2 záv. Meisl Petra
2 záv. Bělka Jakub

Mikulášský běh - Včelná

5.12.2012

1. prosince proběhl již 17. závod z JIHOČESKÉHO BĚŽECKÉHO POHÁRU ve Včelné -  „Mikulášský běh“. Počasí zrovna nepřálo, alespoň mně byla zima!!  Na startu se představilo 76 závodníků a do cíle se doběhli všichni. Z toho bylo 35 běžců z JIHOČESKÉHO BĚŽECKÉHO POHÁRU. Na závodu chyběl už jistý vítěz – Ladislav Stejskal, který léčí zlomenou klíční kost, ale první závod po nemoci běžel Mulugeta Serbessa. Závod se nejlépe povedl J.Havlíčkovi (věkem ještě junior), který zvítězil před Janem Bláhou a Michalem Hášou. V kategorii žen si odbyla svou stíhací jízdu pohárem Valérie Soukupová, která porazila Alici Piklovou i Martinu Michálkovou. Jana Candrová stále drží vedení v JBP  a závěr poháru bude hodně zajímavý. Uvidí se, zdali Valérie dohoní bodově vedoucí závodnici. Zatím je šestá, ale po Prachaticích bude mít plný počet závodů a může jít do celkového vedení. Posunout se může ještě Mirka Uhlířová … a tak je stále o co běhat.

V kategorii týmů je celkový vítěz jasný na 80 % - ATLETIKA PÍSEK a bojovat se bude už jen o 3. až 5. místo!

V kategorii mužů je o celkovém vítězi již rozhodnuto, ale na 2. místo si dělá nárok hned trojice závodníků!! M.Cirik, M. Háša a J. Bláha si to rozdají v posledním závodě… a možná bude rozhodovat až 30. prosinec – bonusový závod. O 5. místo (poslední finančně ohodnocené) závodí další trojice – J.Haraba, R. Uhlíř a J. Jansa.

Další závod proběhne na Štěpána v Prachaticích.

Celkové výsledky jsou spočteny a v poháru je stále o co běhat, jak v celkovém pořadí, tak i v jednotlivých kategoriích!!