14 záv. Šimek Miroslav
13 záv. Gazda Martin

Už 76. ročník Běhu kolem Hluboké odstartuje v neděli

15.4.2016

V garážích Mercury centra, v Kamenném Újezdu a v Bujanově už se běželo. A kalendář Jihočeského běžeckého poháru je nabitý. Už v neděli vyrazí běžci k dalšímu závodu. Tentokrát tomu třetímu nejdelšímu, který kalendář poháru nabízí.

V 9.30 hodin odstartuje 76. ročník Běhu okolo Hluboké nad Vltavou. A po jeho startu se přidají i tradiční závody pro děti a mládež.

„Loni u nás startovalo 73 běžců. Podobný počet očekáváme i letos,“ potvrdila organizátorka závodu Růžena Smolíková.

Závod s obrovskou tradicí změnil před několika lety svoji zaběhlou trasu. Letos se tak znovu poběží z Hluboké směrem na Bavorovice, Vondrov, Munice a Zahájí. Přes Zliv se pak budou běžci vracet zpět do Hluboké nad Vltavou.

V loňském roce byl na téhle trase nejrychlejším běžcem Leoš Pelouch z SK Chotěboř, který ji zaběhl za 1:27:50 hodiny. Na druhém místě doběhl Jiří Minařík ze AK Zlín a třetí místo obsadil Jiří Csirik z Atletiky Písek. Mezi ženami pak byla nejrychlejší Valerie Soukupová. Ta zaběhla za 1:37:49 hodiny. Druhá doběhla Lenka Všetečková a třetí pak Petra Krejčová.

K rekordům závodu však měly výkony daleko. Nejrychlejším mužem, který se kolem hluboké proběhl byl totiž Ivan Uvízl. Ten doběhl za 1:15:48 v roce 1987. O rok později stanovila ženský rekord Alena Peterková časem 1:30:12 hodiny

Najde se někdo, kdo se jim letos přiblíží? Startovné bude 100 korun, platí se na místě a prezentace je do 9 hodin.