách: https://www.sport-base.cz/vysledky/2019/z-nr-cb-19?flt[trat]=D

 

sobota 5.10. Běh okolo Kuřidla, Strakonice, 3-7 km, kros, 39. roční, výsledky v příloze.

 

sobota 5.10. Roštejn u Telče, krosový běh na 3 km, 4 km nebo 5 km. Výsledky v příloze.

 

sobota 5.10. Týn nad Vltavou, Rodinný běh pro dobrou věc, 3 nebo 5 km, Čihovice u Týna nad Vltavou, výsledky zatím nemám, budou snad později.

 

neděle 6.10. Běh kolem Lužnice, Veselí nad Lužnicí, 3,2 km, 5,6 km nebo 8 km, výsledky zatím nejsou, vydržte, dneska je zpracují a já je pošlu za týden.

 

 

Jihočeský běžecký pohár

V sobotu nás čeká další pohárový závod a to v Chlumu u Třeboně. Začnu velmi důležitou věcí! Vy, kdo jedete od Českých Budějovic očekávejte v úseku těsně před Třeboní frézování. Jezdí se tam jedním pruhem střídavě a fronty jsou tam velmi dlouhé. Pokud můžu radit, tak doporučuji za Štěpánovice zahnout doprava a dojet do Třeboně přes Libín a Domanín a tím se všemu vyhnete. Případně už je možné jet do Třeboně rovnou přes Rudolfov a Hlincovou Horu a dál. Podrobnosti o uzavírkách a omezení jsou na   http://www.dopravniinfo.cz/ Dopravní situaci okolo Třeboně ještě dost zkomplikuje výlov Rožmberka, loví se od pátku do neděle, kdo jste tam v posledních letech byl, tak víte o čem mluvím. Na výlov přijíždí cca 25 tisíc lidí, takže to máme zároveň cca 20 tisíc aut, co se snaží zaparkovat co nejblíže rybníku. Všude zácpy, řídí to policie, nad příjezdovými trasami létá vrtulník… Letos to tipuji v kombinaci s tím frézováním před Třeboní na velký dopravní masakr. Problém bude asi i s příjezdem od Veselí. Takže vyjeďte prosím včas! Na nikoho bohužel čekat nebudeme, každý si tohle mohl a měl přečíst a podle toho se zařídit. Startujeme v jedenáct hodin.

 

Na běhu Kolem Hejtmanu bude letos čipová časomíra, ať je ta certifikovaná desítka také pořádně změřená nejen vzdáleností, ale i časem! V příloze máte přihlášku na závod. Kdo není líný (což nikdo z běžců není a kdo čistě náhodou je, tak lenost úspěšně překonává) tak si prosím vyplňte přihlášku doma, alespoň to bude hezky napsané, případně to vyplňte i v počítači a vezměte si jí s sebou na prezentaci. Prezentace bude probíhat jen na místě, dopředu nic neposílejte, na místě obdržíte startovní číslo (to samozřejmě do přihlášky nepište), zaplatíte malé startovné, dostanete čip a můžete vyrazit. Vyplněním dopředu tak urychlíte prezentaci.

A ještě přidám a zopakuji informaci o tom našem mistrovství, ať je také jasno, jde přece o přeborníka a přebornici kraje, a to má váhu! Do Krajského přeboru v silničním běhu na 10 km bude klasifikován a přeborníkem a přebornicí kraje se může stát běžec a běžkyně, který je členem atletického klubu, který má sídlo v Jihočeské kraji. Seznam oddílů může najít na stránkách krajského atletického svazu zde: https://www.jckas.cz/oddily Dále je nutné mít „licenci“ Českého atletického svazu, to znamená být registrovaný atlet. Celostátní seznam atletů najdete zde: https://www.atletika.cz/clenska-sekce/atleti/ a tam jsou zapsaní ti, co budou klasifikováni do přeboru, tyto dvě podmínky je třeba splnit. Pokud jste dobří a chcete se registrovat, tak se může obrátit na jednotlivé atletické oddíly. Jedním z atletických oddílů je i náš Jihočeský klub maratonců z.s., za něj provádím registraci já. Kdo se hodláte zúčastnit mistrovství tak má ještě možnost se zaregistrovat, ale u mě už jen dnes do půlnoci, pak už se to nedá stihnout. Licence je hodně laciná, stojí 100,-Kč a platí 5 let. Kontakt na mě je m.simek@spucr.cz . A při prezentaci je třeba uvést atletický oddíl, za který poběžíte!

 

Stále připravujeme nový ročník Jihočeského běžeckého poháru! Prosím o zasílání námětů, připomínek, návrhů a podobně. Zvláště se prosím vyjadřujte k termínovce, co do ní přidat, co vyřadit, rádi bychom zase udělali nějaké obměny, aby náš pohár nebyl statický a vy jste se podívali na nové tratě a do nových míst, zároveň ale nechceme dělat velkou revoluci, pokud jsou současné závody kvalitní a oblíbené, tak v poháru zůstanou. Také prosím piště připomínky k pravidlům. Vše prosím posílejte nejpozději do zítra. 

 

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

V neděli 29. září se běžel maratón v Budapešti a bylo tam pár Jihočechů:

Ženy:

310. celkově      Šárka Hýsková                  4:13:49 a byla 6. v ženách nad 55 let!

1103. celkově   Andrea Pojarová             5:16:27

 

Muži:

193. celkově      David Ardamica (st.)      3:18:18 Nový osobák, gratuluji!

2423. celkově   Filip Voráček                     4:42:42 Nemám na něj kontakt, prosím o pomoc s hledáním. Je ročník 1977 a je z Borku u ČB.

2431. celkově   Pavel Pojar                         4:43:03

Celkem doběhlo 4532 maratónců. 3300 mužů a 1232 žen. Všem gratuluji!

 

 

Jihočeské maratónce z Písku pochválím příště, vydržte…:>)

 

Je spuštěna registrace na Budějovický T1 maratón v pavilonu T1 na Výstavišti v Českých Budějovicích. Poběžíme v sobotu 25. ledna 2020. Komu přijde maratón dlouhý, tak má možnost běžet nepohárový Šumavský pramen - závod na 5 km, nebo charitativní běh pro Bazalku, nebo Groz-Beckert ½ maraton. V rámci maratónu bude i možnost startu štafet. Každý běh se poběží odděleně a kapacita každého závodu bude 111 závodníků na trati. Vše najdete zde: http://cbmaraton.jihoceskybezeckypohar.cz/cz/uvod a plakát máte ještě jednou v příloze.

 

Společenská rubrika

V příloze máte překrásnou fotku, vypadá to, že na ní je Linda Palivcová, ještě před pár vteřinami Rechtoriková, s Davidem Palivcem. Do životě jim přeji za všechny hodně štěstí a doufám, že to je za nimi není jejich nové bydlení…:>)

 

Různé

Minule jsem chválil Jihočechy za závod Běchovice – Praha 10 km (a 31 m) a zapomněl jsem na jednu rychlou běžkyni:

Ženy:

60. celkově        Eva Tupá                             45:51 a je 5. v kategorii žen 30-34 let.

Evo promiň…:>)

 

 

Běžel se velmi velký maratón v Berlíně. Krásný článek o úspěchu Jirky Homoláče máte https://www.behej.com/clanek/14430-homolac-v-berline-v-osobaku-2-14-35-nejlepsi-cesky-maraton-za-15-let Z Jihočechů nevidím ve výsledcích nikoho, do cíle se i tak dostalo 12 tisíc jiných závodníků.

 

 

 

V sobotu 5.10. se běželo MČR veteránů v krosu v Zvoli u Prahy, byla to trať o délce 7,5 km. Celkové výsledky najdete zde: https://center.sportident.com/results/orienteering/-/2019/pokus-wmcc-2019 A jak dopadli Jihočeši?

kategorie 50-54 let

3. místo Vít Malík            29:02

4. místo Jiří Jansa            29:16

kategorie 65-69 let

1. místo Milan Souček   32:03

kategorie 75-79 let

2. místo Václav Šejbl      28:32 (trať 5,3 km)

Těsně před startem se zranil Dušan Bartoš z Písku, Dušane, brzy se uzdrav!

 

Článek o sobotním závodě v Českých Budějovicích najdete zde a je tam i spousta krásných fotek:  https://www.night-run.cz/clanky/-235-nn-night-run-v-budejovicich-vyhral-david-vas.html

 

A ještě se vracím do léta, v příloze máte hezkou fotku Jiřího Csirika s hvězdami…:>)

 

 

Volná čísla a odvoz na závod

Martin Holan nabízí startovní číslo/registraci na Vinařský 1/2M dne 26.10.2019 ve Velkých Bílovicích u Brna. Platil nízké startovné a ještě dá slevu. Závod je to pěkný, každý účastník dostane po doběhu láhev vína. Ubytování je možné ve spacáku v místní ZŠ za dobrou cenu. Měl by někdo z jihu zájem tam jet? Kontakt na Martina je holan63@seznam.cz nebo telefon 606796450.

 

 

Sbírám, sbíráš, sbíráme

Nikdo nic nesebral.

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

Termínovka

říjen

úterý 8.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 17 do 18 hodin.

úterý 8.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích pod vedením Davida Vaše od 18:15 do 19:15 hodin.

čtvrtek 10.10. společný nebo i individuální trénink pro začátečníky na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích pod vedením Davida Vaše od 18:15 do 19:15 hodin.

sobota 12.10. Běh kolem Hejtmanu, 10 km silnice, certifikovaná trať, Chlum u Třeboně, 52. ročník závodu! Mistrovství Jihočeského kraje v silničním běhu na 10 km,  propozice v emailu z 16.9.

sobota 12.10. Běh pro Kleofáše, Třeboň, běh pro hospic na vzdálenosti 12km, 4 km a 1 km. Propozice a přihlášky zde: https://behyprohospice.cz/detail-behu/5639456635748352

sobota 12.10. Temelínský běh, Jaderná elektrárna Temelín, běh na 3 a 5 km, děti kratší běhy, propozice v emailu z 16.9.

neděle 13. 10. Velká cena Vimperka, Lyžařský kros 51. ročník, běh na 5 km ženy a 10 km muži a 2 km příchozí, propozice najdete zde: http://www.skisumava.cz/ a v emailu z 16.9.

úterý 15.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 17 do 18 hodin.

úterý 15.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích pod vedením Davida Vaše od 18:15 do 19:15 hodin.

čtvrtek 17.10. společný nebo i individuální trénink pro začátečníky na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích pod vedením Davida Vaše od 18:15 do 19:15 hodin.

sobota 19.10. Písek, Běh kolem Ameriky, již 94. ročník!, běží se různé vzdálenosti, další ze seriálu závodů JBP, přijďte na nejstarší běh v jižních Čechách! Propozice dostanete včas.

sobota 19.10. Třeboňský maratón nebo půlmaratón, Třeboň, podrobnosti a registrace zde https://naturemarathon.cz/

úterý 22.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 17 do 18 hodin.

úterý 22.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích pod vedením Davida Vaše od 18:15 do 19:15 hodin.

čtvrtek 24.10. společný nebo i individuální trénink pro začátečníky na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích pod vedením Davida Vaše od 18:15 do 19:15 hodin.

úterý 29.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 17 do 18 hodin.

úterý 29.10. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích pod vedením Davida Vaše od 18:15 do 19:15 hodin.

 

listopad

sobota 2.11. Grad Prix vytrvalců 6,5 km, Kamenný Újezd, propozice v emailu z 24.9.

sobota 2.11. Běh kolem Sokolského ostrova, České Budějovice, muži 8 nebo 5 km, ženy 3 km, propozice v emailu z 24.9.

sobota 2.11. Lyžařský lesní běh, Dobrá Voda u Českých Budějovic, kros, muži 5 km, ženy 2 km, pěkný krosový běh v lese, kousíček od hranic krajského města. Propozice dostanete včas.

sobota 2.11. Běh kolem Práchně, Horažďovice, 6,5 km, terén, start v 10 hodin u zámku, startovné 50,-Kč.

neděle 3.11. Běžecký kros okolo Soukeníku, Sezimovo Ústí, 6 km lesního krosu rovinatým terénem, propozice v emailu z 16.9.

úterý 5.11. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích, čas bude upřesněn.

sobota 9.11. Kardašova Řečice, půlmaratón a závod na 10,5 km, pohárová novinka. Kdo chce body do poháru, musí běžet půlmaratón. Propozice v emailu z 30.9.

sobota 9.11. Slavnostní vyhlášení Jihočeského poháru v triatlonu, Tálín - společenský sál. Pozvánku dostanete včas.

sobota 9.11. Lesní běh Pintovkou, již 66. ročník. Propozice dostanete včas.

úterý 12.11. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích, čas bude upřesněn.

neděle 17.11. Krosová 12⁰, Velešín, kros 12 km pro muže a 6 km pro ženy! Letos to bude jednotná vzdálenost pro všechny muže, tj. i pro veterány. Ženy poběží jednotně 6 km. Novinka v Jihočeském běžeckém poháru! Propozice v příloze.

úterý 19.11. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích, čas bude upřesněn.

neděle 24.11. Černý dub – obec Homole kousek od ČíBí, Běh kolem Baby 5,7 km, propozice v emailu z 30.9.

úterý 26.11. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích, čas bude upřesněn.

pondělí 28. 10., Tálín, Tálínská desítka, silnice 10 km, již 12. ročník závodu. Propozice dostanete včas.

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu, případně mistrovstvím kraje nebo republiky.

 

 

Přílohy emailu

Krosová dvanáctka - Velešín - propozice (velikost 78 kB, formát pdf)
Písek - běh kolem Ameriky - propozice (velikost 837 kB, formát pdf)
Jiří Csirik s hvězdami - Jihočeská (velikost 535 kB, formát pdf)
T1 maraton plakát (velikost 242 kB, formát jpg)
Písek - výsledky maraton, půlmaratón, desítka a pětka (velikost 148 kB, formát pdf)
Strakonice - Kuřidlo - výsledky (velikost 110 kB, formát pdf)
Roštejn - výsledky (velikost 14 kB, formát xlsx)
Sinop běh Vrbenské rybníky - výsledky (velikost 39 kB, formát pdf)
Linda a David (velikost 602 kB, formát jpg)
Běh kolem Hejtmanu - přihláška (velikost 7 kB, formát xlsx)
Běh kolem Černé - výsledky (velikost 534 kB, formát pdf)
333. závod Míry Šimka (velikost 268 kB, formát pdf)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2020 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR