nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

25. 9. 2017
Běhy a spousta příloh
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté, posílám po víkendu co mám a není toho málo. Spousta výsledků, spousta propozic. Hned na úvod upozorňuji, že kdo se chystáte na pohárový běh do Vodňan, tak hlavní závod odstartuje až v 15 hodin!!! Platí, to co je v propozicích závodu a ne to, co je vytištěné v termínovce JBP z minulého roku! Pak je ještě jedna změna v termínovce ostatních závodů. Krosová dvanáctka, co se poběží ve Velešíně, bude už v sobotu 11.11., propozice na ní máte v příloze. Pak také došlo ke změně termínu Běhu čkyňskými poli, tak si to opravte, jestli si také děláte termínovku jako já...:>) Je toho dneska hodně, má to i dost příloh a tím pádem o dost MB, tak snad to všichni dostanete. Pak si také přečtěte dole o jedné vyřešené záhadě, tím pádem je zase o jednu méně a až všechny na světě vyřešíme, tak bude na světě jen nuda...:>(

 

 

Výsledky:

 

Ještě posílám v příloze výsledky z duatlonu v Příbrami, což sice není Jihočeský kraj, ale Jihočechů tma byla spousta a nedopadli špatně, gratuluji všem!

 

sobota 16.9. Běh se psy i bez nich, Vrábče, výsledky v příloze.

 

pátek 15.9. Jivno, Sinop běh, výsledky v příloze.

 

sobota 16.9. běh Kocelovice ( u Blatné)  – Hornosín –Kocelovice, 7 km asfalt. Výsledky v příloze.

 

sobota 16.9. Písek, běh Mezi mosty, délka 4,2 km, výsledky budou zde: https://www.facebook.com/BehMeziMosty/ ale trvá jim to fakt hodně dlouho, tak ještě vydržte.

 

čtvrtek 21.9. Kaplice, Večerní běh Kaplicí, závod dospělých cca 6250 m a pak spousta dětských běhů, 50. ročník závodu! Výsledky v příloze a je to ve více přílohách a na více stránkách – po kategoriích.

 

pátek 22.9. Zliv, Sinop běh na trase 6,2 km, výsledky budou později.

 

sobota 23.9. pískovna Veselí n. Luž. , vodácký triatlon na tratích 3 km běh, 10 km horské kolo a 2 km loď. Výsledky zde: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vTMPEP_FuWEfO2NAPtmFUrqMfEJK8_YUp-0B46mQ7BcKGtVph2k4eKhXgl2_Tv6vwsF4exHRnFMjwkM/pubhtml

 

sobota 23.9. Svatojánský Kopeček, 2. ročník benefičního běhu pro Centrum BAZALKA. Výsledky zde: http://vysledky.irontime.cz/vysledky1182/  a zbytek na facebooku.

 

sobota 23.9. cyklistický závod, co zase nebyl tak úplně závodem, Bohemian Gran Fondo – výsledky najdete zde: http://sportsoft.cz/cs/zavod/overview/2182

 

neděle 24.9. Praha, běh Běchovice – Praha 10 km.  Výsledky v příloze. Nestíhám to celé přečíst, sám jsem tam nebyl, tak jen pochválím Honzu Kreisingera za třetí místo, to je skvělé! Více na http://www.bechovice-praha.cz/

 

 

 

 

Jihočeský běžecký pohár

Již tento čtvrtek, kdy máme státní svátek,  poběžíme další pohárový závod, tentokrát ve Vodňanech. Bude to Svatováclavský běh na vzdálenost 9 km a pozor, hlavní závod odstartuje v 15 hodin. V loňské termínovce bylo slibováno, že to bude dopoledne, ale platí v čas startu v 15 hodin!!!

 

Pořád ještě hledáme náhradu za zrušený podzemní garážový maratón. Obracím se proto na vás na všechny, zdali nemáte nějaký nápad na maratón v lednu a v teple. Mělo by jít o vnitřní prostor, kdy by byla teplota nejlépe tak od 14o do 20o, nemusí to být ani v Budějovicích, ale mělo by to být v jižních Čechách, v Mercury jsme měli trať o délce 666 m, ale mohla by být klidně i jiná, klidně i kratší. Akce by se měla konat koncem ledna. Piště mi své nápady!

Další nápady a náměty stále přijímáme na nový ročník Jihočeského běžeckého poháru. Prosím o zasílání námětů, připomínek, návrhů a podobně. Zvláště se prosím vyjadřujte k termínovce, co do ní přidat nebo vyřadit, rádi bychom zase udělali nějaké obměny, aby náš pohár nebyl statický, a vy jste se podívali na nové tratě a do nových míst, zároveň nechceme dělat ale žádnou revoluci, pokud jsou současné závody kvalitní a oblíbené, tak je v poháru necháme. Také pište připomínky k pravidlům. Konečný termín pro náměty je do  konce září.

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

Stále hledám kontakt na maratónce z Wachau: Jakub Doubal 3:55:28 Jakub je z Třeboně, ročník 1990.

 

Ještě doplnění Beskydské sedmičky.

Trasa short - Frantes Jan a (ne - Jihočech) Mach David  čas 17:28:58 využita zkratka z důvodu puchýřů na obou nohách Davida, se kterými došel ještě 20km do cíle, kde před ním Hoza smeknul a já věřím, že zaslouženě...:>)

 

Různé

Tak jedna záhada na světě je zase vyřešena. Od té doby, co běhám, což už je docela dost let, tak se urputně diskutuje a diskutovalo, kolik měří Běh kolem Hejtmanu v Chlumu u Třeboně. Vedly se na to nekonečné diskuze, oscilující někde mezi vzdáleností devět kilometrů (a něco!) až po 10 km (a něco!). Nástupem hodinek s GPS padesátiletou záhadu nevyřešil, každý má po doběhu na ruce jinou vzdálenost, byť se začalo ukazovat, že ten rozptyl nebude tak veliký a k té desítce to bude blízko, ale jasná a přesná vzdálenost byla stále ve hvězdách. Družice, posílající signálky do našich hodinek, nám nepomohly. Letos nechali pořadatelé závod přesně změřit a trať certifikovat. Certifikovaný měřič k tomu použil Jonesův čítač, měřící zařízení schválené IAAF a také své kalibrované kolo. Celá trať je nyní certifikovaná na přesnou vzdálenost 10 km a máme po záhadě... O čem se teď budeme po závodech bavit? Pořadatelé museli trať na stadionu trochu prodloužit, je to dáno tím, že se podle pravidel IAAF se musí u silničních závodů ke každému kilometru přidat jeden metr jako rezerva na nepřesné měření, takže vzdálenost závodu je vlastně 10 km a 10 m, my ale poběžíme desítku.

 

Mám tu jedno sdělení od ředitele Běhu kolem LUŽNICE:

Závod má změnu proti tradici! V důsledku souběhu dvou akcí na jednom místě - bude zde v areálu ještě cyklokros - jsme byli nuceni ustoupit a upravit propozice Běhu kolem Lužnice. Jsou mírně odlišné jsou tratě, které se běží v terénu, mimo stadion. Odlišný je časový program, kdy dospěláci a veteráni, kteří původně startovali na konci programu (v 11h), tak nyní budou de facto vše zahajovat a start budou mít již v 9:30!!!!

Za organizátory děkuji za spolupráci Michal Rybák T: 604 817 785

 

Vyšly nové Atletické listy, najdete je zde: http://www.atletika.cz/atleticke-listy-archiv/archiv-od-2003/

 

Jedna malá (i když možná i velká!) reklama. Koupil jsem si v naší partnerské prodejně Triexpertu v Č. Budějovicích minulý týden dvoje boty. Jedny lehké závodní silniční Brooks Racer ST 5 a jedny New Balance – docela běžný typ 870 na obyčejné tréninkové popobíhání. Za oba páry bot jsem dal 1800,-Kč! Navíc tam měli mojí neobvyklou velikost č. 48,5 respektive 50...:>) Kdo to ještě nevíte, tak se tam vyplatí vyrazit. Připomínám, že členové Jihočeského běžeckého poháru a Jihočeského klubu maratonců tam mají slevu 25% na většinu bot (a další slevy na oblečení, kola, doplňky apod.). Pokud už jde o boty v některých slevách, tak tam už další slevu nedostanete, ale i tak to prosím vezměte přes náš klub nebo pohár, my na to sbíráme body a když jich bude dost, tak jako významný partner třeba obdržíme další výhody v příštích letech.

 

V sobotu se jede na kole MTB časovka v Tálíně, propozice v příloze.

 

Koho už nebaví běhat dlouhé štreky, tak si může v neděli zajet do Prachatic zaběhnout stovku na dráze nebo si jen tak hodit nějaký metr oštěpem... Propozice v příloze.
 

 

Volná čísla a odvoz na závody

Kdo chce vzít ve čtvrtek do Vodňan z ČíBí, tak se hlaste u mě, mám v autě volno. Míra Š. 602 775 713

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

Termínovka

září

čtvrtek 28.9. Hůrecký krpál, Hůrka u Jistebnice, 4 km ženy, 8 km muži, propozice zde: https://sites.google.com/site/spsvdjistebnice/xc a v příloze.

čtvrtek 28.9. Vodňany, Svatováclavský běh, 9 km, silnice a lehký a rovný terén. Propozice a spousta dalších informací zde a registrace už běží: http://www.svatovaclavskybeh.estranky.cz/clanky/registrace/  Propozice v příloze. Start v 15 hodin!!!!

čtvrtek 28.9. Lyžařský kros Hajná Hora – Vimperk, propozice na www.skisumava.cz a zde: http://www.skisumava.cz/propozice/2017/pr_20170928_hajna.pdf

sobota 30.9. Běh pro hospic – Třeboň, 12 km běhu okolo světa a kratší trati pro děti a hobíky. Propozice v emailu z 11.9.

 

říjen

neděle 1.10.  maratón, půlmaratón, čtvrtmaratón v Písku. Podrobnosti zde: http://www.kmmp.cz/  Registrace na závod na webu již spuštěna!

neděle 1.10. Běh kolem Lužnice, Veselí nad Lužnicí, 5,6 km nebo 8 km, propozice v emailu z 18.10. a pozor, proti jiným letům je změna v čase a trochu i v trati!

neděle 1.10. Klec u Lomnice nad Lužnicí, Diochi kros Jakuba Krčína, 8, 12 nebo 24 km běh okolo 11 rybníků. Podrobnosti zde: http://www.runceskakanada.cz/registrace-jakub-krcin/

čtvrtek 5.10. Večerní běh Táborem, propozice zde: https://www.visittabor.eu/akce/vecerni-beh-taborem-2017?backlink=b6wjd

sobota 7.10. Night run České Budějovice. 10 a 5 km, start večer. Podrobnosti zde http://www.night-run.cz/zavod-info/ceske-budejovice/o-zavodu.html

sobota 7.10. Běh okolo Kuřidla, Strakonice, 3-7 km, kros, propozice na http://skiklubst.webnode.cz/beh-okolo-kuridla/ a v příloze.

sobota 7.10. Vyhlídkový běh kolem Černé, Černá v Pošumaví, 18,1 km, povrch asfalt a zpevněné cesty, propozice budou na http://www.cernavposumavi.cz/

sobota 7.10. Šumavský Šutr, Zadov – Churáňov,  terén 21, 42 nebo 63 km. Podrobnosti zde: https://sutr54.wordpress.com/

sobota 7.10. Temelín, 1. ročník dětských běhů. Pozor, jen pro děti!

neděle 8.10. Běžecký kros kolem Soukeníku, Sezimovo Ústí, 2. ročník 6 km běhu. Start a cíl na fotbalovém hřišti. 

sobota 14.10. Běh kolem Hejtmanu, 10 km silnice, Chlum u Třeboně, mistrovství jihočeského kraje v silničním běhu na 10. km, 50. ročník závodu! Další pohárový závod a ženy opět pro body do poháru poběží 10 km, propozice v emailu z 1.9.

neděle 15.10. Běh do vrchu Vodník, Vimperk, 1300 m a dětské běhy ještě kratší trať, propozice najdete zde: http://www.skisumava.cz/propozice/2017/pr_20171015_kopec.pdf

sobota 21.10. Písek, Běh kolem Ameriky, již 92. ročník!, běží se různé vzdálenosti, další ze seriálu závodů JBP, přijďte na nejstarší běh v jižních Čechách! Propozice v příloze.

neděle 22.10. Podzimní kros čkyňskými poli Čkyně (u Vimperku), kros 12 km a dětské závody, propozice budou zde: http://www.cz-outdoorkids.eu

pátek 27.10. až neděle 29.10. pochod 100 km a nebo 50 km či 30 km z Boršova do Vimperku, propozice budou zde: http://www.blk.websnadno.cz/

sobota 28. 10, Velešín, Velešínský půlmaratón, další závod JBP. Propozice v příloze.

sobota 28. 10., Tálín, Tálínská desítka, silnice 10 km, start na návsi v 13:30. Již 10. ročník závodu.

neděle 29.10. Roštejnský kros, Řásná u Telče, 8, 17 nebo 28 km kros, podrobnosti zde: http://www.runceskakanada.cz/registrace-rostej/

 

listopad

sobota 4.11. Lyžařský lesní běh, Dobrá Voda u Českých Budějovic, kros, muži 5 km, ženy 2 km, pěkný krosový běh v lese, kousíček od hranic krajského města. propozice dostanete včas.

sobota 4.11. Běh kolem Sokolského ostrova, České Budějovice, muži 8 nebo 5 km, ženy 3 km, propozice dostanete včas.

sobota 4.11. Běh kolem Práchně, Horažďovice, 6,5 km, start v 10 hodin u zámku, startovné 50,-Kč.

sobota 4.11. Army run Horní Planá, překážkový běh, informace zde: https://armyrun.cz/horni-plana/

sobota 4.11. Slavnostní vyhlášení Jihočeského poháru v triatlonu, Dubné - společenský sál, od 16 hodin vyhlášení JUNIOR CUPu, poté od 18:00 dospělí a pak hodně volná zábava.

sobota 11.11. Lesní běh Pintovkou, již 65. ročník. Propozice dostanete včas.

sobota 11.11. Krosová 12⁰, Velešín, kros 12 km pro muže do 50 let, 6 km pro muže nad 50 let a ženy. Propozice v příloze.

neděle 12.11. Loučovický maratón, Lipno – Loučovice, propozice na www.zeleznak.cz

sobota 25.11. Grad Prix vytrvalců 6,5 km, Kamenný Újezd, novinka v Jihočeském poháru, propozice dostanete včas.

 

??? zatím nevím termín Černý dub – obec Homole kousek od ČíBí, Běh kolem Baby 5,7 km, propozice dostanete včas.

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu.

Závody vytištěné malým písmem mají startovné vyšší než 500,-Kč za závod.

 

 

Přílohy emailu

Běh se psy Vrábče - výsledky (velikost 192 kB, formát pdf)
Hůrecký krpál propozice (velikost 1301 kB, formát pdf)
Sinop Jivno - výsledky (velikost 188 kB, formát pdf)
Duatlon Příbram - výsledky (velikost 127 kB, formát pdf)
Běh kolem Lužnice propozice (velikost 161 kB, formát pdf)
Kocelovice - Blatná - výsledky (velikost 40 kB, formát xls)
Velešínský půlmaratón - propozice (velikost 39 kB, formát doc)
Krosová 12 Velešín - propozice (velikost 38 kB, formát doc)
Běh kolem Ameriky - Písek - propozice (velikost 935 kB, formát pdf)
Tálín MTB časovkaq (velikost 28 kB, formát doc)
Prachatice - atletická neděle (velikost 154 kB, formát docx)
Běchovice - výsledky (velikost 614 kB, formát pdf)
Večerní běh Kaplicí - výsledky dívky (velikost 48 kB, formát pdf)
Večerní běh Kaplicí - hoši (velikost 53 kB, formát pdf)
Večerní běh Kaplicí - dospělí (velikost 45 kB, formát pdf)
Svatováclavský běh Vodňany - propozice (velikost 299 kB, formát jpg)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2018 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR