nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

4. 2. 2019
Zimní akce tu byly a Hromnice už také...:>)
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté, napíšu to raději hned do první věty, někteří to dál totiž nečtou, v sobotu je ples a vezměte si prosím, samozřejmě mimo skvělých plesových šatiček a dobře padnoucích obleků, také čelovku! Nutné to není, ale ať nekoukáte, co se to na Včelné bliká...:>) A protože tento týden nemám moc příloh, tak si vám dovoluji zaslat termínovku JBP na tento rok a úvodní slovo k němu, včetně rekapitulace těch nejlepších z roku 2018.

Termínovka na březen se nám doplnila o jeden závod kros v Táboře, bude to přebor kraje! Propozice dostanete včas. A protože je už únor, v sobotu už byly Hromnice a to už i poslední zpozdilci uklízeli vánoční stromky, tak bych měl i já zapracovat na termínovce na duben. Dole máte první nesmělý náznak, přes týden to dodělám, a prosím tímto organizátory o sdělení dubnových termínů a zaslání propozic nebo odkazů, díky!

Výsledky:

sobota 2. 2. Winter run České Budějovice, 5. ročník běhu, délka 4 nebo 8 km dle chuti, výsledky na 4 km najdete zde: https://sport-base.cz/vysledky/2019/z-wr-cb-19?flt%5Bpohl%5D=&flt%5Bkat%5D=&flt%5Btrat%5D=K&flt%5Bprijm%5D=&flt%5Bsc%5D= a na 8 km zde: https://sport-base.cz/vysledky/2019/z-wr-cb-19?flt%5Bpohl%5D=&flt%5Bkat%5D=&flt%5Btrat%5D=D&flt%5Bprijm%5D=&flt%5Bsc%5D= a nedivte se, že oba soubory začínají jménem Jan Macoun…:>) Opakuje se tam více jmen, Milan Krejčík v jednom závodě druhý a v druhém třetí…:>) Petra Augstenová také, jednou první a podruhé druhá…:>)

 

sobota 2.2. závody v běhu na lyžích, Zadov. Výsledky v příloze a k tomu jedno sdělení od organizátorky: Chtěla bych se zde především omluvit za chybu při včerejším vyhlašování, kterou byl postižen zejména Pavel Vyskočil - ve výsledcích závodu na 1km jsem mu chybně odečetla čas startu, takže jeho výsledný čas byl původně o minutu horší než ve skutečnosti. Toto nedopatření jsem bohužel odhalila až doma při přepisování výsledků do počítače, kdy jsem zároveň zjistila, že v součtu bodování obou závodů by se Pavel umístil na nejvyšší příčce společně se svým synem Davidem! Takže se ještě jednou omlouvám, ceremoniál opakovat nebudeme, ale Pavel má u nás schovanou lahev vína, až zas třeba někdy zavítá na některý z našich závodů. V příloze už máte výsledky správně (je to na více záložkách), fotky od Milušky Eningerové najdete na webu talinskypohar.cz v galerii. Mějte se krásně a užívejte sněhové nadílky :-) Dana

 

Jihočeský běžecký pohár

Každý rok bývá nějaké malinké téma plesu, letos to bude o čelovkách! Přineste si na ples své ozdoby hlav uzpůsobené na noční běhání a dáme nějakou sérii potmě s nasvícenými čelovkami, případně dámskou volenku, kdy bude moci svítit jen partnerka a podobně…:>)

 

V poháru už máme přihlášeno 75 mužů a 22 žen, za chvíli jsme na stovce!

 

Fotky z T1 maratónu najdete zde, ale moc jich není… https://jihoceskybezeckypohar.rajce.idnes.cz/SMRZ_auto_-_moto_T1_maraton_2019/

 

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

V Beskydech se od 26. ledna do 27. ledna konalo otevřené mistrovství republiky v horském maratónu jednotlivců, spočívající ve 24 hodinovém běhání na Lysou Horu a dolů. Jeden okruh měl cca 12 km a cca 820 m převýšení. Takže kdo to dal minimálně 4x tak uběhnul maratón (a ne ledajaký!!!) a patří svým výkonem do našeho klubu. Z jihu se tam vydalo také pár lidí a já vidím ve výsledcích tyto Jihočechy:

 

124. celkově                      Milan Trombik                7x nahoru a dolů.

75. v ženách celkově      Alice Flíčková                   4x nahoru a dolů.

367. celkově                      Václav Bauer                    4x nahoru a dolů.

 

 

Dvojice:

18. celkově                         Mischnik Roman a Hulík Pavel                 12x nahoru a dolů. Kluci měli krásný název týmu – Zhulené myši a jsou z Jindřichova Hradce a já na ně nemám kontakt. Prosím o pomoc s hledáním.

20. celkově                         Hájek Jiří                                                        12x nahoru a dolů. Jirka byl ve dvojici s nejihočechem, takže hledám kontakt jen na něj, má napsáno ve výsledcích, že je ze Strakonic. Prosím o pomoc s hledáním.

 

 

Různé

Malý a hezký rozhovor s pár fotkami s Jirkou Csirikem najdete zde: https://www.svetbehu.cz/bezec-tydne/37411-jiri-csirik/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu Jirka je tam docela skromný, já závěr článku doplním o to, že Jirka zaběhnul v roce 2018 půlmaratón za 1:09:54 a to je historicky desátý nejrychlejší půlmaratón v Jihočeském kraji a to není vůbec špatné…:>) Navíc to byl jediný zápis do historických tabulek v roce 2018 na dlouhých tratích (3000 m a dál) v mužích, v dospělých.

 

O sobotním zimním závodě v ČíBí je pěkný článek a pár fotek zde: https://www.winter-run.cz/clanky/-174-vitezny-macoun-chtel-jen-klusat-ale-zabehl-rekord.html

 

Pavel Průša z Písku stále nedostává emaily, což je škoda. Někdo mu to vyřiďte.

 

Volná čísla a odvoz na závody

Nikdo nic nenabízí.

 

Sbírám, sbíráš, sbíráme

Do této rubriky budu zařazovat příspěvky, vztahující se ke sběračské aktivitě běžců. Stručně řečeno, kdo chce, sebere pří běhu něco, co do přírody, či na vesnici, nebo do města, nepatří. Posílejte své příspěvky a fotky sebraných věcí, případně své zážitky.

 

A dneska v rubrice nic nemám, což je škoda, určitě někdo něco zajímavého sebral a je třeba se malinko pochlubit a poslat mi fotku nebo zprávu…:>)

 

Co se nevešlo do ročenky

Tak tahle fotka je z výročního setkání Jihočeského klubu maratonců a v ročence není….:>(

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

 

Termínovka

únor

sobota 9.2. Běžecký ples na Včelné, zábava jistá a neomezená. Za účast dostane každý účastník 4 body do poháru a za dalšího nepohárového účastníka, co si s sebou přivede další 4 body. Plakátek v emailu ze 7.1.  Lísky na  zdenekvcelna@seznam.cz nebo na telefonu 736 601 703.

sobota 9.2. Lipno Ice marathon, maratón nebo půlmaratón po ledě zamrzlého Lipna. Propozice zde: www.icemarathon.cz Členové Jihočeského klubu maratonců mají na závod slevu – můžou běžet za základní startovné 600,-Kč, ostatní už teď za 1200,-Kč.

neděle 17.2. Hojnovodská zlatá lyže, 14. ročník, závod na lyžích klasickou technikou, podrobnosti budou zde: http://www.hojna-voda.eu/

čtvrtek 21.2. České Budějovice, Jihočeská univerzita, přednáška Zásady běžeckého tréninku a moderní trendy řízení tréninkové zatížení. Přihlášky zde: https://czv.jcu.cz/cs/kurzy-pro-verejnost/kurz?id=11708 Plakát v emailu z 21.1. 

sobota 23.2. Šumavský skimaraton, volná technika, propozice zde: http://www.skimaraton.cz/page.aspx?id=1101&lng=cz

neděle 24.2. Šumavský skimaraton, klasická technika, propozice zde: http://www.skimaraton.cz/page.aspx?id=1101&lng=cz

 

březen

sobota 2.3. Schöneben, běžkařský areál, Rakousko, Padesátka na Jihu s běžkami a hodinkami, běžkařský závod libovolnou technikou na trase 50 km, propozice v emailu z 28.1.

sobota 2.3. Týn nad Vltavou, Večerní Týnský kros  8,5 a 15 km – nutná čelovka, běh terénem, propozice zde: http://www.rk-tyn.cz/sportovni-akce/vecerni-tynsky-kros/

sobota 2.3. Běh kolem rybníků aneb Vlkovská placka, 4. ročník, 9,5 km, zčásti kros, část asfalt nebo 3,7 km kratší trať. Dětské závody po hrázi Vlkovského rybníka. Propozice v emailu z 28.1.

sobota 2.3. slavnostní vyhlášení Tálínského poháru 2018, cca od 13 hodin ve Vlkovské hospodě (kousek od Veselí nad Lužnicí).

sobota 9.3. České Budějovice, aquatlon neboli kombinace plavání a běhu na tratích 400 m plavání a 5 km běh pro dospělé a děti kratší…:>) Podrobnosti http://www.czechtriseries.cz/Race/Details/3708

sobota 9.3. Mladá Vožice, 5. Vožický vytrvalostní běh, částečně terén, lesní cesty a silnice, dětské běhy, dospělí 7 a 14 km, registrace běží zde: https://docs.google.com/forms/d/1USbiYiVVUWsnVqQqhFR2SxWXUdKHOMmSHJFmiBQOdkM/viewform?edit_requested=true  Propozice v emailu z 21.1.

sobota 16.3. GP Kamenný Újezd, 12,5 km, první venkovní pohárový závod, propozice dostanete včas.

neděle 17.3. Český kros Landštejn, kros, 20, 12 nebo 8 km, podrobnosti zde: https://ceskykros.cz/landstejn/

sobota 23.3. Tábor, přebor kraje v krosu, mistrovství kraje pro licencované běžce v atletických oddílech v Jihočeském kraji, propozice dostanete včas.

sobota 30.3. Bujanovské koláčové běhy, vzdálenost 15 km a menší, dětské běhy, propozice dostanete včas.

sobota 30.3. Run tour České Budějovice, 10 nebo 5 km, podrobnosti zde:  http://www.run-tour.cz/cs/kalendar/budejovice

 

duben

středa 17.4. Hodinovka na dráze. Jindřichův Hradec, atletický stadión u bazénu. Propozice obdržíte včas.

pátek 19.4. Pecky na plné pecky, Semice, běh na 5,7 km a nebo 10,7 km. propozice v příloze.

 

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu, případně mistrovstvím kraje nebo republiky.

 

Přílohy emailu

Co se nevešlo do ročenky - JKM (velikost 848 kB, formát jpg)
Úvodní slovo k termínovce JBP na rok 2019 (velikost 228 kB, formát pdf)
Zadov - závody v běhu na lyžích - výsledky (velikost 16 kB, formát xlsx)
Semice - Pecky na plné pecky - propozice (velikost 7 kB, formát odt)
Termínovka a pravidla na rok 2019 (velikost 371 kB, formát pdf)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2019 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR