3 záv. Meisl Petra
3 záv. Bělka Jakub

1/2 maraton Kardašova Řečice 2019

10.11.2019

Jihočeský běžecký pohár měl tento víkend na plánu půlmaraton v Kardašově Řečici. Na startu půlmaratonu se sešlo celkem 102 závodníků, včetně krajské špičky. Do závodu vyrazilo celkem 52 závodníků z JBP (41 mužů a 11 žen). Počasí běžcům přálo, takže nebyla nouze o rychlé časy a vylepšování osobních rekordů. Z celkového vítězství se nakonec radoval Josef Soukup před Františkem Linduškou a Petrem Mackem. V ženách zvítězila Veronika Šindelářová před Petrou Augstenovou a Lindou Palivcovou. Body ze závodu jsou již na webu, takže se nám mění celkové pořadí JBP. Do závodu na 10,5 km, který však nebyl součástí JBP, vyrazilo celkem 77 závodníků. První místo obsadili Filip Michálek a Marie Valdová, druzí byli Filip Švácha a Tereza Langerová a pro třetí místo si doběhli Šimon Michálek a Veronika Macháčová. Závod se vyvedl nejen závodníkům, ale i pořadatelům, kteří navíc přislíbili, že příští rok bude trať v Kardašově Řečici certifikovaná. A kolotoč JBP pokračuje hned v neděli 17. listopadu, kdy si "zakrosíme" na Krosové 12° ve Velešíně.