nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

30. 10. 2017
půlmaratón tu byl a vítr také...
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté,

 

V sobotu jsme se krásně proběhli ve Velešíně na tradičně pohárovém půlmaratónu. Bylo to velmi svižné proběhnutí na velmi čerstvém vzduchu. Závod se povedl a pár lidí si zaslouží pochválit o trošku více než ti ostatní. Poděkování patří Pavlovi Novákovi, předsedovi Jihočeského krajského atletického svazu, za to, že se na nás přijel podívat, škoda, že nevydržel až do úplného konce, zapojili bychom ho do předávání cen. Ceny nám (respektive Vám, já nic nedostal:) předával Martin Zvoníček, skvělý atlet a později výborný trenér, který mimo jiné třikrát vyhrál závod Běchovice – Praha (osobák na desítce má 29:21,0 a osobák na maratónu 2:24:16!) a jsme moc rádi, že se na nás z Písku přijel podívat. Poděkování patří také Fandovi Linduškovi, triatlonovému reprezentantovi, který závod v čase 1:13:09 vyhrál, je to mladý kluk na začátku kariéry a já mu gratuluji. Na druhém místě doběhl Honza Kreisinger, olympionik, maratónec, který běžel na olympiádě v Londýně maratón a s námi si dal půlmaratón, Honzo děkujeme že jsi přijel! Na otočce trati nás obracel Václav Klíma, nejpilnější jihočeský (a možná i republikový!) organizátor běžeckých závodů a také výborný běžec dlouhých tratí. Václav do dneška uspořádal přes sto závodů! Nakonec pochválím toho, který se o závod nejvíce zasloužil – Karla Růžičku – ředitele závodu. Bez něj bychom si v sobotu svátečně půlmaratónově nezaběhali. Karel už není nejmladší a tak mi v sobotu prozradil, a já to dávám dál, že by chtěl po příštím půlmaratónu s ředitelováním končit a předat hlavní tíhu organizace někomu mladšímu. Takže si to prosím běžci z Velešína a okolí vezměte k srdci a někdo se toho chopte. Za rok bude ve Velešíně velká sláva, mistrovství Jihočeského kraje v půlmaratónu a oslavíme zde i 100 let založení Československa!

A na závěr jedno kritické slovo do vlastních řad. Jednomu běžci pomáhal při závodě kamarád cyklista a dělal mu doprovod a pomáhal s tempem. Podle atletických pravidel je tato podpůrná činnost zakázána. Navíc je to i nemorální, každý běžíme závod za sebe a někdo s pomocníkem ve dvou, to není fér jednání. Příště přistoupíme k několikaminutové penalizaci provinilce! Něco jiného je, když jede před prvním závodníkem cyklista, to je hlavně bezpečnostní, orientační a organizační forma pomoci a také signál pro diváky, že mají začít fandit. Navíc cyklista jezdí v dostatečném předstihu a s tempem má zakázáno pomáhat.

 

 

 

 

Výsledky:

 

21.10. Písek, Běh kolem Ameriky, již 92. ročník! Výsledky dospělých ještě jednou v příloze. Tentokrát jsou to „koeficientové“.

 

neděle 22.10. Podzimní kros čkyňskými poli Čkyně (u Vimperku), kros 12 km a dětské závody, výsledky v příloze.

 

pátek 27.10. až neděle 29.10. pochod 100 km a nebo 50 km či 30 km z Boršova do Vimperku, výsledky ještě nejsou, ale budou zde: http://www.blk.websnadno.cz/

 

sobota 28. 10, Velešín, Velešínský půlmaratón, další závod JBP. Výsledky v příloze.

 

sobota 28. 10., Tálín, Tálínská desítka, výsledky v příloze.

 

neděle 29.10. Roštejnský kros, Řásná u Telče, 8, 17 nebo 28 km kros, závod byl zrušen!

 

 

 

 

 

Jihočeský běžecký pohár

 

V sobotu všichni dostali termínovou listinu JBP na rok 2018 s průvodním slovem. Rozdal jsem jich 150 ks. Slušelo by se jí dnes poslat i elektronicky na 1100 adres odběratelů, ale ještě vás budu napínat a pošlu příště, ještě tam musím odladit jednu podružnou chybu, která nemá vliv na pohár.

 

V příloze máte přepočtené výsledky z Ameriky v Písku po „nasazení“ koeficientů. Body už jsou na webu.

 

Z Ameriky je spousta fotek na rajčeti od fotografky Jitky Pojslové. Najdete je zde: https://jitulepoj.rajce.idnes.cz/Beh_kolem_Ameriky,_Pisek,_3_x_deti,_hlavni_zavod_a_vyhlaseni,_21.10.2017

 

Body po Velešíně prosím ještě vydržte, Martin Gazda je v Irsku a až se vrátí, tak to dopočte.

 

Fotky z Velešína od Jitky Pojslové najdete zde: http://jitulepoj.rajce.idnes.cz/Velesinsky_pulmaraton%2C_28.10.2017 Fotky z Velešína z pohárového foťáku budou později.

 

Kdo se chystáte na pohárový kros do Kamenného Újezdu, tak prosím pošlete dopředu email ředitelovi závodu Václavu Klímovi na vaclav.klima@email.cz a napište mu jméno, rok narození a bydliště nebo klub. Díky!

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

 

Vít Malík se v sobotu 28.10. stal mistrem republiky veteránů v maratonu v kategorii 45-49 let.  Výsledky najdete zde: http://www.gitima.cz/vinarsky-maraton/2017/vysledky Závod se konal ve Velkých Bílovicích a trať vedla mezi vinicemi. Byly to dva půlmaratonové okruhy. Víťovi gratuluji a v příloze posílám fotku z vyhlašování.

 

 

Čtyřčlenná výprava vyrazila do Irska na maratón v Dublinu, co se běžel 29.10. a tady jsou výsledky:

Martin Kolář                      3:18:00

Miloš Szábo                       3:45:44

Martin Gazda                    3:58:13

Pavla Vařáková                 4:35:00, vylepšení osobáku o 10 minut!

Všem gratuluji a vítám v klubu maratónců!

 

 

Stále nemám kontakt na tyto maratonce z Písku: Rostislav Psota, Ivana Burkoňová a Daniel Vancl.  Prosím o pomoc s hledáním.

 

 

 

Různé

 

Martin Kosobud měl pěknou fotku v Hospodářských novinách a také je o něm zmínka v článku, i když o něm ten článek není....:>) Vše najdete zde: http://m.ihned.cz/c1-65922730-vetsina-sefu-sportuje-a-nekouri-presto-je-trapi-nadvaha-a-stres

 

Vyšlo nové číslo Atletických listů a najdete je zde: http://www.atletika.cz/_sys_/FileStorage/download/15/14175/al_2017_rijen.pdf

 

Nejenom sportem je člověk živ, ale potřebuje i nějakou kulturu k těm naběhaným, naježděným a naplavaným kilometrům. V příloze máte pozvánku na koncert Exfanty...:>) a je to opravdu hezká fotka...:>!

 

Je tu jedna pozvánka pro náš atletický klub. Nabídka vstupenek na Kontinentální pohár v Ostravě příští rok. Vypadá to zajímavě, fandit třeba Africe by mi šlo, to asi hodně vyhrajeme...:>) Když bude nějaká větší pozitivní odezva, tak do toho třeba půjdeme. Pozor, je to termínová kolize s jinou celosvětovou akcí, myslím že se to jmenuje Běh kolem Světa nebo tak nějak...:>)

 

 

 

Společenská rubrika

Běžec Alois Kuna se nám oženil s Hankou! Důkaz v příloze.

 

 

 

 

Volná čísla a odvoz na závody

Nikdo nic nenabízí...

 

 

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

 

Termínovka

 

listopad

sobota 4.11. Lyžařský lesní běh, Dobrá Voda u Českých Budějovic, kros, muži 5 km, ženy 2 km, pěkný krosový běh v lese, kousíček od hranic krajského města. Propozice v emailu z 23.10.

sobota 4.11. Běh kolem Sokolského ostrova, České Budějovice, muži 8 nebo 5 km, ženy 3 km, propozice v emailu z 16.10.

sobota 4.11. Běh kolem Práchně, Horažďovice, 6,5 km, start v 10 hodin u zámku, startovné 50,-Kč.

sobota 4.11. Army run Horní Planá, překážkový běh, informace zde: https://armyrun.cz/horni-plana/

sobota 4.11. Slavnostní vyhlášení Jihočeského poháru v triatlonu, Dubné - společenský sál, od 16 hodin vyhlášení JUNIOR CUPu, poté od 18:00 dospělí a pak hodně volná zábava. Pozvánka v emailu z 23.10.

sobota 11.11. Lesní běh Pintovkou, již 65. ročník. Propozice dostanete včas.

sobota 11.11. Krosová 12⁰, Velešín, kros 12 km pro muže do 50 let, 6 km pro muže nad 50 let a ženy. Propozice v emailu z 25.9.

neděle 12.11. Loučovický maratón, Lipno – Loučovice, propozice na www.zeleznak.cz

sobota 25.11. Grad Prix vytrvalců 6,5 km, Kamenný Újezd, novinka v Jihočeském poháru, propozice v emailu z 9.10.

neděle 26.11. Černý dub – obec Homole kousek od ČíBí, Běh kolem Baby 5,7 km, propozice v emailu z 3.10.

 

prosinec 

sobota 2.12. Čimelice, Mikulášský běh, již 39. ročník, 8,8 km a kratší dětské běhy, terén. Propozice dostanete včas.

sobota 2.12.  Mikulášský aquatlon alias kombinace plavání a běhu v Jindřichově Hradci. Propozice budou zde: http://www.tcv-jh.cz/mikulassky-aquatlon/

sobota 2.12. Včelná, Mikulášský běh, délka pro dospělé 7 km a děti a mládež méně. Propozice v emailu z 23.10.

sobota  9.12. Bujanov, Air Force Kross, 5 km, propozice dostanete včas.

úterý 26.12. Prachatice, Štěpánský běh, 10 km silnice, 38. ročník, poslední pohárový závod za plné body.

úterý 26.12. Běh kolem Tálíňáku, 17. ročník, délka 4,7 km, start v 13:30 na návsi.

sobota 30.12. Běh z Českého Krumlova do Litvínovic, alias Běh KleKluLi 28 km, pohárový závod JBP, každý kdo dokončí hlavní závod a v restauraci vypije dvě piva (i nealko..:>( obdrží do Poháru 10 bonifikačních bodů k celkovému bobovému výsledky za svých nejlepších 8 závodů. Kdo nemůže běhat, ať přijde alespoň posedět, neboť se zároveň jedná o Běžecký Silvestr. Propozice dostanete včas.

sobota 30.12. Soběslav Silvestrovský běh na vzdálenost 2017 m, prezentace před půlnocí 30.12. a start v 0:00 na Silvestra. Propozice dostanete včas.

neděle 31.12. Silvestrovský běh v Jistebnici, dětské závody start v 10 h, hlavní závod 15 km, vložený závod 6 km a koloběžky 15 km start v 11 h z náměstí v Jistebnici, kancelář závodu v KD Jistebnice. Propozice dostanete včas a budou také zde: www.spsvd.cz

 

 

sobota 3.12. Kamenice nad Lipou, Mikulášský běh 7,5 km, propozice v emailu z 21.11.

sobota 31.12. Silvestrovský běh Sepekovem, 1200 ,m ženy a 2 km muži, dětské běhy, propozice v emailu ze 14.11.

31.12. Borovany, 12. E.ON Silvestrovský běh, spousta dětských závodů a také pro dospělé, podrobnosti a přihlášky na www.ledenickasportovni.cz

 

leden

pondělí 1.1. Novoroční běh, 15. ročník v Táboře. Propozice v příloze.

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu.

Závody vytištěné malým písmem mají startovné vyšší než 500,-Kč za závod.

 

Přílohy emailu

Běh kolem Ameriky - Písek - výsledky s koeficientem (velikost 64 kB, formát pdf)
Běh čkyňskými poli - výsledky (velikost 515 kB, formát pdf)
Novoroční běh Tábor - propozice (velikost 360 kB, formát pdf)
Exfanta koncert (velikost 224 kB, formát jpg)
Pozvánka na Kontinentální pohár do Ostravy (velikost 319 kB, formát pdf)
Svatba- Alois Kuna a Hanka (velikost 39 kB, formát jpg)
Velešínský půlmaratón - výsledky (velikost 70 kB, formát xls)
Tálínská desítka - výsledky (velikost 235 kB, formát pdf)
Vít Malík - mistr (velikost 997 kB, formát jpg)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2018 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR