nahoru
facebook newsletter hledání kontakt

JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR


Nejbližší narozeniny

25.6. Bláha Jan
26.6. Fenclová Dana
1.7. Klíma Ladislav
2.7. Gregor Jan
4.7. Fürbach Martin
4.7. Dvořák David
4.7. Stejskal Ladislav Jun.
8.7. Outlá Šárka


Nejbližší akce

23. 06. 2018 (není v JBP)
Jindřichohradecký půlmaraton

20. 07. 2018 (není v JBP)
Běh o Neplachovský Hrneček

21. 07. 2018 (závod JBP)
Hodinovka na dráze - Č. Budějovice

11. 08. 2018 (závod JBP)
Reuter Run Boršov n. Vl.


Nejlepší muži

1328 b. Zelenka Libor
1316 b. Vondrášek Štěpán
1267 b. Mikolášek Arnošt

Nejlepší ženy

1156 b. Hronová Božena
1012 b. Zlochová Simona
996 b. Tučková Jana

Nejlepší týmy

3664 b. Jiskra Třeboň
2903 b. TT Tálín
2820 b. Symbio + CE.E.

Nejpilnější závodník

7 záv. Rokos Ivan
7 záv. Kůrka Tomáš
7 záv. Mikolášek Arnošt

Rekapitulace JBP 2012

18.1.2013

Jihočeský běžecký pohár

rekapitulace 2. ročníku a nadcházející rok 2013

 

 

Je za námi další rok a s ním i druhý ročník Jihočeského běžeckého poháru. Když byl v roce 2011 tento běžecký seriál založen, ani Otcové zakladatelé nejspíš nečekali, jaký zájem tímto vybudí. Jižní Čechy byly v tomto ohledu - v porovnání s jinými regiony - tak trochu spící Růženkou. Běhalo se, závodilo, pořádalo, ale celoroční srovnání a motivace tu chyběla. Protože, co si budeme povídat, amatérští sportovci jsou prostě "prestižáci" a možnost porovnat se dlouhodobě se stejně "postiženými" kolegy je k nezaplacení ...

 

19 závodů a jeden ples bylo dostatečně reprezentativním vzorem toho, co se v jihočeské běžecké komunitě událo. Z pestrého menu si vybere úplně každý. Nabízejí se několika kilometrové pohodovky ve městech,  profilově těžké, ale krásné krosy přes hory a doly a jako lahůdka (... netradičně vždy už na začátek ...) - maraton v podzemí.

 

Právě maratony jsou tím, čím byl Jihočeský běžecký pohár v loňském roce jedinečný. Vždyť kde jinde v České republice je možné dát si v lednu klasických 42.195 m v suchu a relativním teple? Zajímavým počinem (díky prostorových limitům mimo vlastní pohár a pouze pro vybrané) byl i 1. ročník Estaán maratonu na běžeckých pásech, pořádaný v prosinci 2012 Jihočeských klubem maratonců  v prostorách Fitness Pouzar v Českých Budějovicích. Zájem, který tyto akce vzbudily, signalizuje, že je jen otázka času, než se Jižních Čechách dočkáme i klasického venkovního maratónu.

 

Drtivá většina osvědčených pořadatelů a závodů zůstává zachována i v listině závodů pro rok 2013. Obecný boom městských závodů, významně propagujících a motivujících amatérské sportovní běhání, reflektuje do JBP nově zařazený 1/2 maraton v Českých Budějovicích. A nebyly by to Jižní Čechy, kdyby se zde pomalu neklubalo na svět něco zcela nového - viz úvahy o pořádání nultého ročníku etapového závodu.

 

JBP je o potkávání a soutěžení amatérských běžců. Nejsou proto až tak důležitá jména nejlepších z jednotlivých kategorií. O to větší uznání a poděkováni ale zaslouží ti, díky nimž toto krásné soutěžení vzniklo a úspěšně se dále rozrůstá. Ať už jsou to výše zmínění zakladatelé, nebo pořadatelé jednotlivých závodů. Jejich práce je tím cennější, že ji dělají ve volném čase a bez nároku na odměnu. A roce 2013 je zase na nás, běžcích, abychom jejich konání ocenili svou hojnou účastí na závodech a pozitivním přístupem.   

 

Zdeněk Richtr

leden 2013


O POHÁRU ZÁVODY JBP OSTATNÍ ZÁVODY DETAILNÍ VÝSLEDKY SEZNAM ČLENŮ KONTAKT
© 2018 JIHOČESKÝ BĚŽECKÝ POHÁR