nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

27. 5. 2019
Běhy tu byly a už také triatlon!
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté, ozývám se až v pozdním pondělním čase, ale měl jsme dnes akademické povinnosti a dříve to nešlo. Také díky tomu nebyl čas urgovat pořadatele s výsledky, takže i v tomto směru je to bída…:>( V příloze je to ale objemnější, tak snad ty MB všichni dostanete…:>)

 

Výsledky:

úterý 21.5. Večerní běh Křemží, Křemže, běh na vzdálenosti 2, 4 a 6 km, děti ještě kratší, výsledky na: http://www.sokol-kremze.cz/  a v příloze.

 

sobota 25.5. triatlon Putim, klasické olympijské vzdálenosti 1,5 km plavání, 40 km kolo a 10 km běh, nebo poloviční distance pro juniory a toho, kdo se na delší trať necítí. Výsledky v příloze a plavalo se, voda 18 stupňů!

 

sobota 25.5. Běh na Kluka 33. ročník, běh na 26 km z Českých Budějovic na Kluka a zpět. Výsledky nemám, ale budou.

 

sobota 25.5. Jarní vyběhnutí se zimou, Lhenice, 3, 6 a 9 km krosového běhu, výsledky nemám, ale snad budou.

 

neděle 26.5. duatlon Strakonice, duatlon na různých vzdálenostech pro všechny věkové kategorie včetně dětí a mládeže, výsledky zde: https://duatlon-strakonice.webnode.cz/ a v příloze.

 

neděle 26.5. Adra běh pro dvojčata, Stromovka, České Budějovice, běh na 1 km nebo 5 km, kompletní výsledky nikde nevidím, ale ti nejlepší tři jsou na stránkách  www.adrarun.cz v části aktuality. Běželo asi i s dětmi 240 běžců a vybralo se 67 tisíc na dobrou věc…:>)

 

 

Jihočeský běžecký pohár

Body po posledním pohárovém závodu na Kleti už jsou na webu.  Body najdete je zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/detail/index.php?xkat=muz muži a ženy zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/detail/index.php a týmy zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/vysledky-teamu

 

Jak vypadá průběžné pořadí? Máme nového lídra. Petr Macek na závod nepřijel, takže se vedení ujal Lukáš Rokos, má 998 bodů. Na druhé místo z pátého se posunul Martin Šteflíček 861 bodů a na třetí místo se z osmého dostal David Ardamica ml. 844 bodů! 4. Petr Macek, 818 bodů, 5. Lukáš Tibitancl 804 bodů, 6. František Círal, 792 bodů, 7. Petr Klimeš 788 bodů, 8. Antonín Brothánek 778 bodů 9. Jan Ludvík 772 bodů a 10.  Jaromír Habara 769 bodů.

 

V ženách vede stále od počátku roku Alena Smažíková  1137 bodů a až do 4. místa je pořadí také stejné, 2. Petra Augstenová 1016 bodů. 3. Jana Tučková 988 bodů, 4. Helena Kristková 984 bodů, 5. Lenka Brothánková 959 bodů, 6. Radka Ardamicová 918 bodů, 7. Tereza Chlupová 819 bodů, 9. Lenka Černá 772 bodů, 10. Božena Hronová 762 bodů.

 

 

A jak to vypadá v kategoriích?

Junioři: 1. Ardamica David ml. Zatím jen jeden junior v kategorii.

Muži A1: 1. Mráz Petr 2. Pekař Martin 3. Prais Marcel, celkem je v kategorii 8 mužů.

Muži A2: 1. Rokos Lukáš 2. Tybitancl Lukáš 3. Klimeš Petr, celkem je v kategorii 32 mužů.

Muži B: 1. Šteflíček Martin 2. Círal František 3. Brothánek Antonín 4. Macek Petr 5. Ludvík Jan, nejvíce obsazená kategorie - 50 závodníků!

Muži C: 1. Gazda Martin 2. Šimek Miroslav 3. Kohout Luděk, celkem 19 závodníků v kategorii.

Muži D: 1. Rokos Ivan 2. Doležálek Zdeněk 3. Klíma Jiří 4. Zákostelecký František 5. Olšjak Ladislav, celkem 12 závodníků v kategorii.

Muži E: 1. Svoboda Václav 2. Boháč Karel 3. Šoustar Lubomír 4. Kopecký Zdeněk  5. Matouš Petr, celkem 5 běžců v této kategorii, Zdeněk Kopecký je ročník 1937!!!

 

Juniorky – žádnou nemáme…:>(

Ženy A1: 1. Chlupová Tereza 2. Cenková Veronika 3. Vášová Veronika, celkem 4 běžkyně v kategorii.

Ženy A2: 1. Augstenová Petra 2. Tučková Jana 3. Ardamicová Radka, celkem 13 běžkyň v kategorii.

Žena B: 1.Smažíková Alena 2. Kristková Helena 3. Brothánková Lenka, celkem 10. běžkyň v kategorii.

Ženy C: 1. Hronová Božena 2. Vorlová Dana 3.Tomášová Gabriela 4. Dokulilová Ludmila 5. Trnková Petra, celkem 9 běžkyň v kategorii.

 

 

Jak vypadají týmy? Celkové pořadí najdete zde: https://www.jihoceskybezeckypohar.cz/vysledky-teamu

Ze zadních pozic zaútočili běžci z nově utvořeného klubu Liga Tábor 2000 a hned vedou! Složení týmu je Alena Smažíková, Karel Boháč a Zdeněk Doležálek. Druzí jsou borci z TC Dvořák 1 ve složení Lenka Brothánková, Antonín Brothánek a Miroslav Šimek! A třetí jsou také dobří borci z Plnej pupek CB1B ve složení Lucie Pleštilová, Šárka Alešová,  a Václav Svoboda.

Celkem máme registrováno 12 týmů.

 

A přidám už také pořadí ze soutěže pilnosti. Všechny 6 pohárových závodů má odběháno pouze Alena Smažíková.

 

 

V poháru už máme přihlášeno 128 mužů a 36 žen! Přihlášení můžete provést zde: https://www.jihoceskybezeckypohar.cz/registrace

 

 

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

V sobotu 18. 5. se do pražské Šárky vydal na ultramaratón Jarní Šutr 54 také jeden Jihočech. V pražské přírodě si na třech okruzích o celkové délce 54 km nevedl špatně:

8. celkově           Jan Šíma              6:29:01 v cíli celkem 11 borců a tři nedokončili. Gratuluji!

 

 

A ještě se vracím k pražskému maratónu. Závod dokončil, i když pod cizím jménem, Richard Hanžl a to v čase 3:29:04, což na padesátníka (ročník narození 1967) startujícího s číslem 5213 ze zadní řady není vůbec špatné! A je to jeho první maratón v životě! Gratuluji!

 

 

Různé

V příloze máte tiskovou zprávu o běhu Chlu – Chlu a pěkné fotky z vydařené akce najdete na jejich stránkách http://chlu-chlu.cz/

 

Stále se ještě hledají běžci na testování. Vše v příloze a základní informace níže.

Co je náplní výzkumu – co bude účastník absolvovat?

-          Účast na laboratorním vyšetření na Ostravské univerzitě v průběhu jednoho večera a jednoho dopoledne (včetně přespání) – doprava tam i zpět bude zajištěna, přespání taktéž.

-          Vyplnění online dotazníku z pohodlí domova.

-          Užívání vlastního chytrého telefonu v kombinaci se zapůjčeným fitness náramkem.

-          Zodpovídaní krátkých otázek přes aplikaci v mobilním telefonu, vždy jenom v krátkém časovém období (4x v průběhu následujících 12 měsíců).

Kdo je vhodným účastníkem této studie?

Pro tento výzkum sháníme respondenty které splňují následující kritéria

-          týdně se věnuje fyzické aktivitě aspoň 75-150 minut (hlavní náplň běh, avšak ne nutně. Stačí i ekvivalent, kupříkladu fotbal. Hlavní je aby svou sportovní činnost provozoval venku)

-          věnuje se aktivitě alespoň 6 týdnů (10km týdně) a plánuje pokračovat v běhání dalších 12 měsíců

-          věk 18 – 65 let

-          bydliště v dané lokalitě (min. 5 let)

-          přístup k internetu

-          vlastní chytrý telefon s operačním systémem min. Android 5

Co získá účastník za absolvování této studie?

-          Finanční odměna (1900,-Kč pro účastníky z Jihočeského kraje, 1100,- Kč pro účastníky ze Moravskoslezského kraje)

-          Dárková taška s funkčním tričkem, USB diskem a dalším vybavením v hodnotě 1200,- Kč

-          Možnost účastnit se každý měsíc po dobu účasti slosování o výhru v hodnotě 5000Kč (výhodné obzvláště nyní, na začátku projektu, kdy ještě není přihlášeno tolik účastníků)

-          Zapůjčení fitness náramku v hodnotě 3700,- Kč na celý rok, vyzkoušení kvalitní běžecké obuvi

-          Zdarma výsledky magnetické rezonance a všech absolvovaných vyšetření (v hodnotě 10 000 Kč)

Navíc je zajištěná doprava na místo i z místa. Pro případného zájemce (nebo klidně i skupinu kamarádů/spoluhráčů, kteří by se studie také účastnili) přijede auto na domluvené místo a odveze ho až na místo studie. Doprava zpět je v případě zájmu také zajištěna, není ale problém v Ostravě zůstat o pár dnů více a spojit studii s výletem do okolí.

Pro všechny probandy platí, že nesmí být v akutní fázi onemocnění, mít absolvovanou v posledních týdnech operaci či kontraindikaci k absolvování magnetické rezonanci nebo plánovat stěhování z místa bydliště. (Sháníme probandy s trvalým bydlištěm pouze v Jihočeském a Moravskoslezském kraji)

Jaká je odměna přímo pro Vás nebo Váš klub?

Za každého zájemce, který absolvuje vstupní prohlídku, získáte 100,- Kč.

Výzkum se věnuje opravdu dobré věci, snaží se pomoct a je hezky finančně ohodnocen. V příloze zasílám i podrobný informační leták o celém průběhu studie, ten šiřte dál, klidně i mimo svůj klub.

Prosím, pokud máte jakoukoliv otázku či prosbu, prosím napište, nebo zavolejte.

Pokud budete chtít, rád se s Vámi nebo Vašimi členy sejdu a představím vše potřebné osobně, dojedu kam bude potřeba.

Těším se na budoucí spolupráci a přeji příjemný zbytek dne.

Tomáš KADLEC

FOCUS - Marketing & Social Research

Vrchlického sad 4, Brno 60200, ČR

mobil: +420 775 732 050

e-mail: kadlec@focus-agency.cz

 

 

Jihočeský klub maratónců si pronajal pro tréninky na dráze Atletický stadion v Českých Budějovicích na Sokolském Ostrově a to každý čtvrtek v době od 18 hodin do 19 hodin až do prázdnin. Jsou k dispozici atletické dráhy a dále šatny a WC. Tréninky budou volně přístupné pro všechny zájemce. Bezplatné pro členy Jihočeského klubu maratonců.  pro členy JBP, pro běžce z JBP dětí a mládeže, pro běžce – zaměstnance našeho generálního sponzora Groz-Beckert a pro běžce z firmy Decathlon.  Ostatní také mohou přijít a budou vítání, zaplatí za každou hodinu 60,-Kč na místě. Na každém tréninku bude přítomen trenér.

 

 

 

Volná čísla a odvoz na závody

Irena Výborná nabízí svezení na závod do Blatné dne 1. června z ČíBí a samozřejmě i zpět. Kontakt na ní je: irena.vyborna@centrum.cz

 

Nabízí se startovné na 1/2maraton ČB - ze zdravotních důvodů...Startovné prodám za 500,-Kč a číslo bude dotyčný mít F187. Ivana Štěpková.tel. 720 486 780.

 

A nabízí se další startovné na 1/2maraton ČB – Honza Kocourek – tel. 602 768626. A měl bych k tomu od kolegy ještě dámské číslo, kdyby někdo chtěl... Má problém s Achilovkou...léčí se. Aktuální startovné 1200,-Kč. Prodám za 600,-Kč...

 

 

 

 

Sbírám, sbíráš, sbíráme

Sbírá se určitě pilně, jen se nestíhá zveřejňovat kdo a co…:>)

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

 

Termínovka

květen

úterý 28.5. Běh o sluneční pohár, Třeboň, 4,3 km dospělí a dětské běhy, propozice zde: http://www.slunecnipohar.cz/

čtvrtek 30.5. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 18 do 19 hodin.

 

červen

sobota 1.6 Matonni ½ maraton České Budějovice, propozice a podrobnosti zde: https://www.runczech.com/cs/akce/mattoni-1-2maraton-ceske-budejovice-2018-1/index.shtml

sobota 1.6. Blatenská 12, Blatná, krosový běh na 12,3 km, propozice v příloze.

sobota 1.6. Běh kolem Orlíku, Humpolec, krosový běh na 10 km + dětské závody, podrobnosti na https://www.behorlik.cz/

čtvrtek 6.6. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 18 do 19 hodin.

sobota 8.6. Dačice, Dačická 14, co vlastně není čtrnáctkou. Lehký krosový běh na vzdálenost muži 13,2 km a ženy 9,4 km. Letos opět v poháru! Propozice v příloze.

sobota 8.6. Běh na Kohout, 10 km terén, start Besednice u koupaliště, okres Č. Krumlov, propozice v emailu z 4.3.

sobota 8.6. Běh kolem Hlincovky a Jivna. 10 km kros. Po závodě posezení u opečeného čuníka. Propozice v emailu z 15.4.

čtvrtek 13.6. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 18 do 19 hodin.

sobota 15.6. Triatlon Jindřichův Hradec, Malý Ratmírov, 400 m plavání, 10 km kolo silniční a 1,5 km běhu, propozice zde: http://www.triatlon-jih.cz

sobota 15.6. Rudolfovská 5-ka, 5 km, Informace a vše ostatní najdete zde: http://resolution-team.cz/rudolfovska-5-ka/   a registrace běží zde: https://registrace.sportsoft.cz/registration.aspx?e=1449 Plakát v emailu z 23.4.

sobota 15.6. Čloblan Křemže, štafetový závod na čtyři úseky, cyklista, běžec, dvoumístná kánoe a opět běžec, podrobnosti zde: http://www.sokol-kremze.cz/cloblan/

sobota 15.6. Běh Českou Kanadou, běh na 10,5 nebo 6,5 km. Nová Bystřice, informace a propozice zde: http://www.novabystrice.cz/beh-ceskou-kanadou/a-1502/p1=1022

neděle 16.6. Běh Brlohem, 3. ročník závodu, muži a ženy 5 nebo 9 km, dětské běhy, propozice na www.behbrlohem.eu

neděle 16.6. Hodinovka na dráze, Zliv. Dětské běhy také a bude i kapela! Vše na  https://www.plnejpupek.cz/aktuality/na-den-otcu-s-plnum-pupkem-aneb-hodinovka-na-draze

středa 19.6. Běh olympijského dne, Holubov, 6 km, certifikovaná trať, závod na přesnost! podrobnosti a přihlášky zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/holubov-2018-2/ Registrace na místě možná! Bonusový závod JBP

středa 19.6. Běh olympijského dne, Albrechtice nad Vltavou, 8,2 km, nový závod, podrobnosti a přihlášky zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/albrechtice-nad-vltavou/

středa 19.6. Běh olympijského dne, Tábor, 5,5 km, nový závod, podrobnosti a přihlášky zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/tabor/

středa 19.6. Běh olympijského dne, Červená Lhota, 9,2 km, podrobnosti zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/cervena-lhota-2019/

středa 19.6. Běh olympijského dne, České Budějovice - Výstaviště, 5 km, podrobnosti zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/ceske-budejovice-vystaviste-2018-2/

středa 19.6. Běh olympijského dne, Soběslav, 5,6 km, podrobnosti zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/sobeslav-2018-2/

středa 19.6. Běh olympijského dne, Hlincová Hora, 5 km, podrobnosti zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/hlincova-hora-2/

středa 19.6. Běh olympijského dne, Vimperk, 5 km, podrobnosti zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/vimperk-2018-2/

středa 19.6. Běh olympijského dne, Lipno, 5 km, podrobnosti zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/lipno-2018-2/

středa 19.6. Běh olympijského dne, České Budějovice - Loděnice, 7 km, podrobnosti zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/ceske-budejovice-2018-2/

čtvrtek 20.6. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 18 do 19 hodin.

sobota 22.6. Jindřichohradecký půlmaratón, 4. ročník, běh na 21,0975 km a nebo rodinný běh na 2,2 km, možnost startu dvoučlenných štafet, podrobnosti a přihlášky zde: http://www.jindrichohradeckypulmaraton.cz/

neděle 23.6. Písek, Běh tolerance – různé vzdálenosti, propozice budou zde: http://www.atletikapisek.cz/beh-tolerance/

čtvrtek 27.6. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 18 do 19 hodin.

sobota 29.6. triatlon Holubova alias Sportovec Podkletí, již 35. ročník závodu na trati 750 m plavání, 25 km kolo, 6 km běh. Mistrovství Jihočeského kraje v triatlonu. Propozice zde: http://www.triatlon-jih.cz a plakát v emailu z 13.5.

 

červenec

pátek 5.7. Český kros Kunžak, krosový běh na vzdálenostech 42 km, nebo 21 km, případně 8 km, podrobnosti zde: www.ceskykros.cz

sobota 6.7. Tálín, triatlon Tálín, závody pro dospělé i děti, dospělí trať 0,7 km plavání, 24 km kolo na uzavřené silnici a 6 km běh, večer společenské zábava. Propozice zde: http://www.triatlon-jih.cz

neděle 7.7. Tábor, Běh okolo Jordánu, 5 km, propozice zde: https://www.behej.com/zavod/30054-beh-okolo-jordanu

středa 10.7. Písek, Běh na dráze na 5 a 10 km (ženy 5 km a muži 10 km) Propozice zde: https://www.atletikapisek.cz/5-000-a-10-000-m-na-draze/

sobota 13.7. Jivno, triatlon na trati 0,75 km plavání, 18 km horské kolo a 5 km běh. Propozice zde: http://www.triatlon-jih.cz

sobota 13.7. Sudoměřice u Tábora, Sudoměřický triatlon 31. ročník, 300 m plavání, 16 km kolo silnice a 6 km běh kros. Propozice dostanete včas.

sobota 13.7. Sezi Run, Sezimovo Ústí, běh na 12 km nebo 6 km, nebo 4 km a dětské závody k tomu, propozice a přihlášky zde: http://www.sezirun.cz/

pátek 19.7. Neplachov, Běh o Neplachovský hrneček, 10 km a dětské závody, novinka v Jihočeském běžeckém poháru! Propozice v příloze.

sobota 20.7. Hlincová Hora, triatlon na trati 0,75 km plavání, 25 km silniční kolo a 5 km běh. Propozice zde: http://www.triatlon-jih.cz

sobota 20.7. Horská výzva Šumava, Železná Ruda, krosový běh na 66 nebo 45 km a nebo 18 km, podrobnosti zde: http://www.horskavyzva.cz/propozice

neděle 28.7. Černovice u Tábora, Běh okolo sv. Anny, 7663 m, start u kaple sv. Anny v Černovicích v 10 hodin, propozice dostanete.

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu, případně mistrovstvím kraje nebo republiky.

 

Přílohy emailu

Blatenská dvanáctka - propozice (velikost 896 kB, formát pdf)
Běh o neplachovský hrneček propozice (velikost 476 kB, formát pdf)
Chlu-Chlu tisková zpráva (velikost 102 kB, formát pdf)
Běh Křemží - výsledky ženy (velikost 38 kB, formát xlsx)
Běh Křemží - výsledky muži (velikost 40 kB, formát xlsx)
Slunecni_pohar_2019_propozice (velikost 449 kB, formát pdf)
Triatlon Putim výsledky superkrátký závod (velikost 46 kB, formát pdf)
Triatlon Putim výsledky krátký závod (velikost 57 kB, formát pdf)
Triatlon Putim výsledky dlouhý závod (velikost 60 kB, formát pdf)
Testování běžců (velikost 2003 kB, formát pdf)
Duatlon - Strakonice - výsledky (velikost 108 kB, formát pdf)
Dačická 14 - propozice (velikost 425 kB, formát pdf)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2019 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR