nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Newsletter archiv

11. 9. 2017
Běhy a triatlony, prosím čti a nejen to....
Rozesláno

Ahoj běžci a triatlonisté, posílám spoustu výsledků, včetně těch starších, co ještě nemáte. A také jednu špatnou zprávu, nebude Mercury maraton, takže prosím čtěte dál, třeba někdo něco náhradního vymyslí a stane se tak nástupcem Jardy Nováka, který přišel na to, že se bude konat maratón v garážích. Také v příloze posílám výsledky běhu ze Sušice, už jsou to sice západní Čechy, ale pár Jihočechů si tak zaběhlo pěkná umístění. Začínám pracovat na termínovce na listopad. Pořadatelé, hlaste mi prosím své závody.

 

Výsledky:

sobota 26.8. Zliv, rybník Mydlák, triatlon, 1,5 km plavání, 42 km kolo a 10 km běh. Mistrovství jihočeského kraje. Výsledky v příloze.

 

neděle 27.8. Zliv, rybník Mydlák, triatlon, MJČK v družstvech, plavání 0,5 km, kolo 22 km a 5 km běh. Výsledky ve stejné příloze.

 

sobota 2.9. Lišov, běh kolem středu Evropy, běh na 8 km a dětské závody, výsledky v příloze.

 

čtvrtek 7.9. Večerní běh Novou Včelnicí, Nová Včelnice, 5 km, výsledky v příloze a je to na více záložkách.

 

sobota 9.9. Běh kolem Světa, Třeboň, 11,729 km, rovinný cross, podrobnosti na http://www.behkolemsveta.cz/  výsledky v příloze.

 

sobota 9.9. Sezi Run, Sezimovo Ústí, běh 6 km, 1. ročník nového závodu, výsledky v příloze a také zde: https://drive.google.com/file/d/0B2ExVjCXN74eX2pIY0lOMlhlOUk/view?usp=drivesdk

 

neděle 10.9. Kamenný Újezd, 10 km silnice, start v 17 hodin, výsledky a komentář k závodu v příloze.

 

 

Jihočeský běžecký pohár

Máme jednu smutnou zprávu týkající se našeho podzemního garážové maratónu, který jsme pravidelně běhali 10 let v podzemních garážích Mercury centra. Maratón v lednu nebude a už nebude asi nikdy. Nové vedení Mercury centra nesouhlasí s jeho pořádáním, už letos nám vyšli vstříc minimálně až vůbec a s dalším pořádáním v lednu příštího roku nyní nesouhlasí. Obracím se proto na vás na všechny, zdali nemáte nějaký nápad na maratón v lednu a v teple. Dopředu zamítám jinak dobrý nápad, že bychom si objednali letadlo a někam do tepla si zaletěli na otočku zaběhnou maratón. Požadavek je poměrně jednoduchý. Mělo by jít o vnitřní prostor, kdy by byla teplota nejlépe tak od 14o do 20o, nemusí to být ani v Budějovicích, ale mělo by to být v jižních Čechách, v Mercury jsme měli trať o délce 666 m, ale mohla by být klidně i jiná, klidně i kratší. Akce by se měla konat koncem ledna. Je na to čas do konce září, to by se mělo něco vymyslet a domluvit s majitelem. Piště mi své nápady!

 

Další nápady a náměty přijímáme na nový ročník Jihočeského běžeckého poháru. A protože do poháru má právo říci si každý své, tak prosím o zasílání námětů, připomínek, návrhů a podobně. Zvláště se prosím vyjadřujte k termínovce, co do ní přidat nebo vyřadit, rádi bychom zase udělali nějaké obměny, aby náš pohár nebyl statický, a vy jste se podívali na nové tratě a do nových míst, zároveň nechceme dělat ale žádnou revoluci, pokud jsou současné závody kvalitní a oblíbené, tak je v poháru necháme. Také pište připomínky k pravidlům. Konečný termín pro náměty je do  konce září.

 

Výsledky po pohárové Třeboni už jsou částečně na webu, ale Martin Gazda, manažer poháru nám zmizel na chvilku do zahraničí a dodělá to určitě tento týden, vydržte!

 

Jihočeský klub maratonců z.s.

Běžela se Beskydská sedmička a ještě tam bylo více lidí, než minule zmínění Jan Kejšar a Ríša Vobořil.

Takže ještě zápis do klubu maratónců (a ne ledajaký!) učinili:

Patrik Kilian a Luboš Kočvara, oba takřka Budějčáci, i když Luboš ještě ze zvyku píše Železný Brod. B7 dokončili trať Long v čase 17h 29 minut s řádně promrzlýma a bolavýma nohama, celkově 67. :) Gratuluji!

A dvojice Šílenci ze Šumavy ve složení Jan Šíma a Pavel Paraj dali trasu Long v nezkrácené verzi a psím počasí v čase 18h 6min., celk. 81. v kat.49. Klucí, jste dobří gratuluji!

Pepa Mondek se s  Ivanem Kolářů pustil také do překonání B7. Opravdu to byl prý masakr, ale hlásí úspěšné zdolání B7, která měla 8 kopců JJJJJJLJ . Celkově na krátké trase (87 km a 5052m převýšení), byli 19. a v kat. 4 místo v čase 15:41:28. Prý úžasný zážitek, jen pro déšť a mlhu toho zas tak moc neviděli.

 

Na dlouhý triatlon až do Rakouska do Podersdorfu se 2. září vydal Zdeněk Konárek a nejel tam zbytečně. 3,8 km plavání, 180 km na kole a 42,2 km běhu zdolal v čase 10:12:30, z toho maratón za 3:39:51 a byl celkově 67. z 283. závodníků, co dokončili! Zdeňku gratuluji a vítej v klubu maratónců!

 

Různé

V příloze máte pozvánku na běh se psy ve Vrábči u ČíBí. Běží se to už tuto sobotu a dá se běžet i bez psa...:>)

 

Volná čísla a odvoz na závody

Nikdo nic nenabízí...

 

 

Ahoj Míra Šimek 602 775 713  m.simek@spucr.cz

 

 

 

Informace o bězích na jihu pro dospělé najdete zde: http://www.jihoceskybezeckypohar.cz/

Informace o bězích dětí a mládeže najdete zde: http://deti.jihoceskybezeckypohar.cz/uvod

Informace o bězích dospělých na jihu na facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/jihoceskybezeckypohar/?fref=ts

Informace o bězích pro dětí a mládež na jihu najdete na facebooku zde: https://www.facebook.com/Jiho%C4%8Desk%C3%BD-b%C4%9B%C5%BEeck%C3%BD-poh%C3%A1r-d%C4%9Bt%C3%AD-a-ml%C3%A1de%C5%BEe-785765318255003/?fref=ts

 

 

Termínovka

září

středa 13.9. Běh Starým městem, Tábor, 17:00 Staré město, 3,6 km, startovné se nevybírá! Propozice v emailu z 24.7.

pátek 15.9. Jivno, náhrada za zrušený Sinop běh. Propozice v příloze.

sobota 16.9. půlmaratón v Kardašově Řečici, propozice v emailu z 21.8.

sobota 16.9. běh Kocelovice ( u Blatné)  – Hornosín –Kocelovice, 7 km asfalt, start v 10 hodin od hospody, startovné 50,-Kč.

sobota 16.9. Písek, běh Mezi mosty, délka 4,2 km, podrobnosti nejsou zde https://www.facebook.com/BehMeziMosty/

sobota 16.9. Boletice, Běhej lesy, kros 10 nebo 21 km, podrobnosti na www.behejlesy.cz

čtvrtek 21.9. Kaplice, Večerní běh Kaplicí, závod dospělých cca 6250 m a pak spousta dětských běhů, 50. ročník závodu! Propozice v emailu z 14.7.

sobota 23.9. pískovna Veselí n. Luž. , vodácký triatlon na tratích 3 km běh, 10 km horské kolo a 2 km loď, kterou vám půjčí. Možnost štafet. Podrobnosti zde: http://www.vodackytriatlon.cz/

sobota 23.9. Svatojánský Kopeček, 2. ročník benefičního běhu pro Centrum BAZALKA. Trasa 5km, 10km, dětské běhy  (10km letos jednokolová), kombinace lesní cesty, louky, asfalt a nějaké to převýšení :-) Loni 180 běžců. Podrobnosti na https://www.facebook.com/events/861328147357441/?ti=icl Přihlášky zde: https://vysledky.irontime.cz/prihlaska1182/

sobota 23.9. cyklistický závod, co zase není tak úplně závodem, Bohemian Gran Fondo - charitativní cyklistická akce -  5 různých tras (44 – 221 km) se startem v Č. Krumlově. Účastí a zaplacením startovného jezdci podporují charitativního partnera. Podrobnosti na www.bohemiangranfondo.cz

neděle 24.9. Praha, běh Běchovice – Praha 10 km (a 31 m), není to závod na jihu, ale neodmyslitelně patří k atletické historii, neboť jde o nejstarší nepřerušeně běhaný závod na evropském kontinentu. Zároveň je to MČR v silničním běhu na 10 km. Ženy startují zvlášť, veteráni také, závod mohu vřele doporučit! Podrobnosti na http://www.bechovice-praha.cz/

čtvrtek 28.9. Hůrecký krpál, Hůrka u Jistebnice, 4 km ženy, 8 km muži, propozice dostanete později.

čtvrtek 28.9. Vodňany, Svatováclavský běh, 9 km, silnice a lehký a rovný terén. Propozice a spousta dalších informací zde a registrace už běží: http://www.svatovaclavskybeh.estranky.cz/clanky/registrace/  Propozice v příloze.

čtvrtek 28.9. Lyžařský kros Hajná Hora – Vimperk, propozice budou na www.skisumava.cz

 

říjen

neděle 1.10.  maratón, půlmaratón, čtvrtmaratón v Písku. Podrobnosti zde: http://www.kmmp.cz/  Registrace na závod na webu již spuštěna, do konce července levnější startovné!

neděle 1.10. Běh kolem Lužnice, Veselí nad Lužnicí, 5,6 km nebo 8 km, propozice dostanete včas.

neděle 1.10. Klec u Lomnice nad Lužnicí, Diochi kros Jakuba Krčína, 8, 12 nebo 24 km běh okolo 11 rybníků. Podrobnosti zde: http://www.runceskakanada.cz/registrace-jakub-krcin/

sobota 7.10. Night run České Budějovice. 10 a 5 km, start večer. Podrobnosti zde http://www.night-run.cz/zavod-info/ceske-budejovice/o-zavodu.html

sobota 7.10. Běh okolo Kuřidla, Strakonice, 3-7 km, kros, propozice na http://skiklubst.webnode.cz/beh-okolo-kuridla/ a v příloze.

sobota 7.10. Vyhlídkový běh kolem Černé, Černá v Pošumaví, 18,1 km, povrch asfalt a zpevněné cesty, propozice budou na http://www.cernavposumavi.cz/

sobota 7.10. Šumavský Šutr, Zadov – Churáňov,  terén 21, 42 nebo 63 km. Podrobnosti zde: https://sutr54.wordpress.com/

neděle 8.10. Běžecký kros kolem Soukeníku, Sezimovo Ústí, 2. ročník 6 km běhu. Start a cíl na fotbalovém hřišti. 

sobota 14.10. Běh kolem Hejtmanu, 10 km silnice, Chlum u Třeboně, mistrovství jihočeského kraje v silničním běhu na 10. km, 50. ročník závodu! Další pohárový závod a ženy opět pro body do poháru poběží 10 km, propozice v emailu z 1.9.

neděle 15.10. Podzimní kros čkyňskými poli Čkyně (u Vimperku), kros 12 km a dětské závody, propozice budou zde: http://www.cz-outdoorkids.eu

sobota 21.10. Písek, Běh kolem Ameriky, již 92. ročník!, běží se různé vzdálenosti, další ze seriálu závodů JBP, propozice dostanete včas, přijďte na nejstarší běh v jižních Čechách!

pátek 27.10. až neděle 29.10. pochod 100 km a nebo 50 km či 30 km z Boršova do Vimperku, propozice budou zde: http://www.blk.websnadno.cz/

sobota 28. 10, Velešín, Velešínský půlmaratón, další závod JBP. Propozice dostanete včas.

sobota 28. 10., Tálín, Tálínská desítka, silnice 10 km, start na návsi v 13:30. Již 10. ročník závodu.

neděle 29.10. Roštejnský kros, Řásná u Telče, 8, 17 nebo 28 km kros, podrobnosti zde: http://www.runceskakanada.cz/registrace-rostej/

 

 

Tučně vyznačené závody jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru nebo Jihočeského poháru v triatlonu.

Závody vytištěné malým písmem mají startovné vyšší než 500,-Kč za závod.

Přílohy emailu

Běh Sušice - výsledky (velikost 764 kB, formát jpeg)
Lišov - běh výsledky (velikost 108 kB, formát xls)
Triatlon Zliv - kompletní výsledky (velikost 1810 kB, formát pdf)
Běh kolem Světa - výsledky (velikost 33 kB, formát xlsx)
Běh se psy Vrábče (velikost 128 kB, formát pdf)
Sinop běh Jivno propozice (velikost 696 kB, formát jpg)
Sinop běh Jivno mapa (velikost 200 kB, formát jpg)
Sezi run - výsledky (velikost 134 kB, formát pdf)
Nová Včelnice - večerní běh - výsledky (velikost 67 kB, formát xlsx)
Svatováclavský běh Vodňany - propozice (velikost 299 kB, formát jpg)
Kamenný Újezd výsledky 10 km (velikost 164 kB, formát doc)
Zpět na seznam emailů

O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2018 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR