nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

18. 6. 2018
běhy tu byly a léto tu bude (konečně!)
Rozesláno

Ahoj triatlonisté a atleti, posílám spoustu informacích, něco také neposílám, ale to se napraví příští týden. Jó, a tento týden nám začíná léto...:>)

 

Výsledky:

sobota 9.6. Běh Brlohem, 2. ročník závodu, muži a ženy 5 nebo 9 km, dětské běhy, výsledky kompletní už najdete zde: http://www.behbrlohem.eu/?page_id=155

 

sobota 9.6. Benefiční běh Římovský běh pro úsměv. Hlavní běh 7,5 km, rodinný běh 2 km.  Výsledky tratě 2 km máte v příloze a běželo více žen než mužů!

 

pátek 15.6. Bohouškovice, běh na cca 10 km, další ze série běhů Sinop, výsledky zatím nemám, vydržte.

 

sobota 16.6. Rudolfovská 5-ka, 5 km. Kompletní výsledky včetně dětí najdete zde: http://sportsoft.cz/cs/zavod/overview/2668 A dospělé máte v příloze a to jak celkově, tak i po kategoriích.

 

sobota 16.6. Triatlon Jindřichův Hradec, Malý Ratmírov, výsledky v příloze, včetně průběžného pořadí Jihočeského poháru v triatlonu. Chválím moc Karla Plánků za rychlost výsledků! Díky tomu, jsem se třeba dozvěděl, že jsem za sobotní 33. místo na průběžném 66. místě v poháru, což člověka jako já, s ročníkem narození 66 docela potěší…..:>)

 

sobota 16.6. Dobročinný běh Trhové Sviny, 3. ročník, běh na 3, 2x3,  nebo 6 km, výsledky zatím nikde nevidím, ale budou zde: http://www.fotbaltrhovesviny.cz/beh/

 

sobota 17.6. Čloblan Křemže, štafetový závod na čtyři úseky, cyklista, běžec, dvoumístná kánoe a opět běžec, výsledky zde: http://www.sokol-kremze.cz/cloblan/

 

sobota 16.6. Běh Českou Kanadou, běh na 10,5 nebo 6,5 km. Nová Bystřice, výsledky jsou na facebooku, i když já je tam zrovna nevidím, ale to bude asi tím, že mám malý mobil…:>(

 

A naposled se asi vracím k půlmaratónu v ČíBí. Zapomněl jsem na triatlonistu Michala Parýzka z TC Dvořák, zaběhnul půlmaratón ve skvělém čase 1:26:48 a celkově skončil 108!

 

Jihočeský běžecký pohár

Body po Bezdrevu a Rudolfovské pětce už jsou na webu! Najdete je zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/detail/index.php?xkat=muz muži a ženy zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/detail/index.php a týmy zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/vysledky-teamu

 

Co se změnilo? Máme nového lídra! Z druhého místa na první se posunul Libor Zelenka. Na druhé místo odsunul z prvního Štěpána Vondráška. Třetí je nové Arnošt Mikolášek a čtvrtý Ivan Rokos, oba muži céčkaři, alias nad 50 let! Pátý je Lukáš Studnař, šel nahoru z osmého místa. Šestý Petr Klimeš, posunul se o jedno místo. Sedmý je Lukáš Rokos, co neběž v Rudolfově, osmý je Vladimír Zrno, muž déčkař! (nad 60 let) který byl na 10. pozici. Na deváté místo se dostal Michal Černý, je to nováček v elitní desítce a na 10. místo spadnul Pavel Ehrlich, co také neběžel v Rudolfově. Karel Juráň vypadl z elitní desítky, ale zase pěkně bodoval v triatlonu a já jsem vypadl z dvacítky, ale také jsem si zapsal body v triatlonové poháru….:>)

 

V ženách jsou také změny. Bodování stále vede Božena Hronová, žena „céčkařka“, na 2. místě zůstává Simona Zlochová a třetí je stále Jana Tučková. 4.  Jaroslav Pechová 5. Jitka Matoušová, 6. Ludmila Dokulilová se posouvá nahoru  7. Gabriela Tomášová, 8. Helena Kristková 9. Petra Kincová, nováček v elitní desítce 10. Lucie Pleštilová a z desítky nám vypadla Marta Mautschková je 11.

 

Zmíním se také o týmech. Bodování stále vede jasně Jiskra Třeboň ve složení Rokos Lukáš, Rokos Ivan a Zelenka Libor. Druzí jsou stále borci z TT Tálín – Karel Juráň, Pavel Ehrlich a Jaroslava Pechová. Třetí zůstává tým s názvem Symbio + CE.E. Miloš Szábo, Arnošt Mikolášek a Helena Kristková.

 

A už je odběháno tolik závodů, že si zaslouží i zveřejnit bodování jednotlivých kategorií:

 

Junioři: 1. Ardamica David ml. 2. Vejsada Tomáš 3. Ladislav Stejskal ml., celkem 3 junioři v kategorii

Muži A1: 1. Studnař Lukáš 2. Chlup Tomáš 3. Kovář David, celkem je v kategorii 8 mužů

Muži A2: 1. Vondrášek Štěpán 2. Kůrka Tomáš 3. Klimeš Petr, celkem je v kategorii 25 mužů.

Muži B: 1. Zelenka Libor 2. Černý Michal 3. Ehrlich Pavel, nejvíce obsazená kategorie - 46 závodníků!

Muži C: 1. Mikolášek Arnošt 2. Rokos Ivan 3. Gazda Martin, celkem 20 závodníků v kategorii

Muži D: 1. Zrno Vladimír 2. Doležálek Zdeněk 3. Svoboda Václav, celkem 10 závodníků v kategorii

Muži E: 1. Boháč Karel 2. Mikšovský Zdeněk 3. Šoustar Lubomír 4. Kopecký Zdeněk, celkem 4 běžci v této kategorii, Zdeněk Kopecký je ročník 1937!!!

 

Juniorky – žádnou nemáme…:>(

Ženy A1: 1. Zlochová Simona 2. Cenková Veronika 3. Grabmüllerová Natálie, celkem 4 běžkyně v kategorii

Ženy A2: 1. Tučková Jana 2. Pechová Jaroslava 3. Pleštilová Lucie, celkem 11. běžkyň v kategorii

Žena B: 1. Matoušová Jitka 2. Tomášová Gabriela 3. Kristková Helena, celkem 16. běžkyň v kategorii a také je to nejobsazenější kategorii mezi ženami

Ženy C: 1. Hronová Božena 2. Dokulilová Ludmila 3. Vorlová Dana

 

V poháru nám také stále přibývají registrovaní běžci. Už je tam 116 mužů a 38. žen, skvělé číslo! Kdo se přihlásí do poháru, tak se mu započtou body z odběhaných závodů tři měsíce zpětně, více ale už ne.

 

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

Začnu jedním výkonem, co sice patří do klubu maratónců, ale svou délkou i náročností jej výrazně překračuje!

Pavla Karvánková běžela ve Švýcarsku závod na 100 km, start ve 22:00 večer, a motto závodu bylo : "Die Nacht der Nächte". Německy neumím, takže to tipuje na „Nechte to na noc, možná také nenechte to na noc“…. Její čas na 100 km je 15:34:54 a skončila 102. ze 147. dokončivších závodníků. Pavlo, jsi dobrá! Ze závodu je možné shlédnout sestřih na https://www.youtube.com/watch?v=-UPw5o3Xu8Q a na konci videa je animace trasy.

 

 

V sobotu 9.6. se okolo Bezdrevu běžel maratón a já vidím v seznamu tyto Jihočechy:

1. celkově           Michal Vaněček               2:58:28                 před Michalem hluboce smekám, dostat se v tom horku pod 3 hodiny je úžasné!

3. celkově           Martin Hrubý                    3:40:30                 první v kategorii mužů nad 40 let

4. celkově           Miroslav Balogh               4:01:29                 druhý v kategorii mužů nad 40 let

5. celkově           Rosťa Jokl                           4:04:43                 třetí v kategorii mužů nad 40 let

6. celkově           Martin Kolář                      4:06:42                 třetí v kategorii mužů do 40 let

7. celkově           Jiří Študlar                          4:18:10

8. celkově           Jan Pán                                4:25:04                 první v kategorii mužů nad 50 let

9. celkově           Jiří Steinbauer                  4:29:19

10. celkově        Luděk Kohout                   4:35:50                druhý v kategorii mužů nad 50 let

11. celkově        Jiří Tomášek                      4:38:43

12. celkově        Miroslav Šimek                 4:39:49                 třetí v kategorii mužů nad 50 let

13. celkově        Stanislav Jančář               4:57:08

14. celkově        Petr Drázda                        5:01:01

15. celkově        Jana Bartušková              5:01:02                 první v ženách!

16. celkově        Martin Gazda                    5:01:03                 první mezi oslavenci….:>)

18. celkově        Kubašta Jiří                        5:24:32                

19. celkově        Zdeněk Kopecký              5:28:21                 první v mužích nad 70 let.           

 

 

Různé

Je tu jedno sdělení od českého olympijského výboru ohledně běhů olympijského dne: Registrace na místě už nebudou možné, s výjimkou Holubova! Registrace v Holubově budou možné i na místě, ale neobdržíte žádný startovní balíček, bude pro vás připraveno jen spoustu piv, jonťáků, buchet a pohoštění….:>) Propozice na Holubov posílám raději ještě jednou.

 

Pozor, tréninky na atletickém stadiónu už jen do konce června! Máme pro tréninky pronajatý atletický stadion v Č. Budějovicích na Sokolském Ostrově. Pronájem máme každý čtvrtek v době od 17 hodin do 18 hodin. V tu dobu nám budou k dispozici všechny atletické dráhy, šatny, WC a sprchy. Tréninky budou volně přístupné pro všechny zájemce. Budou bezplatné pro členy Jihočeského klubu maratonců z.s., pro členy Jihočeského běžeckého poháru, pro běžce z Jihočeského poháru dětí a mládeže a pro běžce – zaměstnance našeho generálního sponzora Groz-Beckert. Ostatní také mohou přijít a budou vítání, zaplatí za každou hodinu 60,-Kč na místě. Pro děti a mládež a klidně bude na každém tréninku přítomen trenér a dospělí mohou také něco okoukat.

 

GDPR

V této kolonce vás budeme postupně seznamovat, co vedeme za osobní údaje:

Web - Na webu http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/ vedeme v sekci „Fórumtyto osobní údaje: Přezdívka diskutujících, což snad ani není osobní údaj….:>)  

 

 

Volná čísla a odvoz na závody

Nikdo nic nenabízí…

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

 

Termínovka

červen

středa 20.6. Běh olympijského dne, Holubov, 6 km, certifikovaná trať, závod na přesnost! podrobnosti a přihlášky zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/holubov-2018/  Propozice v emailu z 14.5.

středa 20.6. Běh olympijského dne, Červená Lhota, 9,2 km, podrobnosti zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/cervena-lhota-2018/

středa 20.6. Běh olympijského dne, České Budějovice - Výstaviště, 5 km, podrobnosti zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/ceske-budejovice-vystaviste-2018/

středa 20.6. Běh olympijského dne, České Budějovice - Loděnice, 6,7 km, podrobnosti zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/ceske-budejovice-2018/

středa 20.6. Běh olympijského dne, Hlincová Hora, 5 km, https://www.olympijskybeh.cz/zavody/hlincova-hora/

středa 20.6. Běh olympijského dne, Soběslav, 5,6 km, podrobnosti zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/sobeslav-2018/

středa 206. Běh olympijského dne, Vimperk, 5 km, podrobnosti zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/vimperk-2018/

středa 20.6. Běh olympijského dne, Lipno, 5 km, podrobnosti zde: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/lipno-2018/

čtvrtek 21.6. společný nebo i individuální trénink na atletickém stadiónu na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích od 17 do 18 hodin.

sobota 23.6. Jindřichohradecký půlmaratón, 3. ročník, běh na 21,975 km a nebo rodinný běh na 2,2 km, podrobnosti a přihlášky zde: http://www.jindrichohradeckypulmaraton.cz/

sobota 30.6. triatlon Holubova alias Sportovec Podkletí, již 34. ročník závodu na trati 750 m plavání, 25 km kolo, 6 km běh. Propozice zde: http://www.triatlon-jih.cz

 

červenec

neděle 1.7. Tábor, Běh okolo Jordánu, 5 km, propozice zde: https://www.behej.com/zavod/27906

čtvrtek 5.7. Běh Českou Kanadou, Kunžak, krosový běh na vzdálenostech 42 km, nebo 21 km, případně 8 km, podrobnosti zde: http://www.runceskakanada.cz/info-kunzatecky-kros/

čtvrtek 5.7. Železňák na Lipně, plavání 3,8 km, kolo 180 km a běh 42,2 km, informace zde: http://www.zeleznak.cz/ a propozice v emailu ze 4.6.

čtvrtek 5.7. Železňák75 na Lipně, 1,3 km plavání, 59,7 km kolo a 14 km běh, informace zde: http://www.zeleznak.cz/ a propozice v emailu ze 4.6.

sobota 7.7. Tálín, triatlon Tálín, závody pro dospělé i děti, dospělí trať 0,7 km plavání, 24 km kolo na uzavřené silnici a 6 km běh, večer společenské zábava. Propozice zde: http://www.triatlon-jih.cz

středa 11.7. Písek, Běh na dráze na 5 a 10 km (ženy 5 km a muži 10 km) Propozice zde: http://www.atletikapisek.cz/event/5-000-m-a-10-000-na-draze/

sobota 14.7. Jivno, triatlon na trati 0,75 km plavání, 18 km horské kolo a 5 km běh. Propozice zde: http://www.triatlon-jih.cz

sobota 14.7. Sudoměřice u Tábora, Sudoměřický triatlon 29. ročník, 300 m plavání, 16 km kolo silnice a 6 km běh kros. Propozice dostanete včas.

sobota 14.7. Sezi Run, Sezimovo Ústí, běh na 6 nebo 12 km, propozice zde: http://www.sezirun.cz/

sobota 14.7. Xterra, Prachatice, terénní triatlon na vzdálenosti 1,5 km plavání, 32 km MTB kolo a 10 km běh. Podrobnosti zde: http://www.xterra.cz/

sobota 14.7. Xterra, Prachatice, terénní triatlon pro hobíky na vzdálenosti 0,3 km plavání, 12 km MTB kolo a 3 km běh. Plus dětské závody na ještě kratší trati. Podrobnosti zde: http://www.xterra.cz/

pátek 20.7. Neplachov, Běh o Neplachovský hrneček, 10 km a dětské závody, plakát v příloze.

sobota 21.7. Hodinovka na dráze. České Budějovice, atletický stadión Čtyři Dvory. Propozice obdržíte včas.

sobota 21.7. Hlincová Hora, triatlon na trati 0,75 km plavání, 24 km silniční kolo a 5 km běh. Mistrovství Jihočeského kraje v triatlonu. Propozice zde: http://www.triatlon-jih.cz

sobota 21.7. Horská výzva Šumava, Železná Ruda, krosový běh na 66 nebo 43,3 km a nebo 18 km, podrobnosti zde: http://www.horskavyzva.cz/propozice

neděle 29.7. Tábor, triatlon Velká cena E.ON, 35. Táborský triatlon, Český pohár v triatlonu, tratě 0,75 – 20 – 5 pro dospělé a děti kratší, podrobnosti zde: http://www.czechtriseries.cz/race/details/3501

neděle 30.7. Černovice u Tábora, Běh okolo sv. Anny, 7663 m, start u kaple sv. Anny v Černovicích v 10 hodin, propozice dostanete.

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu, případně mistrovstvím kraje nebo republiky.

Přílohy emailu

Triatlon Ratmírov - výsledky závodu i průběžné (velikost 344 kB, formát xls)
Triatlon Ratmírov JUnior Cup - výsledky závodu i průběžné (velikost 233 kB, formát xls)
Rudolfovská pětka - celkově (velikost 263 kB, formát pdf)
Rudolfovská pětka - kategorii (velikost 266 kB, formát pdf)
Římovský běh - výsledky muži (velikost 57 kB, formát jpg)
Římovský běh - výsledky ženy (velikost 71 kB, formát jpg)
Holubov - propozice běhu (velikost 306 kB, formát pdf)
Holubov - nesporné výhody tohoto běhu (velikost 280 kB, formát doc)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2019 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR