nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

22. 7. 2019
Byly tu běhy, triatlony, duatlony a plavání....:>)
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté, zdravím všechny po akčním víkendu, začalo to pěkným pátečním podvečerním závodem v Neplachově, krásné zázemí v polích asi překvapilo každého, kdo přijel. Článek o závodě máte v příloze a výsledky samozřejmě také. Pokud se na ně podíváte pozorně, tak jsem tam uvedený jako jediný s titulem, i když jsem toho mého inženýra organizátorům vůbec nehlásil. Beru to od nich jako malou „provokaci“ a ostatním inženýrům, magistrům, bakalářům se omlouvám, a prosím aby už své tituly u organizátorů nedohlašovaly, já také můj druhý titul Mgr. k tomu inženýrovi doplňovat nebudu…:>)

V sobotu si někteří dali ultramaratón nebo maratón či půlmaratón na Šumavě, podle časů soudím, že to byla velmi těžká trasa. Triatlon na Hlincovce také lehký nebyl. A jestli někdo plaval v Jordáně nevím, výsledky zatím nikde nevidím. Na duatlon v Semicích bude asi nejradostněji vzpomínat Terezka, vyhrála v tombole horské kolo…:>)

 

A jak jsem slíbil, tak stále doplňuji zářijovou termínovku. Přibyl velmi tradiční běh v Nové Včelnici a také dobročinný běh v Táboře a taktéž dobročinný běh v Soběslavi. 

 

 

 

Výsledky:

sobota 13.7. Železný adiktolog, triatlon v areálu protialkoholické léčebny Červený dvůr. Výsledky najdete zde http://www.zelezny-adiktolog.cz/zavod/vysledky-2019 jsou tam i štafety a výsledky jednotlivců najdete v příloze.

 

neděle 14.7. Mladějovický triatlon, 27. ročník, podrobnosti na www.mladejovice.eu ale výsledky tam stále ještě nejsou, vydržte.

 

pátek 19.7. Neplachov, Běh o Neplachovský hrneček, 10 km. Výsledky v příloze a malý článek o závodě také v příloze.

 

sobota 20.7. Hlincová Hora, triatlon na trati 0,75 km plavání, 13 km horské kolo a 5 km běh. Výsledky v příloze.

 

sobota 20.7. Horská výzva Šumava, Železná Ruda, krosový běh na 66 nebo 45 km a nebo 18 km, výsledky v příloze.

 

sobota 20.7. Jordánský plavecký maratón, Tábor, 3 km plavání, podrobnosti na www.jordanskymaraton.cz ale výsledky tam zatím nejsou.

 

sobota 20.7. Duatlon na zkoušku, Semice, Výsledky v příloze a jsou psány ručně, tak se nelekněte, kdo vyhrál poznáte až z posledního sloupce. A ještě závodilo 14 dětí do 8 let a ty už ve výsledcích nenajdete.

 

 

Jihočeský běžecký pohár

Body po posledním pohárovém závodu v Neplachově už jsou na webu!  Body najdete je zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/detail/index.php?xkat=muz muži a ženy zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/detail/index.php a týmy zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/vysledky-teamu

 

Jak vypadá průběžné pořadí? Na čele máme několik změn Ve vedení zůstal Martin Šteflíček, má 1203 bodů. Na druhé místo ze čtvrtého poskočil Petr Klimeš, 1186 bodů a třetí je aktuálně Antonín Brothánek 1105 bodů!  U čtvrtého místa je také posun, je jím Jiří Diviš, 1104 bodů, dopředu se také posunul pátý David Ardamica ml. 1036 bodů, do desítky nejlepších se vrátil Petr Macek, má aktuálně 1023 bodů a šesté místo. Na sedmé z druhého spadnul Lukáš Tibitancl 1011 bodů, z třetího na osmé  se posunul Lukáš Rokos, 998 bodů. Na deváté místo poskočil z desáté příčky Martin Gazda 982 bodů a desítku uzavírá nováček v desítce Jaromír Habara, 964 bodů. Kdo nám z desítky vypadl? Je to Václav Svoboda a Pavel Stejskal….:>(

 

V ženách vede stále od počátku roku Alena Smažíková  1536 bodů, na druhé ze třetí místa se posunula Lenka Brothánková 1357 bodů, která z druhého na třetí místo odsunula Helenu Kristkovou 1189 bodů. Ze sedmého na čtvrté místo poskočila Radka Ardamicová 924 bodů.  5. Petra Augstenová 1022 bodů. Na šesté z desátého místa se posunula Olina Lebedová 1010 bodů 7. Jana Tučková 994 bodů. Osmá je premiérově v první desítce Lucie Pleštilová 987 bodů, také premiérově v první desítce na devátém místě je Lenka Černá s 976 body a desítku uzavírá Božena Hronová 961 bodů. Kdo nám vypadl z nejlepší desítky? Je to Dana Vorlová a Tereza Chlupová….:>(

 

 

A jak to vypadá v kategoriích?

Junioři: 1. Ardamica David ml. Zatím jen jeden junior v kategorii.

Muži A1: 1. Pekař Martin 2. Mráz Petr 3. Vácha Vojtěch, celkem je v kategorii 8 mužů.

Muži A2: 1. Klimeš Petr 2. Tybitancl Lukáš 3. Rokos Lukáš, celkem je v kategorii 33 mužů.

Muži B: 1. Šteflíček Martin 2. Brothánek Antonín 3. Diviš Jiří 4. Macek Petr 5. Habara Jaromír, nejvíce obsazená kategorie - 51 závodníků!

Muži C: 1. Gazda Martin 2. Šimek Miroslav 3. Kohout Luděk, celkem 20 závodníků v kategorii.

Muži D: 1. Rokos Ivan 2. Doležálek Zdeněk 3. Zákostelecký František 4. Klíma Jiří 5. Zrno Vladimír, celkem 12 závodníků v kategorii.

Muži E: 1. Boháč Karel 2. Svoboda Václav 3. Šoustar Lubomír 4. Kopecký Zdeněk  5. Matouš Petr, celkem 5 běžců v této kategorii, Zdeněk Kopecký je ročník 1937!!!

 

Juniorky – žádnou nemáme…:>(

Ženy A1: 1. Cenková Veronika 2. Chlupová Tereza 3. Vášová Veronika, celkem 4 běžkyně v kategorii.

Ženy A2: 1. Ardamicová Radka 2. Augstenová Petra 3. Lebedová Olina, celkem 14 běžkyň v kategorii.

Žena B: 1. Smažíková Alena 2. Brothánková Lenka 3. Kristková Helena, celkem 11. běžkyň v kategorii.

Ženy C: 1. Hronová Božena 2. Vorlová Dana 3.Tomášová Gabriela 4. Trnková Petra 5. Dokulilová Ludmila, celkem 9 běžkyň v kategorii.

 

 

Jak vypadají týmy? Celkové pořadí najdete zde: https://www.jihoceskybezeckypohar.cz/vysledky-teamu

První pozici si drží běžci z klubu Liga Tábor 2000, složení týmu je Alena Smažíková, Karel Boháč a Zdeněk Doležálek, mají 6054 bodů. Druzí jsou borci z TC Dvořák 1 ve složení Lenka Brothánková, Antonín Brothánek a Miroslav Šimek, máme 5804 bodů. A na třetí místě máme nováčka Kolaps Tým, ve složení Petr Bílek, Jan Vaněk a Martin Šteflíček, 4591 bodů. Nahoru šel i tým P elite, aktuálně jsou čtvrtí a složení týmu je našlapané – Linda Rechtoriková, Tereza Chlupová a Petr Macek, mají 4409 bodů. A ze třetího na páté místo spadly Relax Běhny ve složení Dana Vorlová, Gabriela Tomášová a Martin Gazda, 4394 bodů. 

Celkem máme registrováno 15 týmů a to je pro letošek konečné číslo i konečné složení týmů. 

 

A přidám už také pořadí ze soutěže pilnosti. Všechny 8 pohárových závodů má odběháno pouze Alena Smažíková. Ale je tam pár lidí, co mají 7 závodů – Martin Šteflíček, Antonín Brothánek, Martin Gazda, Lenka Brothánková a Karel Boháč!

 

V poháru už máme přihlášeno letos rekordních 130 mužů a 40 žen! Přihlášení můžete provést zde: https://www.jihoceskybezeckypohar.cz/registrace

 

 

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

Ultramaratónce a maratonce z Horské výzvy na Šumavě pochválím příště, nestíhám. Nebo se mi prosím aktivně přihlaste, ušetříte mi tím práci a čas…:>)

 

 

Různé

Fotky z Neplachovského hrnečku najdete zde: https://nestranni.rajce.idnes.cz/Beh_o_Neplachovsky_hrnecek_19.7._2019

 

Fotky z Tálína, z triatlonu, najdete zde: https://photos.google.com/share/AF1QipN-VHYLOP0qOTjDW_B3aV-1yJoLl-IAYE2C7zqnNih-EcpuO-U_IjYVqWwhG5m99g?key=TGhwNF9wQjJvbUhkQ1ZZanpQSW8zZEY4UUpqejRB

 

Hezký článek o blíží se terénním triatlonu alias Xterra závodě v Prachaticích máte v příloze.

 

Ještě tu máme dozvuky Holubovského triatlonu  a to fotku tří mistryň…:>) Máte jí v příloze. Pokud ještě máte nějakou fotku z Holubova, tak prosím o poslání.

 

Bělčický triatlon, co se konal pár minulých let, letos nebude a asi už nikdy…:>(

 

Volná čísla a odvoz na závod

Jana Tučková hledá odvoz na příští pohárový závod do Stožce a to z Českých Budějovic. Přispěje na benzín a telefon na ní je 777 118 542 a email jana.tuckova@essox.cz

 

Hledá se běžec nebo běžkyně na štafetový běh Od Tater k Dunaji, kdy vypadlo několik členů štafety. Jedná se o firemní slovenskou štafetu. Firma hradí startovné, ubytování v Tatrách a půjčení vozidel. Na běžcích je strava a podíl na pohonných hmotách. Termín 16.-.18. srpna. Odjezd z ČB v pátek ráno, cca ve 14 hodin hromadný odjezd z Bratislavy. Štafeta má stejný formát jako Vltava Run. Každý běží 3 úseky cca 10 km.  Kontakt Kamil Štěpán Prachatice tel.: 732 356 824 kamil.stepan@gmail.com No, kdo by odolal reprezentovat sousední spřátelou republiku....:>)

 

Sbírám, sbíráš, sbíráme

Nikdo nic nesebral…:>(

 

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

Termínovka

červenec

středa 24.7. Cyklistický závod do vrchu Cunkov, 49. ročník, podrobnosti na www.spsvd.cz a plakátek v emailu z 8.7. 

sobota 27.7. Běh kolem Otavy, Písek, 3. ročník, obrátkový běh ve stínu na 7 km, podrobnosti budou na www.behkolemotavy.cz

neděle 28.7. Černovice u Tábora, Běh okolo sv. Anny, 7663 m, start u kaple sv. Anny v Černovicích v 10 hodin, propozice asi nebudou, ale je to pořád stejné.

 

srpen

sobota 3.8. Xterra, Prachatice, terénní triatlon na vzdálenosti 1,5 km plavání, 35 km MTB kolo a 10,5 km běh. Závod světového poháru. Podrobnosti zde: http://www.xterra.cz/

sobota 3.8. Xterra, Prachatice, terénní triatlon pro hobíky na vzdálenosti 0,3 km plavání, 14 km MTB kolo a 5,5 km běh. Plus dětské závody na ještě kratší trati. Podrobnosti zde: http://www.xterra.cz/

sobota 3.8. Zlatá stezka Stožec, 15 km běhu šumavskou přírodou, podrobnosti zde: http://www.behzlatastezka.cz/

sobota 3.8. Krosový běh v Plané nad Lužnicí, 6 km nebo 3 km rekreačně, propozice v emailu z 24. 6.

neděle 4.8. Tábor, triatlon Velká cena E.ON, 36. Táborský triatlon, Český pohár v triatlonu, tratě 0,75 – 20 – 5 pro dospělé a děti kratší, podrobnosti zde: http://www.czechtriseries.cz/race/details/3715 a tady: http://triatlon-tabor.cz/tt_propozice_2019.php

sobota 10.8. Boršov nad Vltavou, 12 km běh, kros, Reuter Run, propozice v příloze.

sobota 10.8. Podroužek u Netolic, triatlon, trať 500 m plavání, 12 km kolo MTB a 4,5 km běh. Propozice zde: http://www.triatlon-jih.cz/

sobota 10.8. Decathlon triatlon, Podroužek u Netolic, trať 250 m plavání, 7,5 km kolo MTB a 3 km běh, závod se uskuteční od 14 hodin po závodě Jihočeského poháru. Plakát v emailu z 8.7.

neděle 11.8. Podroužek u Netolic, aquatlon, štafetový závod trojic. Propozice http://www.triskcb.com/ nebo na facebooku.

neděle 11.8. Cykloběh Volyně – Nahořany. Závod běžců a cyklistů dohromady! Ale každý na jiné trase. Běžci 7 km, cyklisté 18 km. Propozice dostanete včas. 

neděle 11.8. Veselí nad Lužnicí, pískovna, Veselská hodinovka v plavání na různých vzdálenostech, propozice zde: https://www.plavani.info/terminovka/events/?event_id=228

sobota 17.8. Veselí nad Lužnicí, Betonový muž a žena, již 33. ročník rekreačního triatlonu na vzdálenostech 650 m plavání, 20 km kolo a 7 km běh, propozice dostanete, úžasná akce!

sobota 17.8. Lipenský půlmaratón, Lipno, terénní půlmaratón. Nebo závod na kratší trati 5 km. Propozice zde: http://www.trailrunningcup.cz/sezona-2019/lipno/#1478906798602-56b3322c-e74c

sobota 17.8. Pomoz během, Vodňany, charitativní běh nadace Flakon, vzdálenost 3 nebo 9 km, plus dětské závody, plakát v emailu z 8.7.

středa 21.8. Běh městem Strakonice, již 24. ročník. Městská trať 6600 m nebo 3300 m, propozice na www.strakonickybeh.cz  a propozice a přihláška v emailu z 8.7.

sobota 24.8. Zliv, rybník Mydlák, triatlon, 1,5 km plavání, 42 km kolo a 10 km běh. Vložený závod legend! Propozice dostanete.

sobota 24.8. Lišov, běh kolem středu Evropy, běh na 8 km, propozice a plakát v emailu z 8.7.

sobota 24.8. Slapecký triatlon o putovní Kovářku, Moraveč, obec Slapsko, 300 m plavání, 26 km kolo a 7 km běh. Propozice budou zde: http://www.ospolanka.cz/

sobota 24.8. Decathlon běh na 4 a 8 km a dětské běhy na 400 a 800 m. Plakát v emailu z 8.7. a registrace už běží zde: https://irontime.cz/prihlaska1471/

sobota 25.8. Lipno, Team running challenge, štafetový běh na půlmaratónské trati s 15 předávkami, čtyřčlenná družstva, propozice na www.teamrunning.cz

neděle 25.8. Zliv, rybník Mydlák, triatlon pro týmy, plavání 0,5 km, kolo 22 km a 5 km běh. Propozice dostanete.

sobota 31.8. Budičovice u Protivína, duatlon na horských kolech 4,5 km – 12 km – 2,5 km. Mistrovství kraje v duatlonu. Propozice zde: http://www.triatlon-jih.cz/

sobota 31.8. Volyňský triatlon, 300 m plavání, 15 km horské kolo a 3 km běh, podrobnosti a přihlášky na www.volynskytriatlon.cz

 

září

neděle  1.9. Tábor, Dobročinný běh kolem Jordánu, 5,5 km a kratší. Propozice a informace zde: http://behyprohospice.cz/detail-behu/5741054355570688

neděle 1.9. Kamenný Újezd, 10 km silnice, certifikovaná trať, start odpoledne, propozice v příloze.

čtvrtek 5.9. Večerní běh Novou Včelnicí, Nová Včelnice, 5 km, start hlavního závodu v 18 hod na atletické stadionu Josefa Jelínka, propozice dostanete včas.

sobota 7.9. Běh kolem Světa, Třeboň, 11,729 km, rovinný cross, podrobnosti na http://www.behkolemsveta.cz/  el. registrace již spuštěna.

sobota 14.9. Boletice, Běhej lesy, kros 13 nebo 21 km, podrobnosti na www.behejlesy.cz Novinka v JBP, bonusový závod. Bonusové body dostanou běžci a také pořadatelé závodu, neboť tento závod seriálu pořádá JKM.

sobota 14.9. Velká cena Zadova v běhu do vrchu a dolu, 10,42 km, Stachy – Churáňov. Závod je kvalifikací na MS v běhu do vrchu! Propozice budou na www.behdovrchu.com

neděle 15.9. Novohradské vrcholy, krosový závod na 10, 17 nebo 24 km v Novohradských horách, podrobnosti na www.ceskykros.cz

sobota 21.9. Svatý Ján nad Malší, Svatojánský Kopeček, 10km kros, propozice dostanete včas. Kdo chce body do poháru, musí běžet 10 km trať!!!

sobota 21.9. běh Kocelovice ( u Blatné)  – Hornosín –Kocelovice, 6,7 km asfalt, start v 10 hodin od hospody, startovné 50,-Kč.

sobota 21.9. Soběslav, Dobro běh na 6,5 km, běh na podporu dobrovolnického centra Rolnička. Případně si může zvolit Army běh nebo pěší trasu. Propozice zde: http://dobrobeh.rolnicka.cz/propozice-zavodu/#obecneinformace

sobota 28.9. Vodňany, Svatováclavský běh, 9 km, silnice a lehký a rovný terén. Propozice a spousta dalších informací zde: http://www.svatovaclavskybeh.estranky.cz/clanky/aktualne/

sobota 28.9. pískovna Veselí n. Luž., vodácký triatlon na tratích 3 km běh, 10 km horské kolo a 2 km loď, kterou vám půjčí. Možnost štafet. Podrobnosti zde: http://www.vodackytriatlon.cz/

neděle 30.9. Praha, běh Běchovice – Praha 10 km (a 31 m), není to závod na jihu, ale neodmyslitelně patří k atletické historii, neboť jde o nejstarší nepřerušeně běhaný závod na evropském kontinentu. Zároveň je to MČR v silničním běhu na 10 km. Ženy startují zvlášť, veteráni také, závod mohu vřele doporučit! Podrobnosti na http://www.bechovice-praha.cz/

neděle 29.9. Klec u Lomnice nad Lužnicí, kros na 8, 12 nebo 24 km běh okolo 11 rybníků. Podrobnosti zde: www.ceskykros.cz

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu, případně mistrovstvím kraje nebo republiky.

 

 

 

 

Přílohy emailu

Článek Jihočeská - Xterra Prachatice (velikost 837 kB, formát pdf)
Holubovský triatlon - foto tři mistryně (velikost 111 kB, formát jpg)
Kamenný Újezd - destíka - propozice (velikost 31 kB, formát DOC)
železný adiktolog - výsledky (velikost 234 kB, formát pdf)
Semice - duatlon výsledky (velikost 2307 kB, formát jpg)
Neplachov - článek (velikost 15 kB, formát docx)
Hlincová hora - triatlon - výsledky (velikost 593 kB, formát pdf)
Horský výzva Šumava - výsledky (velikost 217 kB, formát xls)
Neplachovský hrneček - výsledky (velikost 396 kB, formát pdf)
Reuter run Boršov - propozice (velikost 472 kB, formát pdf)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2020 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR