nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

21. 12. 2017
maratónské statistiky tu jsou a Vánoce tu budou...
Rozesláno

Ahoj sportovci, zejména maratónci, ultra maratónci, iron manové a dlouzí triatlonisté, ozývám se tento týden ještě jednou a to se speciální informací a statistikou Jihočeského klubu maratónců z.s., neboť jsem konečně dohledal a sečet všechny maratóny a ultra maratóny za letošní rok a posílám myslím konečné tabulky. Jedna dobrá rada na úvod, nechte si čtení a podrobné studování na dobu po Vánocích, ať na to máte klid, nechtěl bych přispět k nějakému předvánočnímu stresu.

Co v tabulkách najdete a co tam nenajdete?

                -      Na úvod pochválím ještě maratónce z prosince. V neděli 17.12. se běžel Vánoční maratón v Plzni a zúčastnili se ho 4 Jihočeši. Michal Vaněček obsadil časem 2.53.30 hod. celkově 3.místo, Konstantin Kasík v čase 3:02:07 doběhl na 4. místě, Standa Jančář skončil ze 43 startujících na 39.místě časem 4.53.10 a Zdeněk Kopecký hned za ním na 40.místě časem 5.23.38 jako nejstarší účastník. Byl to jeho již 324 maraton!

 

               -          nenajdete tam informaci, které jsme ani letos nestihli dát nějakou pořádnou publicitu a to, že se náš klub sešel pojedenácté! Klub byl založen a poprvé byl svolán v roce 2007, tenkrát nás bylo proti dnešku velmi málo, cekem 23 maratónců.

 

-          V tabulce je aktuální seznam členů klubu pro rok 2017 a jejich maratónské výkony (maratón a delší vzdálenosti). Jedna tabulka je seřazena podle výkonů a druhá podle abecedy. Máte to ještě ve formátu pdf protože někteří ten exel nemusíte otevřít. Pokud jde o pořadí podle časů, tak je jasné, že některé maratóny jsou výrazně těžší, než ty po rovinách či garážích, také dlouhý triatlon je úplně něco jiného než „jen“ klasický maratón a ultra maratóny a horské výzvy také trvají mnohem déle. Není vůbec hezké být v tabulce poslední,  to se letos povedlo Karlovi Voráčkovi, závodil 24 hodin, ale za tu dobu stihnul 4 maratóny a kousek, takže smutnit nemusí a klidně bych si s ním to „poslední“ místo vyměnil.

 

-          V tabulce podle časů zvláště ještě zdůrazním a vypíchnu čas Josefa Soukupa. Vyhrál letos Loučovický maratón v čase 2:41:59 a je to letos druhý nejrychlejší jihočeský maratón. Navíc to bylo v hodně mizerném počasí, o to cennější je to výkon! Navíc je to jeho první maratón, moc blahopřeji!

 

-          V klubu máme rovných 200 mužů a 51 žen, úžasné číslo, takže celkem 251 maratónců!!! Skvělý počet a pořád stoupá. Proti prvnímu setkání je to jedenáctinásobek! Loni nás bylo 224.

 

-          V tabulce je celkem zaznamenáno celkem 421 maratónů a ultra maratónů!

 

-          Když se sečtou všechny vzdálenosti v tabulce, tak je to 20 173 km.

 

-          V další tabulce jsou bývalí členové. Jedna je s maratónci, co loni maratón uběhli, ale letos ne. Z loňských 224 členů jich 83 neuběhlo maratón. Docela veliká fluktuace nemyslíte? Ale takový je maratónský a sportovní život….:>(

 

-          Další tabulka je také s bývalými členy, kteří už více než jeden rok neuběhli maratón. Těch je 182, to je počet běžců, kteří tak za cca posledních 8 let někdy uběhnuli alespoň jeden maratón, ale už ne letos ani loni. Bohužel, jeden z nich letos tragicky zemřel, je to Filip Vondra.

 

-          Světle zelené řádky v tabulce členů klubu znamenají, že na tyto běžce nemám kontakt, prosím případně o pomoc s hledáním.

 

-          K řádnému členství platí i placení příspěvků. Prosím ty, kdo ještě nezaplatili, ať tak učiní nejlépe do konce roku osobně mě nebo Martinovi Gazdů v Prachaticích na Štěpánském běhu nebo na Klekuli. Členský příspěvek ve výši  150,-Kč můžete i poslat na náš klubový účet u Poštovní spořitelny č. účtu 240944676/0300. Myslím, že náš roční členský příspěvek patří ve srovnání s jinými sportovními nebo i jinými kluby k nejmenším, tak jej prosím uhraďte. Do sdělení adresátovi nám napište své jméno a příjmení. Členové mají u mě k vyzvednutí v kanceláři na Rudolfovské 80 v 5. patře letošní klubový pohárek, alias svou členskou legitimaci a je velmi hezká…:>) Dále má každý člen u mě jednu dobrou kávu. Chlebíček, co jsme konzumovali na klubovém setkání, už byl sněden, ten už nečekejte....

 

-          Jedna špatná zpráva - všem členům končí členství za pár dní, na Silvestra, tak si jej do té doby užijte…:>!

 

-          Dobrý zpráva na konec, členství si můžete obnovit hned po Novém roce uběhnutí nějakého maratónu nebo něčeho delšího…:>), Třeba hned v lednu v T1 pavilonu na Výstavišti v ČíBí....:>!

 

 Ahoj Míra Šimek a pěkné Vánoce!

  

Mgr. ing. Miroslav Šimek

ředitel Jihočeského běžeckého poháru

a předseda Jihočeského klubu maratonců z.s.

Trocnovská 31, 370 04 České Budějovice

m.simek@spucr.cz

tel. 602 775 713

IČ 228 57451

č. účtu 240944676/0300

Přílohy emailu

JKM muži podle abecedy (velikost 23 kB, formát xlsx)
JKM muži podle abecedy (velikost 274 kB, formát pdf)
JKM muži podle času (velikost 23 kB, formát xlsx)
JKM muži podle času (velikost 274 kB, formát pdf)
JKM ženy podle abecedy (velikost 13 kB, formát xlsx)
JKM ženy podle abecedy (velikost 197 kB, formát pdf)
JKM ženy podle času (velikost 13 kB, formát xlsx)
JKM ženy podle času (velikost 197 kB, formát pdf)
JKM maratonci bez letošního maratonu (velikost 11 kB, formát xlsx)
JKM maratonci bez letošního maratonu (velikost 133 kB, formát pdf)
JKM maratonci, co opět neuběhli maraton (velikost 13 kB, formát xlsx)
JKM maratonci, co opět neuběhli maraton (velikost 150 kB, formát pdf)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2018 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR