nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

22. 1. 2018
Maratón tu byl a nový pohár tu je....
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté, tak jsme v sobotu na Výstavišti České Budějovice myslím hezky zakončili sezónu 2017 a zároveň jsme naším novým T1 maratónem zahájili sezónu roku 2018! Držíme se tak zásady, že běžec je v pohybu celý rok! Maratón se myslím také vydařil, doběhli skoro všichni a nikdo nezabloudil...:>) Článek o maratónu najdete na našich stránkách http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod/radek-brunner-ovladl-i-maraton-na-vystavisti-210 Také jsem zapracoval na termínovce na březen, máte jí dole a do únorové termínovky přibyla další rovinatý závod, Vlkovská placka.

 

Výsledky:

sobota 20.1. Budějovický T1 maraton, výsledky v příloze. a zde: http://cbmaraton.jihoceskybezeckypohar.cz/cz/vysledky

sobota 20.1. Groz - Beckert běh na 5 km výsledky zde: http://cbmaraton.jihoceskybezeckypohar.cz/cz/vysledky

 

Pavlovi Kozáků děkuji za ten exelový soubor, který umožní detailní analýzu maratónského tempa, porovnání s ostatními a také i zpětnou kontrolu. Někteří jste mi v cíli říkali, že máte dojem, že jste běželi o kolečko víc, tak se podívejte na časy, pokud by tam byl dvojnásobek obvyklého tempa a nešli jste na WC či svačinu, tak se to dozvíte. Z tabulky se třeba pozná, to co bylo vidět i v reálu, že jsem třeba zaběhl jedno kolečko ve shodném čase s Radkem Brunerem, vítězem závodu, to velmi potěší! Škoda, že jich nebylo o sto více...:>) Pár koleček jsem si dal ještě s několika běžci z první desítky, v tomhle je ten závod krásný, jak je kontaktní. Jiné maratóny jsou svým způsobem nuda, ti nejlepší vám utečou a vidíte je už jen v cíli ( v tom lepší případě) nebo večer v televizi. Závod je také napínavý až do konce, nevíte zpravidla totiž, zdali ten, koho předbíháte, má na vás kolo navíc nebo ne. Také nemusíte, i tak malém prostoru 400 m dráhy, někoho skoro vůbec potkat, jsou to ti, co mají totožný počet kol a běží kousek před vámi nebo za vámi.

 

Fotky ze soboty od Jitky Pojslové najdete zde:

http://jitulepoj.rajce.idnes.cz/Budejovicky_T1_maraton%2C_20.1.2018/

http://jitulepoj.rajce.idnes.cz/Budejovicky_T1_maraton_-_detsky_beh%2C_mazoretky%2C_vyhlaseni_maratonu%2C_vyhlaseni_JBP%2C_beseda%2C_20.1.2018/

Rozdělila je na samotný maratón a pak na dětský běh, mažoretky, vyhlášení maratónu, vyhlášení JBP a besedu.

 

 

Jihočeský běžecký pohár

V sobotu jsme vyhodnotili Jihočeský běžecký pohár za rok 2017. Ti nejlepší dostali finanční odměny podle pravidel, další lidé dostali věcné ceny podle pravidel nebo nad rámec pravidel. Každý z přítomných dostal pamětní list na náš pohár a také novou ročenku. Kdo jste nebyl přítomen, tak další rozdávání pamětních listů se bude konat na běžeckém plese a ročenky tam také dostanete. Kdo by se nemohl už dočkat, tak pamětní listy i ročenky jsou u mě v kanceláři, můžete se zastavit.

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

Jihočeské maratónce ze sobotního maratónu pochválím příště.

 

Různé

Blíží se běžecký ples na Včelné a do obvyklých cen do tomboly, jako jsou šampusy, piva, vína, hromady sádla, perníková srdce, přibyla tento týden jedna ryze sportovní. Pavel Klejna, organizátor běhu kolem Světa, věnoval do tomboly 3 poukazy na volné startovné na Běh kolem Světa, tak přijďte a mějte šťastnou ruku! Pavle na dálku děkujeme!

 

Matěj Věncek napsal báseň, o běhu, takže je pro běžce a máte jí v příloze.

 

Po maratónu se hledají a Tomáš Lomský postrádá stehenní návleky černé compressport, nechal je tam a nenašly se, kdo je máte, tak mi dejte vědět.

 

Z Keni nás zdraví Jirka Csirik a Míra Kadlec, pilně trénují a Míru přišel přivtítat jeden místní běžec. Máte v příloze fotku, je na ní Míra Kadlec (vpravo) a Eliud Kipchoge (vlevo), tenhle chlapík vlevo vyhrál olympiádu v Riu a zaběhnul pro vaši představu neoficiálně maratón za 2:00:25, což je tempo na km 2:51, takže desítka za 25:10 !!!

 

 

Volná čísla a odvoz na závody

nikdo nic nenabízí

 

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

Termínovka

 

leden

únor

sobota 3. 2. Winter run České Budějovice, 4. ročník běhu, délka 4 nebo 8 km dle chuti, dětské závody na krátké vzdálenosti, propozice zde: http://www.winter-run.cz/zavod-info/budejovice/propozice.html

sobota 10.2. Běžecký ples na Včelné, zábava jistá a neomezená, počet míst také jistý a omezený. Za účast dostane každý účastník 4 body do poháru a za dalšího nepohárového účastníka, co si s sebou přivede další 4 body. Propozice v příloze.

sobota 10.2. Lipno Ice marathon, maratón nebo půlmaratón po ledě zamrzlého Lipna. Propozice zde: www.icemarathon.cz

sobota 17.2. Vlkovská placka, 3. ročník, 9,5 km, zčásti kros, část asfalt. Propozice v příloze.

sobota 17.2. slavnostní vyhlášení Tálínského poháru 2017, cca od 13 hodin ve Vlkovské hospodě (kousek od Veselí nad Lužnicí).

 

březen

sobota 3.3. Týn nad Vltavou, Večerní Týnský kros  8,5 a 15 km – nutná čelovka , běh terénem, propozice na facebooku a zde: http://www.rk-tyn.cz/ Propozice v příloze.

sobota 3.3. České Budějovice, aquatlon neboli kombinace plavání a běhu na tratích 400 m plavání a 5 km běh pro dospělé a děti kratší…:>) Podrobnosti http://www.czechtriseries.cz/race/details/3491

neděle 4.3. Roštejnský kros, 28, 17 nebo 8 km, přeložený závod z loňského roku, podrobnosti zde http://www.runceskakanada.cz/info-rostejnsky-kros/

sobota 10.3. Mladá Vožice, 4. Vožický vytrvalostní běh, částečně terén, lesní cesty a silnice, 7 a 14 km, propozice a plakát v příloze a na https://www.facebook.com/HOBBYRUNTEAM-Mlad%C3%A1-Vo%C5%BEice-1385556498429952/?fref=ts

sobota 17.3. GP Kamenný Újezd, 15 km, první venkovní pohárový závod, propozice dostanete včas.

 

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu.

Přílohy emailu

Večerní Týnský kros - propozice (velikost 248 kB, formát pdf)
Vožický vytrvalostní běh - plakát (velikost 21 kB, formát docx)
Vožický vytrvalostní běh - propozice (velikost 20 kB, formát docx)
Běžecký báseň pro běžce (velikost 12 kB, formát docx)
Vlkovská placka - propozice (velikost 14 kB, formát docx)
T1 maraton - výsledky (velikost 802 kB, formát xlsx)
Míra Kadlec a .... (velikost 427 kB, formát pdf)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2018 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR