4 záv. Bělka Jakub

Dačická 14

7.6.2020

JBP se po „Covid-19“ rozběhl

Jihočeský běžecký pohár má za sebou první závod po pauze způsobené koronavirem. Běžela se hodně tradiční Dačická 14, která ve skutečnosti není čtrnáctkou, ale měří v hlavním závodě 13,2 kilometru pro muže a ženy běžely vzdálenost 9,4 km. Organizátoři zrušili veškeré doprovodné běhy i běhy dětí a kulturní program.

I tak se ukázalo, že po pauze jsou běžci natěšeni, takže na samý východní cíp jižních Čech si našlo cestu celkem 110 mužů a 33 žen. Z toho z Jihočeského běžeckého poháru jich bylo 32 a 9. Což je nejvíc ze všech 27 ročníků!!

V Dačicích porazila Vysočina jižní Čechy

Dačická 14 je vzhledem ke svému geografickému postavení střetem dvou pohárů. Vedle JBP je zařazena také v seriálu Běžec Vysočiny. „A Jihočeši tentokrát dostali pěkně nafrak,“. Do boje o čelní místa totiž ani jeden z nich nezasáhl.

V mužské kategorii, se radoval z vítězství Jiří Šacl z  PSK Olymp Praha s časem 46:56 minuty. Na druhém místě dorazil do cíle Jakub Exner z Jihlavy v čase 47:31 a třetí skončil Leoš Pelouch z Chotěboře SK s časem 47:34 minuty.

První účastníkem Jihočeského běžeckého poháru, který se dostal do cíle, byl budějovický Petr Klimeš, na celkové sedmé pozici měl čas 50:51 a o nabitém startovním poli svědčí i fakt, že nevyhrál ani ve své kategorii mužů nad 40 let, kde obsadil čtvrtou pozici. Hned za ním dorazil do cíle Pavel Matouš.

V ženské kategorii se z vítězství radovala Lucie Maršánová z Rančířov Mizuno, která trať zvládla v traťovém rekordu za 34:42 minuty. Druhá skončila Eva Vail (Rodinov) v čase 36:31 a třetí Olga Krčálová z Polné, která zaostala za 54 vteřin. Na čtvrtém místě skončila první Jihočeška z Č. Budějovic Veronika Šindelářová, která díky tomu drží druhé místo v poháru.

Body jsou přiděleny a průběžné výsledky vyvěšeny. Zatím kralují Ivan Rokos z TJ Jiskra Třeboň a Alena Smažíková z Liga Tábor 2000.

Jihočeští běžci si nedávají pauzu ani o nastávajícím víkendu, kdy na ně čeká bonusový závod – Běh bez hodinek v Holubově.