16 záv. Šimek Miroslav
15 záv. Gazda Martin

Nový lídři JBP - J.Soukup a Gabriela Tomášová

22.10.2014

V sobotu proběhl již 89 ročník – běh okolo Ameriky a byl to zároveň 14 závod JBP. Závodu se účastnilo 104 běžců (81 mužů a 23 žen) a spoustu dětí, což znamená, že si běžci připisovali opět maximální bodový přísun do JBP. Zvítězil Lukáš Pomezný před Jiřím Csirikem z Atletiky Písek a třetí doběhl Josef Soukup z týmu Zliváci. V kategorii žen zvítězila Valérie Soukupová z pořádajícího oddílu - Atletika Písek před Šárkou Grabmüllerovou a Lindou Rechtorikovou.

Průběžné pořadí JBP doznalo velké změny – nový vedoucím mužem je Josef Soukup se 785 body před J. Habarou – 766 a Jirkou Divišem – 750 b. Do celkového pořadí mohou ještě promluvit se sedmi závody – E.Beshír a K. Nerad a zatím na 19 pozici Jiří Csirik s 6 závody ….  Mimo jsou již zraněný L. Stejskal, J.Hron … a 8 závodů už nestihnou zaběhnout J.Bláha a M.Serbessa.

V kategorii žen se po dlouhé době změnilo pořadí na vedoucí pozici. Vede Gabriela Tomášová 771 před Danou Vorlovou 728 a Lindou Rechtorikovou s 697 body. Spoustu žen má 6 až 7 závodů … tak se pořadí bude ještě měnit … Ale největší favoritka – Valérie Soukupova má vše pod kontrolou – 9 místo – 624 bodů z 6 závodů. Do konce JBP jsou ještě 4 závody (1 dlouhý a 3 krátký + bonusový) tak je stále o co běhat.

Drama se dá očekávat i v soutěži týmů …. O celkové pořadí si to rozdají 3 běžci a Zliváci …..

Další pohárový závod se uskuteční v úterý ve  Velešíně, kde se běží půlmaratón.