nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

18. 9. 2017
Běhy a běhy a běhy...
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté, posílám obvyklé informace a také se nám stále nějak plní termínovka! V září jsem ji doplnil o dva běhy, jeden Sinopácký ve Zlivi a druhý v Třeboni, vypadá to na identickou trať s Během kolem Světa...:>), také posílám plakátek na maratón v Písku, letos budou malé změny, tak čtěte podrobněji než jiné roky. Poběží se také v Temelíně, ale jen děti, viz příloha. Termínovku jsem doplnil o listopad, snad je tam všechno, jen běh Kolem Baby je ještě otevřený, ale rozhodně bude!

 

 

Výsledky:

středa 13.9. Běh Starým městem, Tábor, 17:00 Staré město, 3,6 km. Výsledky v příloze.

 

pátek 15.9. Jivno, Sinop běh, výsledky zatím nejsou, ale budou, vydržte do příštího pondělí.

 

sobota 16.9. půlmaratón v Kardašově Řečici, výsledky v příloze. A dovolím si k nim malý komentář. Závod byl díky omylem posunuté otočce delší, takže třeba moje hodinky naměřili vzdálenost 21 km 990 m, nééé že bychom nějaký metr navíc neuběhli, to nám nevadí, ale ty časy jsou pak o něco horší, tak je tak i vnímejte.

 

sobota 16.9. běh Kocelovice ( u Blatné)  – Hornosín –Kocelovice, 7 km asfalt. Výsledky zatím nemám, ale budou

 

sobota 16.9. Písek, běh Mezi mosty, délka 4,2 km, výsledky budou zde: https://www.facebook.com/BehMeziMosty/ a posílám je také v příloze a rozhodně stojí za shlédnutí! Závodníkovi Sedmdesátpětce gratuluji!

 

sobota 16.9. Boletice, Běhej lesy, kros 10 nebo 21 km, výsledky zde: https://behejlesy.cz/behej-lesy-vysledky/boletice

 

 

Jihočeský běžecký pohár

Již tento čtvrtek odpoledne poběžíme další pohárový závod, tentokrát se po několika letech vracíme do Kaplice. Máme k tomu dobrý důvod, běží se tam 50. ročník závodu! Propozice máte v příloze.

 

Pořád ještě hledáme náhradu za zrušený podzemní garážový maratón. Obracím se proto na vás na všechny, zdali nemáte nějaký nápad na maratón v lednu a v teple. Mělo by jít o vnitřní prostor, kdy by byla teplota nejlépe tak od 14o do 20o, nemusí to být ani v Budějovicích, ale mělo by to být v jižních Čechách, v Mercury jsme měli trať o délce 666 m, ale mohla by být klidně i jiná, klidně i kratší. Akce by se měla konat koncem ledna. Piště mi své nápady!

Další nápady a náměty stále přijímáme na nový ročník Jihočeského běžeckého poháru. Prosím o zasílání námětů, připomínek, návrhů a podobně. Zvláště se prosím vyjadřujte k termínovce, co do ní přidat nebo vyřadit, rádi bychom zase udělali nějaké obměny, aby náš pohár nebyl statický, a vy jste se podívali na nové tratě a do nových míst, zároveň nechceme dělat ale žádnou revoluci, pokud jsou současné závody kvalitní a oblíbené, tak je v poháru necháme. Také pište připomínky k pravidlům. Konečný termín pro náměty je do  konce září.

Výsledky po pohárové Třeboni už jsou kompletně na webu.

 

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

Dnes je toho více, řeším staré dluhy:

 

V polské Wroclawi se 10. září běžel maratón, jehož součástí bylo i Mistrovství Evropy veteránů.

Martin Frelich doběhnul v čase 2:41:32 v kategorii mužů nad 45 let na skvělém druhém místě!

Pavel Frelich, jeho bratr, doběhnul kousek za ním v čase 2:46:22 a byl na celkovém 42. místě.

Vít Malík doběhnul v čase 2:59:34.

Celkem do cíle maratónu doběhlo 4600 běžců.

V soutěži týmů obsadili čeští borci třetí místo! Kluci gratuluji, jste dobří! V Jihočeské vás už stihli pochválit a jsou rychlejší než já.

 

V Plzeňském kraji, v Plasech se běžel 2.9. Baroko maratón a moc hezky se tam předvedli Jihočeši! Za vítězným Radkem Brunerem se na docela kopcovité trati seřadili takto:

2. celkově           Michael Vaněček            3:05:03

3. celkově           Konstantin Kasík             3:13:19

38. celkově        Pavel Klein                         3:56:40

72. celkově        Jakub Průcha                     4:16:49

154. celkově      Petra Kleinová                 5:42:42

Celkem doběhlo 163 závodníků a já výše uvedeným borcům blahopřeji a vítám v klubu maratónců!

 

Z Beskydské sedmičky hlásím ještě jeden úspěch:

Rosťa Gregor (který letos obešel pěšky Československo!) dokončil „kratší“ trasu Beskydské sedmičky spolu s Jiřinou Lipovou ze Strakonic v čase 21:56:57 a skončili na stupních vítězů, byli třetí! Gratuluji!

 

V sobotu 9.9. se běžel v Kladně na Sletišti maratón, který byl dříve hojněji navštěvován Jihočechy, ale tentokrát jich tam moc nebylo:

6. celkově a 4. v kategorii mužů do 39 let             Michal Vaněček                               2:50:25                 Nový osobák, vylepšení o 2 minuty!!!

Pak ještě běžel Bohuslav Blažek, ale nedokončil.

 

V neděli 17.9. se běžel maratón v Rakousku ve Wachau a také se tam vydalo pár Čechů a Jihočechů:

331. celkově      Jakub Doubal    3:55:28 Vypadá to na první maratón v životě! Jakub je z Třeboně, ročník 1990 a nemám na něj kontakt, prosím o pomoc s hledáním.

447. celkově      Pavel Pojar         4:15:12 Také první maratón v životě, gratuluji moc! Tohoto běžce jste léta vídali v Černém Dubu, kdy u počítače prováděl prezentaci závodníků do Běhu kolem Baby, ale nikdy nic neběhal, až po letech si troufl na něco kratšího a teď i něco velmi delšího! Vypadá to, že ředitel závodu Jarda Zlámalík přišel o zpracovatele výsledků a přibyde mu v listopadu jeden běžec....:>!

465. celkově      Michaela Trněná             4:18:32.

Blahopřeji všem!            

 

 

Různé

V Praze se už před 14 dny běžela nejrychlejší ženská desítka na světě!  Článek o tom najdete zde: http://www.ceskybeh.cz/frontend.blog/detail?articleUrl=praha-videla-svetovy-rekord-na-silnicni-desitku

 

A když už jsme u těch článků, tak Jirka Klíma běžel půlmaratón v Rakousku a napsal o tom pěknou zprávu, máte jí v příloze.

 

Pak rád předávám několik slov k běhu kolem Hejtmanu v Chlumu u Třeboně od ředitele závodu:

Tak již máme rok za sebou a je tu 50. ročník Běhu kolem Hejtmanu. Koná se dne 14.října 2017  ( každoročně druhou sobotu v měsíci říjnu). Pořadatelem je TJ Jiskra Chlum u Třeboně, z.s. ve spolupráci Jihočeským atletickým svazem a je součástí Jihočeského běžeckého poháru, a také součástí hnutí Sportuj s námi ČUS. Všechny zvu k účasti a ku pomoci. Koná se na stadionu Městyse Chlum u Třeboně na sídlišti Fr. Hrubína (stadion byl převeden z majetku TJ Jiskra Chlum u Třeboně, z.s.). Na programu jsou veškeré možné věkové kategorie ( 20 kategorií !!!) a tratě. Začátek 9 : 00. Hlavní závod na 10 km (trať je certifikována !!!!) startuje v 10.50 hodin a pro registrované závodníky je to Mistrovství jihočeského kraje v silničním běhu na 10 km mužů a žen !!!!!!!!!

Zdravím a děkuji za pomoc u této akce a borcům- závodníkům/závodnicím přeji úspěch.....

Josef Švec e-mail: josefsvec.ch@seznam.cz mobil : 727 805 392

 

O půlmaratónu v Kardašově Ŕečici je už článek v novinách, najdete ho zde: http://jindrichohradecky.denik.cz/ostatni_region/v-recici-se-bezel-jiz-sesty-pulmaraton-20170917.html

 

 

Volná čísla a odvoz na závody

Nikdo nic nenabízí...

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

 

Termínovka

 

září

čtvrtek 21.9. Kaplice, Večerní běh Kaplicí, závod dospělých cca 6250 m a pak spousta dětských běhů, 50. ročník závodu! Propozice v příloze.

pátek 22.9. Zliv, Sinop běh na trase 6,2 km, propozice v příloze.

sobota 23.9. pískovna Veselí n. Luž. , vodácký triatlon na tratích 3 km běh, 10 km horské kolo a 2 km loď, kterou vám půjčí. Možnost štafet. Podrobnosti zde: http://www.vodackytriatlon.cz/

sobota 23.9. Svatojánský Kopeček, 2. ročník benefičního běhu pro Centrum BAZALKA. Trasa 5km, 10km, dětské běhy  (10km letos jednokolová), kombinace lesní cesty, louky, asfalt a nějaké to převýšení :-) Loni 180 běžců. Podrobnosti na https://www.facebook.com/events/861328147357441/?ti=icl Přihlášky zde: https://vysledky.irontime.cz/prihlaska1182/

sobota 23.9. cyklistický závod, co zase není tak úplně závodem, Bohemian Gran Fondo - charitativní cyklistická akce -  5 různých tras (44 – 221 km) se startem v Č. Krumlově. Účastí a zaplacením startovného jezdci podporují charitativního partnera. Podrobnosti na www.bohemiangranfondo.cz

neděle 24.9. Praha, běh Běchovice – Praha 10 km (a 31 m), není to závod na jihu, ale neodmyslitelně patří k atletické historii, neboť jde o nejstarší nepřerušeně běhaný závod na evropském kontinentu. Zároveň je to MČR v silničním běhu na 10 km. Ženy startují zvlášť, veteráni také, závod mohu vřele doporučit! Podrobnosti na http://www.bechovice-praha.cz/

čtvrtek 28.9. Hůrecký krpál, Hůrka u Jistebnice, 4 km ženy, 8 km muži, propozice zde: https://sites.google.com/site/spsvdjistebnice/xc

čtvrtek 28.9. Vodňany, Svatováclavský běh, 9 km, silnice a lehký a rovný terén. Propozice a spousta dalších informací zde a registrace už běží: http://www.svatovaclavskybeh.estranky.cz/clanky/registrace/  Propozice v příloze.

čtvrtek 28.9. Lyžařský kros Hajná Hora – Vimperk, propozice na www.skisumava.cz a zde: http://www.skisumava.cz/propozice/2017/pr_20170928_hajna.pdf

sobota 30.9. Běh pro hospic – Třeboň, 12 km běhu okolo světa a kratší trati pro děti a hobíky. Propozice v emailu z 11.9.

 

říjen

neděle 1.10.  maratón, půlmaratón, čtvrtmaratón v Písku. Podrobnosti zde: http://www.kmmp.cz/  Registrace na závod na webu již spuštěna!

neděle 1.10. Běh kolem Lužnice, Veselí nad Lužnicí, 5,6 km nebo 8 km, propozice dostanete včas.

neděle 1.10. Klec u Lomnice nad Lužnicí, Diochi kros Jakuba Krčína, 8, 12 nebo 24 km běh okolo 11 rybníků. Podrobnosti zde: http://www.runceskakanada.cz/registrace-jakub-krcin/

sobota 7.10. Night run České Budějovice. 10 a 5 km, start večer. Podrobnosti zde http://www.night-run.cz/zavod-info/ceske-budejovice/o-zavodu.html

sobota 7.10. Běh okolo Kuřidla, Strakonice, 3-7 km, kros, propozice na http://skiklubst.webnode.cz/beh-okolo-kuridla/ a v příloze.

sobota 7.10. Vyhlídkový běh kolem Černé, Černá v Pošumaví, 18,1 km, povrch asfalt a zpevněné cesty, propozice budou na http://www.cernavposumavi.cz/

sobota 7.10. Šumavský Šutr, Zadov – Churáňov,  terén 21, 42 nebo 63 km. Podrobnosti zde: https://sutr54.wordpress.com/

sobota 7.10. Temelín, 1. ročník dětských běhů. Pozor, jen pro děti!

neděle 8.10. Běžecký kros kolem Soukeníku, Sezimovo Ústí, 2. ročník 6 km běhu. Start a cíl na fotbalovém hřišti. 

sobota 14.10. Běh kolem Hejtmanu, 10 km silnice, Chlum u Třeboně, mistrovství jihočeského kraje v silničním běhu na 10. km, 50. ročník závodu! Další pohárový závod a ženy opět pro body do poháru poběží 10 km, propozice v emailu z 1.9.

neděle 15.10. Podzimní kros čkyňskými poli Čkyně (u Vimperku), kros 12 km a dětské závody, propozice budou zde: http://www.cz-outdoorkids.eu

sobota 21.10. Písek, Běh kolem Ameriky, již 92. ročník!, běží se různé vzdálenosti, další ze seriálu závodů JBP, propozice dostanete včas, přijďte na nejstarší běh v jižních Čechách!

pátek 27.10. až neděle 29.10. pochod 100 km a nebo 50 km či 30 km z Boršova do Vimperku, propozice budou zde: http://www.blk.websnadno.cz/

sobota 28. 10, Velešín, Velešínský půlmaratón, další závod JBP. Propozice dostanete včas.

sobota 28. 10., Tálín, Tálínská desítka, silnice 10 km, start na návsi v 13:30. Již 10. ročník závodu.

neděle 29.10. Roštejnský kros, Řásná u Telče, 8, 17 nebo 28 km kros, podrobnosti zde: http://www.runceskakanada.cz/registrace-rostej/

 

listopad

sobota 4.11. Lyžařský lesní běh, Dobrá Voda u Českých Budějovic, kros, muži 5 km, ženy 2 km, pěkný krosový běh v lese, kousíček od hranic krajského města. propozice dostanete včas.

sobota 4.11. Běh kolem Sokolského ostrova, České Budějovice, muži 8 nebo 5 km, ženy 3 km, propozice dostanete včas.

sobota 4.11. Běh kolem Práchně, Horažďovice, 6,5 km, start v 10 hodin u zámku, startovné 50,-Kč.

sobota 4.11. Army run Horní Planá, překážkový běh, informace zde: https://armyrun.cz/horni-plana/

sobota 4.11. Slavnostní vyhlášení Jihočeského poháru v triatlonu, Dubné - společenský sál, od 16 hodin vyhlášení JUNIOR CUPu, poté od 18:00 dospělí a pak hodně volná zábava.

sobota 11.11. Lesní běh Pintovkou, již 65. ročník. Propozice dostanete včas.

neděle 12.11. Loučovický maratón, Lipno – Loučovice, propozice na www.zeleznak.cz

pátek 17.11. Krosová 12⁰, Velešín, kros 12 km pro muže do 50 let, 6 km pro muže nad 50 let a ženy. Propozice dostanete včas.

sobota 25.11. Grad Prix vytrvalců 6,5 km, Kamenný Újezd, novinka v Jihočeském poháru, propozice dostanete včas.

??? Černý dub – obec Homole kousek od ČíBí, Běh kolem Baby 5,7 km, propozice dostanete včas.

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu.

Závody vytištěné malým písmem mají startovné vyšší než 500,-Kč za závod.

Přílohy emailu

Běh pro hospic - Třeboň (velikost 1436 kB, formát pdf)
Královský maratón v Písku - plakát (velikost 139 kB, formát docx)
Večerní běh Kaplicí - propozice (velikost 167 kB, formát pdf)
Dětské temelínské běhy (velikost 515 kB, formát jpg)
Zpráva o půlmaratónu v Rakousku (velikost 66 kB, formát rtf)
Sinop Zliv - propozice (velikost 92 kB, formát jpg)
Sinop Zliv - trasa běhu (velikost 111 kB, formát jpg)
Kardašova Řečice - půlmaratón a desítka - výsledky (velikost 19 kB, formát xlsx)
Běh Starým městem - Tábor - výsledky (velikost 113 kB, formát pdf)
Běh mezi mosty Písek - výsledky dospělí (velikost 403 kB, formát pdf)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2018 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR